Čo si obliecť pod košeľu, alebo stop tielkam.

Každý deň sa stretávam so zákazníkmi, ktorí si u nás skúšajú košele, takže mám nechcene relatívne dobrý prehľad o tom, čo muži nosia pod košeľou. V mnohých prípadoch je to z estetického hľadiska malá tragédia. Čo si teda dať na seba, aby to dobre vyzeralo a zároveň ste sa dobre cítili?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (140)

Prvá skupina ľudí pod košeľu nenosí žiadnu bielizeň. Mne osobne to nevadí, ak materiál nie je veľmi priesvitný (čo býva bežné pri väčšine bielych a svetlých látok), kde to v kombinácii s tetovaním, alebo bujným hrudným porastom môže zanechať na okolí až príliš silný dojem. Ak sa teda rozhodnete, že pod košeľou nič neznesiete, skúste zvoliť takú látku, ktorá zakryje všetko, čo má byť skryté. Čiže buď tmavšie látky, látky vzorované, alebo biele s výraznejšou štruktúrou. Pomôže tiež, ak je materiál hrubší. Tu však pozor, v lete vám môže byť príliš horúco.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Druhá skupina si zvykne dať tielko, ako ho poznáme z filmu s Bolkom Polívkom. Toto je podľa mňa najväčšia katastrofa. Tielko otlačené na košeli vidieť zďaleka a ak si ho dáte, môže sa stať, že sa na vás ľudia budú pozerať ako by ste vyskočili z českej komédie ;) Okrem toho tielko neplní ochrannú funkciu pri potení sa v podpazuší, čiže sa ho zbavte čo najskôr.

Tielko Bohuš
Tielko Bohuš (zdroj: Film Kurvahošigutentag)

Posledná skupina pochopila, že niečo by pod košeľou byť malo/mohlo a tielko nie je to pravé orechové. Takže si obliekajú tričko. Principiálne je to OK, ale pozor na 3 základné parametre – materiál, strih a farba.

1 – materiál – ak zvolíte obyčajné bavlnené tričko, spravidla nie je dosť elastické, resp. sa nosením roztiahne a pod košeľou sa robia nepríjemné záhyby. Pri tričku s pridaním veľkého množstva elastických umelých vlákien vzniká problém, že tričko po celom dni nepríjemne páchne. Optimálne je tričko z čistej bavlny, ktoré je pružné vďaka špeciálnej konštrukcii tkaniny.

SkryťVypnúť reklamu

2 – strih – mali by sme si uvedomiť, že tričko pod košeľou je bielizeň a tú by sme nemali ukazovať každému okoloidúcemu. Nerobíme to s trenírkami, tak prečo s tričkom. Napriek tomu považuje veľká skupina mužov za normálne, že si rozopnú gombík na golieri a spod košele im trčí ich „prádielko“. Tričko vhodné na nosenie pod košeľou by teda malo mať dostatočne veľký výstrih na krku, spravidla do véčka, aby aj pri nezapnutom golieri ostalo neviditeľné.

3- farba – prvoplánovo ľudí napadne, že pod bielu košeľu musí predsa ísť biele tričko. No, je to lepšie ako červené, ale nie je to to najlepšie riešenie. Biely materiál pod bielou košeľou vytvorí príliš veľký kontrast k farbe pokožky a výsledkom sú jasne viditeľné obrysy, najmä tam, kde končia na tričku rukávy. Z môjho pohľadu je to veľmi rušivé a ja by som si to nedal. Resp. by som si potom určite nedal dolu sako. Takže aká farba? Je to jednoduché a ženy to vedia už dávno – telová, čiže taká, ktorá bude čo najmenej kontrastovať s farbou pokožky, splynie s ňou a pod košeľou sa stane takmer neviditeľnou.

SkryťVypnúť reklamu

Je síce veľmi málo výrobcov, ktorí tejto téme venujú dostatočnú pozornosť, ale ja som hľadal a našiel. Riešením je tričko telovej farby z ľahkej elastickej bavlny s véčkovým výstrihom. Jednoduché a geniálne. Na tele ho takmer necítiť a pod košeľou je skoro úplne neviditeľné. Vyskúšal som a nič lepšie nepoznám. Pozrite si výsledok na týchto obrázkoch a rozhodnite sa sami ;)

Tielko
Tielko (zdroj: tailormade.sk)
Tričko
Tričko (zdroj: tailormade.sk)
telové tričko
telové tričko (zdroj: tailormade.sk)
neviditeľné tričko
neviditeľné tričko (zdroj: tailormade.sk)
Andreas Kreutz

Andreas Kreutz

Bloger 
  • Počet článkov:  41
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som Slovák, ktorého celý život sprevádza nemecké meno. Vyštudoval som manažment na Ekonomickej univerzite a 15 rokov som pracoval vo finančnom sektore na niekoľkých manažérskych pozíciách. Oblek, košeľa a kravata boli teda súčasťou môjho každodenného života. Keď raz prišiel deň, kedy sme sa spolu s mojou manželkou Barbarou mohli v kľude rozhodnúť ako bude náš život pokračovať, povedali sme si, že z hobby urobíme prácu. Po mesiacoch príprav sme začali podnikať a dnes máme za sebou 7 rokov úspešného pôsobenia na poli pánskej elegantnej módy. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu