reklama

7 najlepších spôsobov ako si uviazať šál

Vonku sa slušne ochladilo a to ma prinútilo vziať si na krk šál. Nielen príjemne zahreje ale zároveň výborne dotvorí celkový styling. Pripravil som vám preto 7 najlepších spôsobov ako nosiť šál.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Aj keď sa šál nosí už snáď od nepamäti, v novodobých dejinách ho spropagovali piloti bojových lietadiel počas oboch svetových vojen. Keďže sa im mnohí chceli podobať, šál si našiel cestu do šatníkov snáď všetkých mužov. V prvom rade by šál mal spĺňať praktickú funkciu. V zime sa vlna, či kašmír postarajú o to, aby vám nebolo chladno a v lete zasa ľan, hodváb, alebo tenká bavlna ochráni krk a plecia pred ostrým slnkom. Keďže ide zároveň o módny doplnok, je dobré jeho kúpe venovať patričnú pozornosť. Existuje veľa druhov šálov a šatiek, napr. zimné, letné, biznis casual, športové či spoločenské. Preto pri výbere prihliadajte na to, k čomu šál budete nosiť a podľa toho zvoľte správny materiál, farbu a dizajn.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Spôsobov, ako si šál uviazať je nekonečné množstvo, ale vybral som 7 možností, ktoré asi využijete najčastejšie:

1. Mestská klasika, tzv. Parisian – Jednoduché a praktické. Nosievam ho k svetrom, chinos / jeansom, ale aj k menej formálnemu obleku.

Obrázok blogu
(zdroj: RMRS)

2. Okolo krku – taktiež jednoduché a často používané. Nedbalo elegantné riešenie, ktoré sa hodí všetkým kreatívcom a umeleckým dušiam. Dobre vyzerá ku kardiganom, ale aj ku kabátu.

Obrázok blogu
(zdroj: RMRS)

3. Ascot – viazanie zo začiatku pripomína viazanie kravaty, alebo ascotu, ale potom dlhší koniec len prehodíte von a je to. Vyzerá výborne a ľahko sa dá regulovať, ako tesne ho na krku budete nosiť. Hodí sa do klasického kabáta, saka alebo svetra, v ktorom budete vyzerať štýlovo a uhladene.

SkryťVypnúť reklamu
reklama
Obrázok blogu
(zdroj: RMRS)

4. Súmerne – vyvážený uzol nielen dobre vyzerá, ale aj zabalí celý krk do teplého šálu až po uši.

Obrázok blogu
(zdroj: RMRS)

5. Dokola a uzol na to – keď je veľká zima, dvojitá vrstva na krku je istota.

Obrázok blogu
(zdroj: RMRS)

6. Zapletaný uzol – pre tých, ktorí majú radi niečo komplikované a zaujímavé, odporúčam zapletaný šál. Zaujme svojim uzlom, na ktorom vidno, že ste si dali záležať :)

Obrázok blogu
(zdroj: RMRS)

7. Elegantne – výborne sa hodí ku kabátu a k obleku. K fraku, alebo k smokingu sa nosí v hodvábnej verzii, v bielej, modrej alebo burgundy farbe.

Obrázok blogu
(zdroj: RMRS)

Takže vyberte zo skrine svoj šál, postavte sa pred zrkadlo a skúšajte ;)

Ilustrácie: RMRS

Andreas Kreutz

Andreas Kreutz

Bloger 
  • Počet článkov:  41
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Som Slovák, ktorého celý život sprevádza nemecké meno. Vyštudoval som manažment na Ekonomickej univerzite a 15 rokov som pracoval vo finančnom sektore na niekoľkých manažérskych pozíciách. Oblek, košeľa a kravata boli teda súčasťou môjho každodenného života. Keď raz prišiel deň, kedy sme sa spolu s mojou manželkou Barbarou mohli v kľude rozhodnúť ako bude náš život pokračovať, povedali sme si, že z hobby urobíme prácu. Po mesiacoch príprav sme začali podnikať a dnes máme za sebou 7 rokov úspešného pôsobenia na poli pánskej elegantnej módy. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu