Exibícia islamského terorizmu v Londýne ohrozuje majiteľa múzea

Múzeum kriminality v Littledeane sa tento víkend otvorilo s grafickou výstavou zo zločinu islamského terorizmu. Táto exhibícia je charakteristická svojimi pre a po obrazmi z popráv rukojemníkov na Sýrii a Iráne.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Majiteľ britského múzea obhajuje svoje rozhodnutie zverejniť obyvateľom Spojeného kráľovstva a ďalším civilistom obrazy popráv obetí islamských teroristických skupín takto : ,, Som si istý, že budem za tento odvážny krok a zverejnenie takýchto extrémnych grafických ikon kritizovaný, ale ľudia majú právo vidieť čo robí Islamský štát ", uviedlo Sky News.

Múzeum sa nachádza na Cintorínskej ulici vo Veľkej Británii. Už v 18.storočí sa pred budovou začali objavovať tabule s upozorňujúcimi výstrahami. Kedy si tam stála policajná stanica, súdna inštitúcia a dokonca aj väznica. Pred dvanástimi rokmi Ministerstvo spravodlivosti UK vyhlásilo, že sa z ekonomických a stavebných dôvodov väznica zatvorí. A preto sa v roku 2003 táto budova stala múzeum, ktorej majiteľom je dodnes Andy Jones.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Za vstup do čierneho múzea si pán Jones účtuje 8 libier, pre deti to je o 2 libry menej. Toto múzeum obsahuje jeden z najväčších svetových a privátnych kolekcií kriminálnej memorabílie. Okrem výstavy z nacistických SS a ku-klux-klan uniforiem, zbraní, končatín obetí a prezentácie dokumentov o najšialenejších a najnebezpečnejších vrahov v UK (ako Charles Bronson a dvojčatá Krejovci), sa od tohto týždna budete môcť pozrieť na ikonické materiály teroristických skupín Islamu . Má tento majiteľ čierneho múzea dôvod o strach svojich blízkych a seba ?

Kristiána Nagyová

Kristiána Nagyová

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som žena v produktívnom veku, ktorá sa snaží napredovať . Zoznam autorových rubrík:  Nezaradenéverejné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
SkryťZatvoriť reklamu