reklama

5 najväčších hriechov v pánskom stylingu

Už sa vám stalo, že sa na niekoho pozriete a máte pocit, že vám práve ktosi pichol vidličku do oka? Ja mám ten pocit vždy, keď vidím niektorý z najhorších prečinov proti dobrému vkusu v obliekaní.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (91)

Toto je 5 najbolestivejších stylingových faux pas, ktorým by ste sa mali vyhnúť, ak nechcete pôsobiť ako úplný amatér.

1. Nenoste ruksak, ak nejdete na hory

Ruksak je veľmi praktický, ale vôbec sa nehodí k elegantnému oblečeniu. Nechcete predsa vyzerať ako nejaký školák, nie? Okrem toho vám zničí plecnice na saku a pokrčí celých chrbát. Ženy sa idú zblázniť za kvalitnými kabelkami, tak zabudnite aj vy na plecniaky a lacné plátené tašky na notebooky a nájdite si doplnok, ktorý dotvorí váš celkový outfit.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Kožená taška L´Aiglon
Kožená taška L´Aiglon (zdroj: TAILOR MADE)

2. Oblek je 2-dielny odev a nie dva nezávislé kusy

Nesnažte sa vynosiť oblekové sako z obleku, ktorého nohavice to už majú za sebou. Na oblekovom saku je spravidla vidno, že je to časť obleku a ak k nemu oblečiete iné nohavice, bude to pôsobiť, akoby ste boli odkázaní na armádu spásy. Ešte horšie je, ak sa snažíte dopasovať (niekedy aj dokúpiť si) čo najpodobnejšie nohavice k farbe už spomínaného preživšieho saka a myslíte si pritom, že si to nikto nevšimne. Omyl, všimnú si to všetci. Takže ak chcete nosiť sako s nohavicami a nemá to byť oblek, dbajte pri ich výbere už od začiatku na to, aby to spolu dávalo vizuálny zmysel.

SkryťVypnúť reklamu
reklama
Oblek ZEGNA
Oblek ZEGNA (zdroj: ZEGNA)
Sako + nohavice ZEGNA
Sako + nohavice ZEGNA (zdroj: ZEGNA)

3. Lacné topánky zabijú aj ten najkrajší oblek

Do topánok sa oplatí investovať. Je to ako kolesá na aute. Ak chcete urobiť tuning vášho auta, začnete s kolesami. Poriadne topánky dodajú vášmu výzoru na hodnote a poďakujú sa vám aj vaše nohy. Hovorí sa, že topánky by mali stáť 50 až 100% z ceny vášho obleku. Cena síce nie je zárukou kvality, ale v serióznom obchode s obuvou je to dobrý indikátor, ak sa do topánok príliš nevyznáte.

Topánky BARKER v TAILOR MADE
Topánky BARKER v TAILOR MADE (zdroj: TAILOR MADE)

4. Nikdy si nezapínajte spodný gombík na saku

Myslel som si, že toto pravidlo už snáď pozná každý, ale nie je to tak. Takže pre tých, ktorí to nevedeli – pokiaľ nemáte zapínanie saka na 1 gombík, dolný ostáva vždy nezapnutý. Aj keď budete stáť pred oltárom.

SkryťVypnúť reklamu
reklama
Zapínanie saka
Zapínanie saka (zdroj: RMRS)

5. Nenoste kravatu a vreckovku v tom istom dizajne

Ak nechcete pôsobiť, že ste našli v zásuvke svojho otca darček od jeho mamy, ktorý tam skrýva od 80tych rokov, vyhnite sa “setíkom“ kravata + vreckovka z toho istého materiálu. Nikdy to nebolo v móde, nie je a nikdy nebude. Je to len prvoplánová záležitosť pre úplného amatéra. A to vy predsa nechcete byť. Vreckovka by mala dotvoriť celkový dojem, môže sa farebne, či vzorovo hodiť ku kravate, prípadne k inému kusu outfitu. Ak chcete pôsobiť formálnejšie, či slávnostne, skúste bielu hodvábnu vreckovku, ktorá sa krásne spojí s bielou farbou vašej košele.

SkryťVypnúť reklamu
reklama
Kravata + farebná vreckovka
Kravata + farebná vreckovka (zdroj: TAILOR MADE)
Kravata + biela vreckovka
Kravata + biela vreckovka (zdroj: TAILOR MADE)

A na záver jeden odkaz pre dámy – prosím prestaňte nútiť vaše polovičky behať po obchodoch a hľadať pre seba kravatu, či nedajbože košeľu vo farbe vašich šiat, aby ste spolu “pekne ladili“ na kamarátovej svadbe. Stačí, ak budete oblečení obaja elegantne a budete tvoriť pekný pár :)

Andreas Kreutz

Andreas Kreutz

Bloger 
  • Počet článkov:  41
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Som Slovák, ktorého celý život sprevádza nemecké meno. Vyštudoval som manažment na Ekonomickej univerzite a 15 rokov som pracoval vo finančnom sektore na niekoľkých manažérskych pozíciách. Oblek, košeľa a kravata boli teda súčasťou môjho každodenného života. Keď raz prišiel deň, kedy sme sa spolu s mojou manželkou Barbarou mohli v kľude rozhodnúť ako bude náš život pokračovať, povedali sme si, že z hobby urobíme prácu. Po mesiacoch príprav sme začali podnikať a dnes máme za sebou 7 rokov úspešného pôsobenia na poli pánskej elegantnej módy. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu