reklama

Čo sa stane, ak sa začnete dobre obliekať?

Počas posledných rokov som si na sebe, svojich známych a klientoch všimol isté zmeny v živote, ktoré súvisia s oblečením. Tu je 15 z nich, ktoré ste možno zažili aj vy, ak ste zásadne zmenili šatník.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (31)

Skôr, než sa dostanem k téme, chcel by som povedať, čo podľa mňa znamená byť dobre oblečený. Je to stav, kedy sa človek skutočne zamýšľa, čo si na seba dá, oblečenie sa mu hodí k jeho osobnosti, jednotlivé kusy farebne ladia a celý outfit je správne zvolený do daného prostredia, kde sa jeho majiteľ pohybuje. Určite by sa to dalo rozviesť na niekoľko strán, ale asi viete čo myslím.

Ak sa teda budete dobre obliekať...

1.) Priatelia a možno aj iní ľudia od vás budú chcieť, aby ste im pomohli štýlovo sa obliecť. Budú sa vás pýtať čo na seba, keď idú na večierok, kde si majú kúpiť sako, či topánky.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu
(zdroj: Andreas Kreutz)

2.) Vaši známi sa začnú inšpirovať vašim štýlom. Keď vás začnú kopírovať, môžete si byť istí že sa ľuďom vo vašom okolí páčite.

3.) Na pracovnom pohovore vám ponúknu super job, aj keď bola konkurencia vyrovnaná. Jednoducho ste zanechali ten správny dojem. Pôsobiť seriózne, sebavedomo a na úrovni pomáha vždy.

4.) Ľudia sa s vami budú radi stretávať. Všetci sa podvedome snažíme zbližovať sa s ľuďmi, o ktorých si myslíme, že sú úspešní a dobre vyzerajú.

Obrázok blogu
(zdroj: Andreas Kreutz)

5.) Začnete si podvedome všímať chyby v oblečení všade naokolo. Poviete si, tie nohavice má fakt pridlhé, dal by som ich na jeho mieste skrátiť, alebo prečo si preboha kúpil sako o 2 čísla väčšie, či tá károvaná košeľa sa k tomu vôbec nehodí.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

6.) Prestanete nakupovať veci, ktoré sa vám nehodia, alebo veľkostne nesedia. Žiadna super cena ani dobrá značka to nemôže vynahradiť. Pochopíte, že takéto veci skončia aj tak na spodku skrine. A výsledkom bude, že polovicu svojej garderóby dáte na charitu.

7.) Ženy, ktoré si vás predtým nevšímali sa na vás usmejú. Príjemne vyzerajúci človek sa viac usmieva a ľudia sa usmievajú na neho.

Obrázok blogu
(zdroj: Andreas Kreutz)

8.) Ľudia vás budú považovať za úspešného, za šéfa, za niekoho, komu sa darí.

9.) Ľudia si budú pamätať vaše meno. Zistíte, že aj osoby o ktorých nič neviete vás poznajú, vedia čím sa živíte a začnú vás zdraviť.

10.) Vaša partnerka začne byť na vás hrdá úplne novým spôsobom. Svojim kamarátkam začne ukazovať vaše nové sako, ktoré ste spolu vybrali.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

11.) Ľudia budú zvedaví na váš názor. Dokonca aj na mítingoch sa vás budú pýtať a počúvať vás.

12.) Ak ste mladý, začnú vás brať vážne a budú vás považovať za seriózneho. Ak ste starší, začnú vám hovoriť, že nevyzeráte na svoj vek.

13.) Váš šatník naberie na objeme. Už vám nebudú stačiť len čierne topánky, či jedny džínsy. Budete sa chcieť obliekať vhodne na každú príležitosť a nechodiť často v tom istom.

14.) Budete šťastnejší. Zo všetkého uvedeného sa budete tešiť a zistíte, že ste so sebou a svojím životom spokojnejší.

15.) Zvýši sa vaše sebavedomie. To vám umožní dostať sa medzi nových ľudí, zažiť nové situácie, mať sa lepšie a byť úspešnejší.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Verím, že byť dobre oblečený je dôležité. Je to naše osobné PR. Dávame tým svojmu okoliu najavo kto sme a čo sa nám páči. A na jednu vec by sme nemali zabúdať – zvoliť vhodné oblečenie na danú udalosť, či príležitosť je aj určitou formou vzdania úcty tomu, kto ju pripravil, či vás pozval. Je jednoducho bezohľadné prísť do divadla v teniskách a teplákoch, ako aj blahoželať novomanželom v kraťasoch a šľapkách.
Len si treba uvedomiť, že aj najúžasnejšie oblečenie nepomôže, ak sa nebudeme k svojmu okoliu správať slušne. No a ak je hlava prázdna, plná skriňa to nevyváži ;)

Andreas Kreutz

Andreas Kreutz

Bloger 
  • Počet článkov:  41
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Som Slovák, ktorého celý život sprevádza nemecké meno. Vyštudoval som manažment na Ekonomickej univerzite a 15 rokov som pracoval vo finančnom sektore na niekoľkých manažérskych pozíciách. Oblek, košeľa a kravata boli teda súčasťou môjho každodenného života. Keď raz prišiel deň, kedy sme sa spolu s mojou manželkou Barbarou mohli v kľude rozhodnúť ako bude náš život pokračovať, povedali sme si, že z hobby urobíme prácu. Po mesiacoch príprav sme začali podnikať a dnes máme za sebou 7 rokov úspešného pôsobenia na poli pánskej elegantnej módy. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

289 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

73 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu