Liverpool FC - Jürgen Klopp: “ Opäť sa do toho pustíme”

97 bodov Prehratý 1 zápas počas celej sezóny Hráč roka 2 držitelia Zlatej kopačky Najmenej inkasovaných gólov …. a stále to ešte nie je všetko! Dalo sa hádam dosiahnuť ešte viac? Nádherná sezóna z ManCity a Liverpoolu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Liverpool FC - Jürgen Klopp: “ Opäť sa do toho pustíme”

97 bodov

Prehratý 1 zápas počas celej sezóny

Hráč roka

2 držitelia Zlatej kopačky

Najmenej inkasovaných gólov

…. a stále to ešte nie je všetko! Dalo sa hádam dosiahnuť ešte viac? Nádherná sezóna z ManCity a Liverpoolu. Skončili druhí za jedným z najlepších a najdrahších družstiev v histórii Premier League. Musíte fandiť Liverpoolu.

Liverpool stratil titul v posledný deň, ale tréner už mal už vtedy vyhrané. Keď Klopp prišiel, chcel obrátiť “pochybovačov” na „veriacich“, pretože atmosféra na Anfielde bola maximálne priemerná. Priaznivci boli často tichí a snívali o „starých dobrých časoch“, žili minulosťou a jej úspechmi a v súčasnosti na triumf ani nepomýšľali. Liverpool stratil svoju identitu a vieru. Kop End stratil svoje kúzlo.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Štvrtý a rozhodujúci gól proti Barcelone bol svedectvom, akú ďalekú cestu Liverpool podstúpil: Trent Alexander-Arnold – tento génius dokázal rýchlym rohom ukázal, že Klopp sa nevzdal ani po porážke 3-0 na Camp Nou. Analytici zápasov Liverpoolu si všimli, že barcelonskí hráči zbytočne riešili a rozptyľovali sa, ak bol proti nim odpískaný voľný kop alebo roh. Klopp túto možnosť rozpoznal a zahrnul do plánu. Chlapci dostali pokyn, aby loptu vrátili čo najrýchlejšie do hry.14 ročný Oakley Cannonier nezabudol na túto radu, keď poslal loptu Trentovi Alexander-Arnoldovi. Moment, na ktorý nezabudne nikdy vo svojom živote. Moment, ktorý ukázal futbalovému svetu, že Liverpool stále veril a že kúzelné momenty na Kop Ende opäť ožili.

SkryťVypnúť reklamu

Klopp nielenže opäť dosiahol v Liverpoole súťaživosť, ale opäť každého fascinoval. Liverpool je elitný klub, s väčšími príjmami, aké kedy mali. Prišli do bodu, kde si môžu vybrať, kam pôjdu. Nemusia sa predávať a nemajú to ani v úmysle. Plánujú sa rozvinúť ešte viac. „Tento tím nie je ešte dopísaná kniha. Znova pôjdeme do toho. Ľudia si užili túto jazdu s nami a máme v zálohe toho ešte oveľa viac, “povedal Klopp v rozhovore po zápase.

Klopp bol v posledných dňoch sezóny v nezávideniahodných pozíciách. Asi pred 17 rokmi, dve sezóny po sebe, keď bol manažérom Mainzu, prišiel o postup do Bundesligy v neuveriteľnej dráme, pričom FSV Mainz bol označený ako „Nezameniteľný“.

SkryťVypnúť reklamu

V príhovore pred fanúšikmi na Gutenbergovom námestí v centre mesta povedal: „Každý, kto nás odpísal, urobil vážnu chybu“. Nasledujúcu sezónu Mainz opäť skóroval.

„Nech sa stane čokoľvek, sme to, čo sme, pretože sme sa zomkli a všetci sme zohrali svoju úlohu. Teraz sme jeden Liverpool: mocný kolektív, ktorý sa snaží žiť v prítomnom okamihu a tešiť sa z neho. “(Napísané v poznámkach k programu pred posledným domácim zápasom oproti Wolves).

Skandovanie fanúšikov opäť rezonuje v celej Európe - hlasno, sebavedomo a s vierou! Liverpool je tu, aby zostal medzi elitou a vyzerá to, že je jediným klubom, ktorý si môže dovoliť vyzvať na súboj práve ManCity. A ak ich odpíšete, urobíte vážnu chybu, pretože ONI SA DO TOHO OPÄŤ PUSTIA!

SkryťVypnúť reklamu

PS:

Hovorí sa, že keď zahraničná hviezda príde do Anglicka, je dôležité, ako dokáže zvládnuť intenzitu a fyzickosť Premier League a pýtajú sa ho „či to dokáže aj počas daždivej noci v Stoke?“ A potom príde Shaqiri, ktorý bol transferovaný zo Stoke do Liverpoolu a možno by mala teraz otázka znieť nasledovne: „Mohol by to hráč Stoke dokázať počas krásneho večera proti Messimu“? Odpoveď je áno, môže.

Liverpool FC - Jürgen Klopp: “ We will go again”

97 points

Lost 1 game all season

Player of the year

2 golden boot winners

Fewest goals conceded

…. still not enough! What more were they supposed to do? Magnificent season from ManCity and Liverpool alike. Only finished second to one of the best and most expensive squads in the history of the Premier League. You have to feel for Liverpool.

Liverpool lost the title on the last day, but the coach had already won. When Klopp arrived he wanted to turn “doubters into believers”, because the atmosphere at Anfield had become average at best. Supporters were often quiet and dreaming of the “good old times”, living in the past and not existing in the moment. Liverpool had lost their identity and belief. The Kop End had lost it’s magic.

The fourth and decisive goal against Barcelona was a testimony how far Liverpool has come: The Trent Alexander-Arnold genius quick corner showed that Klopp had not given up after the 3-0 defeat away at the Camp Nou. Liverpool’s match analysts had noticed that Barcelona’s players moaned and became distracted whenever a free-kick or corner was awarded against them. Klopp recognized the possibility and put it into a plan. The ball boys were instructed to return the ball as quickly as possible into play.14 year old Oakley Cannonier didn’t forget when he served Trent Alexander-Arnold the ball. A moment he will never forget in his life. A moment that showed the football world that Liverpool believed and that the magic at the Kop End was alive again.

Klopp had not only made Liverpool competitive again, he made them fascinating. Liverpool is an elite club, with greater revenues they ever had. They arrived at a point where they can choose where to go. They don’t have to sell and they don’t intend to. They plan to progress even more. “This team is not a finished article. We’ll go again. People have enjoyed the ride and there’s more to come”, said Klopp in the post-match interview.

Klopp had been in disappointing positions on the final day of a season before. About 17 years ago two seasons in a row when he was manager of Mainz he lost the promotion race to the Bundesliga in unbelievable drama, getting FSV Mainz labeled as “Unpromotable”.

In a speech in front of the supporters at the Gutenberg Square in the city centre he said “Anyone who writes us off, is making a serious mistake”. The next season Mainz went up.

“Whatever happens, we are what we are because we came together and we have all played a part. This is Liverpool now: A powerful collective who looks to live in the moment and embrace the joy of it.” (written in the program notes ahead of the last home match vs Wolves).

The supporters songs are resonating across Europe again - loud, confident and with belief! Liverpool is here to stay amongst the elite and it looks like they’re the only club that can challenge this ManCity team. And if you write them off, you’re making a serious mistake as they WILL GO AGAIN!

PS:

There is this saying that when a foreign star comes to England if he can handle the intensity and physicality of the Premier league asking “if he can do it on a rainy night in Stoke?” And then comes Shaqiri who was transferred from Stoke to Liverpool and maybe the question should now be “Could a Stoke player do it on a mild night against Messi”? Yes he can.

Marc Kriegl

Marc Kriegl

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

‘‘Niekedy je nevyhnutné hľadieť na život z odlišnej perspektívy.” Moje osobné skúsenosti na najvyššej medzinárodnej futbalovej úrovni presahujú už viac než 10 rokov. Patrím medzi oduševnených samoukov, so zanietením, túžbami a otvorenou mysľou,snažiacim sa neustále pokračujúc v dosahovaní úspechov a víťazstiev vďaka odlišným spôsobom myslenia! Vystupujem v úlohe sprostredkovateľa zmien. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu