reklama

Nedeľa vo Viedni

Pracujem prakticky 7 dní v týždni a preto si svoj voľný čas vážim. Keď už sa rozhodnem vypnúť, snažím sa nájsť si miesto, kde sa cítim fajn. A jedno z takých miest, ktoré je vhodné aj na menší výlet je Viedeň.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (20)

Na nedeľu som si nenaplánoval žiadneho klienta a tak sme s Barbarou mohli vyraziť k našim západným susedom. Mám síce rád Slovensko a mentalita Rakúšanov mi nie úplne sedí, ale musím konštatovať, že sa vo Viedni cítim výborne. Už len prechod hraníc je malý zážitok. Ktosi vyžehlil cesty a mne prestali cvakať zuby od nekonečného počtu výmoľov. K tomu sa pridá upravené okolie každého domu, námestia, všetko je nejaké farebnejšie a krajšie. Začínam sa cítiť ako človek.

Parkujem v centre Viedne a žmurkám na Barbaru s otázkou kam sa pôjdeme dnes pozrieť. Je toho tu toľko, že si každý nájde to svoje. Turisti si môžu za 50 až 80€ dať okruh na koči, alebo naskočiť do otvoreného busu a vychutnať si krásy historického centra.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Turisti
Turisti 
Bus
Bus 

Okrem upraveného zovňajšku, ktorý patrí k mojej práci, sa snažím robiť aj niečo pre svoje zdravie, preto si s Barbarou veľmi starostlivo vyberáme, čo budeme jesť. Milujeme zmrzlinu a vo Viedni sme našli takú, ktorú môžete zjesť bez výčitiek svedomia. Táto neobsahuje kravské mlieko, ani vajcia a dokonca ani cukor. Je vegánska, plná ovocia a fantastická! Btw., tá zelená nie je jablková, ale má chuť zeleného čaju Matcha ;)

Veganista
Veganista 

Pri peknom počasí sa rád zastavím v hradnej záhrade na kávičku. Ľudia tu piknikujú v tráve, diskutujú a oddychujú. Vo veľkom skleníku sa nachádza botanická záhrada s voľne lietajúcimi motýľmi, ktoré si vám možno sadnú aj na plece :)

SkryťVypnúť reklamu
reklama
Burggarten
Burggarten 

Umelecké duše by určite nemali obísť Albertinu (ja sa chystám na výstavu Monet bis Picasso, ktorá má prestávku do konca augusta) a urobiť si fotku na terase s Viedenskou operou na pozadí.

Andreas Kreutz
Andreas Kreutz 

Odtiaľ je to len na skok do Kunsthalle, centra umeleckých výstav, kde sa konajú rôzne zaujímavé podujatia. Na nádvorí si môžete odpočinúť v kaviarňach, alebo na modrých lehátkach, využiť bezplatnú wifi či dokonca elektrickú zásuvku.

Kunsthalle
Kunsthalle 

No ale nebol by som to ja, ak by som si neobzrel výklady tých najlepších obchodov. Pre tých, ktorí si potrpia na ručne šitý oblek od legendárnej značky Kiton je správny čas ho kúpiť za polovicu ;)

SkryťVypnúť reklamu
reklama
Kiton
Kiton 

Vzhľadom na to, že sa tu prechádzajú tisícky turistov, nedá sa čakať, že budú všetci oblečení ako taliani z Florencie, ale niekoľko zaujímavých outfitov sme predsa našli. Títo páni sa nám páčili najviac.

Street style
Street style 

No a niet nad dobre vyzerajúci pár.

Stylish Couple
Stylish Couple 

Ani som sa nenazdal a deň bol za nami. V nohách nejaký ten kilometer, v hlave množstvo zážitkov, spomienok a inšpirácií pre život i prácu. Viedeň sa pravidelne umiestňuje na najvyšších priečkach v kategórii najlepšie miesto na život a možno aj preto sa tu vždy cítim ako človek...

Andreas Kreutz

Andreas Kreutz

Bloger 
  • Počet článkov:  41
  •  | 
  • Páči sa:  2x

Som Slovák, ktorého celý život sprevádza nemecké meno. Vyštudoval som manažment na Ekonomickej univerzite a 15 rokov som pracoval vo finančnom sektore na niekoľkých manažérskych pozíciách. Oblek, košeľa a kravata boli teda súčasťou môjho každodenného života. Keď raz prišiel deň, kedy sme sa spolu s mojou manželkou Barbarou mohli v kľude rozhodnúť ako bude náš život pokračovať, povedali sme si, že z hobby urobíme prácu. Po mesiacoch príprav sme začali podnikať a dnes máme za sebou 7 rokov úspešného pôsobenia na poli pánskej elegantnej módy. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

73 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu