Svetovo prvá taxa za používanie Exploreru 7

Austrálsky online obchod kogan.com zaviedol taxu za nakupovanie cez Internet Explorer 7, informovalo o tom britské BBC News.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)
Obrázok blogu
(zdroj: kogan.com)

Webový prehliadač Internet Explorer je jeden z najväčších nepodarkov Microsoftu. Je až nepochopiteľné, že sa ho Microsoft ešte nevzdal. Generálny riaditeľ online obchodu kogan.com, Ruslan Kogan, dostal super nápad. Zaviedol taxu na Internet Explorer 7. Chce si takýmto spôsobom kompenzovať výdavky pri prispôsobovaní webovej stránky tohto obchodu Internet Explorer 7 a motivovať minoritu užívateľov stále ho používajúcich, na migráciu na jeden z populárnejších a kvalitnejších prehliadačov.

Nejde teda priamo o zárobok spojený s platením taxy. Chce prinútiť zákazníkov používajúcich Explorer, aby používali niečo iné ako je "starodávny prehliadač". V spodnej lište okna vyzývajúceho zákazníkov zaplatiť taxu sa nachádza dokonca odporúčanie, aby použili Chrome, Safari, Operu, alebo Mozillu.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kogan tvrdí, že čas a práca, ktorú musel vykonať jeho team, aby stránka vyzerala normálne na IE7, sa rovnal súčtu časov a práce, ktorú vykonali na všetkých ostatných prehliadačoch. Bolo to neskutočne veľa stratených peňazí vzhľadom na to, že len 3% jeho zákazníkov tento prehliadač používa. V súčasnosti má taxa hodnotu 6,8% z hodnoty nákupu. Každý mesiac sa zvyšuje o 0,1%, odkedy bol Explorer 7 zavedený.

Koganovo rozhodnutie je veľmi podporované. "Milujem Vašu Internet Explorer 7 taxu. Dúfam, že bude efektívna."-bola jednou z reakcíí na Koganovom Tweeteri.

Kristína Blašková

Kristína Blašková

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

matfyzáčka, ktorá stále polemizuje o spoločnosti Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu