Ako cez Vianoce (ne)dostať zrádnika alebo prečo sú slovenskí kuriéri najlepší režiséri telenoviel

Vianoce sú sviatkami pokoja. To fakt? Rovno zabudnite, ak sa rozhodnete dať si doručiť darčeky kuriérskou spoločnosťou.

Ako cez Vianoce (ne)dostať zrádnika alebo prečo sú slovenskí kuriéri najlepší režiséri telenoviel
Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Mám zásadu, že vianočné darčeky vždy zháňam s dostatočným časovým predstihom, a inak to nebolo ani tento rok. Vždy mám totiž stres, že pod stromčekom budú chýbať, lebo mi ich nestihnú doručiť včas, keď si ich objednám cez internet. Po skúsenosti z tohtoročných Vianoc som však prišla o všetky ilúzie. Predpokladala som, že ak nakúpim ešte pred Mikulášom, bude to stačiť na to, aby moje darčeky potešili príbuzných, na ktorých mi záleží. Ale chybička sa vlúdila. Nabudúce, poučená z nedávnej minulosti, začnem vianočné darčeky objednávať preventívne už v januári, ak sa ešte vôbec raz niekedy odhodlám risknúť doručenie kuriérskou spoločnosťou.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Myslím si, že o mojej tohtoročnej, neuveriteľne absurdnej, skúsenosti s prepravnou spoločnosťou Slovak Parcel Service budem rozprávať ešte svojim vnúčatám, ak sa ich raz dočkám. Som nevývratne presvedčená, že to, čo som riešila od začiatku decembra do januára nasledujúceho roku, spôsobilo, že mi na hlave pribudol nejeden predčasne šedivý vlas (ešteže si ich farbím a nevidno to... človek nikdy nevie, kedy mu príde vhod ubrať si rôčik-dva). Môj spánok už nie je to, čo býval, lebo kričím zo sna a popritom bojovne mávam okolo seba rukami, akoby som tých kuriérov chcela pochytať a zavesiť za uši do prievanu. Prečo som teda pri mojom pacifistickom zmýšľaní prepadla agresívnym pohnútkam? Držte si klobúky a ak stojíte, radšej sa posaďte, aby ste nespadli z nôh, lebo taký amaterizmus a absenciu základnej slušnosti, aké som zažila zo strany Slovak Parcel Service, ste ešte asi nezažili.

Skryť Vypnúť reklamu

Kedže tento rok nám tu opäť vyčíňala korona a naši vládni dejatelia sa predháňali v absurdných nariadeniach, ktoré rušili pomaly v tom okamihu, ako ich vydali, aby nevznikol náhodou chaos, a potom už ani sami nevedeli, čo je povolené a čo zakázané, a preto sa v núdzovom stave vybrali vegetovať niekam na opačný koniec zemegule, kým lekárov prinútili pracovať bez nároku na oddych a mzdu zodpovedajúcu ich nasadeniu, dostala som spásonosnú myšlienku. Nebudem sa ja potuľovať po preľudnených shoppingoch, kde sa nakupovaniachtiví ľudia predbiehajú v radoch na jedinú "spojazdnenú" pokladňu v celej prevádzke a v strese nadávajú ako pohania. Namiesto toho som pohodlne nakúpila cez internet, a ani som nemusela zdvihnúť zadok zo stoličky. Ale čo čert nechcel, zvolila som doručenie do Alza boxu, kde vám garantujú spoľahlivé prevzatie zásielky bez čakania. Doteraz som mala dobré skúsenosti, no ešte som nemala tú česť osloviť Slovak Parcel Service. Preto mi nič nebránilo byť spokojná a mať záblesk nádeje v očiach, že sa vyhnem hlavnému náporu nakupujúcich zákazníkov, ktorí darčeky zásadne zháňajú na poslednú chvíľu. Tak som chvíľu chodila po svete s nosom dohora, až kým moja povznesená predvianočná nálada nenarazila na ostrý kameň "salám-párky" prístupu Slovak Parcel Service.

Skryť Vypnúť reklamu

Čakala som týždeň, čakala aj druhý, až bezoblačnú oblohu mojej eufórie obťažkali olovené mračná katastrofických vízií, že zásielka do Vianoc nedorazí. Áno, hádate správne. Vízie sa naplnili a zásielka nielenže do Vianoc neprišla, ale som ju zháňala po všetkých čertoch-diabloch ešte po Novom roku. Za celý ten mesiac sa Slovak Parcel Service neobťažovali ani len poslať jeden blbý automatický mail, že im je to ľúto, ale moja zásielka sa oneskorí, lebo sa im ju nepodarilo doručiť do preplneného Alza boxu a mám ju očakávať vtedy a vtedy. Dozvedela som sa to len preto, lebo som ich iniciatívne kontaktovala, a to som si ešte predtým musela vymeniť niekoľko e-mailov s internetovým obchodom, kde som uskutočnila objednávku, a s Alzou, ktorá mi tvrdila, že moju zásielku neevidujú. Asi som naivná, ak čakám aspoň základný akt slušnosti v podobe slov "prepáčte, je nám to ľúto, vašu zásielku sa nám nepodarí doručiť včas, no vzniknutú situáciu prednostne napravíme."

Skryť Vypnúť reklamu

Nedočkala som sa ani pol slova empatie a ústretovosti, komunikácia "veškerá žádná" a mňa mohol trafiť zrádnik hoc aj za rohom, keďže je najlepší strelec. Mala som pocit, akoby som bola nedobrovoľnou diváčkou akejsi neskutočne nudnej, rozvláčnej, lacnej telenovely, ktorá nie a nie dospieť do záverečného šťastného konca. Nevedela som, či mám plakať, smiať sa, zúriť, zúfať si alebo radšej všetko naraz. Keď som konečne nadobudla stratenú pôdu pod nohami, povedala som si, že urobím niečo konštruktívne, a tak som sa rozhodla Slovak Parcel Service kultivovane vynadať do mailu a napísať tento blog ako výstrahu všetkým, ktorí sa rozhodnú otestovať svoje pevné nervy a využiť služby tejto prepravnej spoločnosti. Ak sa chcete vašej zásielky dočkať skôr, ako prídete do veku biblického Matuzalema, vyberte si iného prepravcu, alebo neurobte takú blbinu ako ja, že za tovar zaplatíte vopred, lebo inak riskujete, že prídete o peniaze a vaša zásielka sa stratí v nenávratne.

Kristína Jakubičková

Kristína Jakubičková

Bloger 
  • Počet článkov:  107
  •  | 
  • Páči sa:  84x

Mám rada prácu so slovami. Vyberať to najvýstižnejšie je pre mňa také napĺňajúce, ako keď niekto rád skladá puzzle a nachádza zodpovedajúci diel skladačky. Ja si skladám vety a z nich súvetia a text. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu