Naše ciele a sny v živote

Každý z nás sníva o niečom, každý z nás by niečo chcel dosiahnuť. Čo pre to urobiť a ako zrealizovať svoje ciele, túžby? To všetko sa dozviete v tomto článku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

 Isto viete, že keď chcete niečo v živote dosiahnuť, tak by ste mali pre to urobiť čo najviac (maximum) a za každým cieľom sa skrýva veľa úsilia. Veľa z nás si povie: “To nemá cenu, bude to ťažké, je za tým veľa práce” a vzdajú to hneď na začiatku. Niektorí z nás možno nemajú ani motiváciu a tiež to vzdajú. Podľa mňa takýto prístup nie je správny, pretože v každom z nás je sila, každý z nás má silu na dosiahnutie svojho vysnívaného cieľa, sna. Každý dosiahne všetko, čo len chce. Hovorí sa, že: “Tvoj sen, tvoja sila”. Na dosiahnutie cieľa alebo svojho sna je veľmi dôležitá aj trpezlivosť. Veľa z nás ju ale nemá. Pokúste sa byť trpezlivejší a uvidíte, že vám všetko pôjde ľahšie. Upriamim teraz pozornosť napr. na prácu snov. Veľa z nás si vyberá radšej robotu, kde bude pracovať a bude dostávať peniaze bez toho aby ho tá práca bavila. Áno je pravda aj to, že v každej práci sa dá nájsť niečo pekné, ale možno v skutočnosti človeka tá robota aj tak nebaví. Neprináša mu nič a nedáva mu nič do života, neposúva ho ďalej o vyššie miesto v živote. Čo by ste si vybrali vy? Vybrali by ste si svoju prácu snov? Alebo by ste si vybrali prácu, ktorá vás nebaví? Ja osobne by som sa pustila do toho čo ma baví, čo ma napĺňa. Skutočne to zaleží len a len od vás.
Veľa z nás chce byť úspešným, skúsenejším, niečo dosiahnuť, niečo získať. Ja osobne si myslím, že každý z nás máme nárok byť úspešným, splniť si svoje najtajnejšie sny. Vždy existuje cesta ktorou sa môžme vybrať a ktorou získame to po čom túžime. Ešte sa chcem vrátiť k tej vysnívanej práci. Ľudia sa boja niečo vyskúšať. Boja sa, že sa sklamú alebo zlyhajú. To sa stane len vtedy, keď si neveríte a nejdete na maximum s tým, že to dokážete. Páni a dámy púšťajte sa len do toho čo vás baví, o čo sa zaujímate, čo vás láka skúsiť. Nevyberajte si to čo vás nebaví. Iba tie činnosti, ktoré vás bavia a o ktoré sa v skutočnosti zaujímate, iba tie vás v živote urobia šťastnými. Budete mať plnohodnotný život. V tom to mi verte. Stojte si za tým čo chcete, čo vás baví, čo vás napĺňa.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na začiatok a čo je pre vás najdôležitejšie je rozmyslieť si čo by vás bavilo, k čomu vás vaše srdce najviac ťahá, kde by ste boli najviac šťastní. Keď neviete, len skúste zatvoriť oči a predstaviť si miesto kde by ste boli šťastní, čo by tam bolo? Prípadne s kým by ste tam boli? Čo by vás napĺňalo? Určite aspoň trošku tušíte aké miesto by to bolo. Skúste si to len predstaviť aké by to bolo, akí by ste boli nesmierne šťastní keď by ste boli, tam kde si predstavujete. Skúste o tom popremýšľať a tento veľký sen vo vašej malej dušičke uskutočniť. Stačí aj po malých krôčikoch. Skúste napr. si spraviť len kurz alebo si len prečítať knižky. Uvidíte či vás to naďalej bude baviť. Ak áno tak ste na dobrej ceste a pokračujte naďalej vo vašej ceste k úspechu a šťastí. No ak nie tak skúste vyskúšať napr. niečo nové, pretože ” Ak vieme, kam smerujeme, dostaneme sa tam, kam chceme.“

SkryťVypnúť reklamu

No nezabúdajte na to, že na ceste k vysnívanému cieľu bude možno aj veľa prekážok. Náš život je plný výziev. Nezabúdajte, že výzvy a prekážky sú na to, aby sa prekonávali a len vďaka prekážkam sa posúvame ďalej. Prekážky vám ukážu ako byť ešte úspešnejším a navedú vás ešte na vyššie miesto, určite sa pri nich nevzdávajte.

“Trpezlivosť ruže prináša”. Pokúste sa byť trpezlivý v tomto smere. Ak chcete dosiahnuť niečo veľké, chce to aj veľa trpezlivosti. Bez nej to určite nepôjde, takže pozor ľudia ktorí nemajú dostatočnú trpezlivosť, tak sa to pokúste zmeniť.

Berme svoj život ako cestu učenia. Vlastne celý život sa učíme a to z nás robí ešte úspešnejšími ako sme. Len sa pomaličky posúvame bližšie a bližšie k nášmu snu,cieľu. A čo chyby? Tie robí každý z nás. Každý z nás robí dennodenne chyby a vlastne na chybách sa všetko učíme. Najlepšie sa učí na vlastných chybách (z mojich vlastných skúseností). 

SkryťVypnúť reklamu

Podľa mňa je určite dobré pre vás aj zapisovanie toho, čo ste dosiahli. Všetky svoje úspechy si zapisovať do malého ” denníčka”. Neskôr, keď si to spätne budete čítať budete hrdí za to, čo ste všetko dosiahli a kam ste sa vďaka tomu dostali. Budete šťastní, že ste dokázali toľko toho za celý svoj život. Keď uvidíte čo ste všetko dosiahli tak si poviete:” Mám na to, aby som dokázal toho ešte viac” budete sa posúvať týmto spôsobom ďalej. Tento spôsob je úžasný! Rozhodne to stojí za vyskúšanie.

Nech sa deje čokoľvek ste to vy čo riadite svoj život, ste to vy čo ste na svojej ceste k úspechu, nie niekto iný. Vy ste strojcom svojho života. Počúvajte svoje srdce, nie svoju hlavu. 

SkryťVypnúť reklamu

“Nesnívajte svoj život, ale žite svoje sny ” 

Kristína Beňová

Kristína Beňová

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Milujem knihy, prírodu, šport, pečenie a venujem sa aj písaniu blogov. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu