Muži, o ktorých si myslíme, že neexistujú

Natrafili ste na spoľahlivého, vyrovnaného a empatického muža? Našli ste štvorlístok na lúke porastenej ďatelinou.

Muži, o ktorých si myslíme, že neexistujú
Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Niektorí ľudia vstupujú do vzťahu osobnostne nevyzretí, prípadne ho nadväzujú z nesprávnych pohnútok - boja sa samoty, lebo nevedia byť sami, tlačí na nich okolie, že už je čas, predstavujú si, ako budú zo vzťahu profitovať, no nie sú vnútorne nastavení v prvom rade na dávanie a tak ďalej. Iní sú naopak pripravení milovať bez výhrad. Aj keď by sme ich ťažko mohli nazvať ideálnymi, nemajú vôbec ďaleko od toho byť skvelí.

Objaviť ich v zástupe väčšiny predstavuje výzvu, lebo sa neprezentujú okázalo. Skôr skromne vyčkávajú na svoju príležitosť, aj keď to vôbec neznamená, že sú pasívni. Preniknúť cez ich ochranný pancier nemusí byť práve jednoduché, no ten bohatý a pestrý svet, ktorý skrývajú vo svojom vnútri, stojí za všetku snahu. Majú dobré srdce, nezávidia, nie sú vzťahovační, ani sa zbytočne neurážajú a netrucujú ako malí chlapci. Nikdy sa vám neotočia chrbtom a svoju priazeň budú prejavovať každodenne, pomocou malých-veľkých pozorností. Občas môžu pôsobiť trochu neprístupne, inokedy ich nájdete v zamyslenej nálade, kedy nie sú celkom "vo svojej koži". Ani keď sa "cítia pod psa" nezvýšia hlas a už vôbec sa v návale hnevu alebo akejsi znudenej apatie nepôjdu sťať do krčmy.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Sú to ľudia z mäsa a kostí a sem-tam si pofrflú na politiku, robotu, počasie a mnohé ďalšie "vďačné" témy. Napriek tomu však milujú život a všetko s ním spojené. Majú jasnú víziu, čo chcú dosiahnuť, a neboja sa prekážok na ceste. Skôr ich berú ako výzvu a nevzdávajú sa bez boja. Byť v ich spoločnosti je také príjemne uvoľňujúce, že iní ľudia ich intuitívne vyhľadávajú a obracajú sa na nich so svojimi problémami. Vyžaruje z nich pokoj a rozvaha, sú nápomocní a zaujímajú sa o svoje okolie. K svojim partnerkám sa správajú ako ku kráľovnám a ani v najmenšom ich neberú ako samozrejmosť. Sú vnímaví, citliví, láskaví a vnútorne silní natoľko, že sa neboja prejaviť svoju zraniteľnosť.

SkryťVypnúť reklamu

Ženy, ktoré prirodzene inklinujú k hrubokrkým alfa samcom by od nich mali dať ruky preč. Týchto výnimočných mužov by si mohli čoskoro prestať vážiť, keďže nie sú zvyknuté na láskavé zaobchádzanie, lebo podvedome vyhľadávajú utrpenie. V teoretickej rovine mohé ženy priznajú, že túžia po tom, aby ich partner častejšie objal, aby nebol taký citovo nedostupný, aby na problémy nereagoval tým, že sa pôjde opiť s kamarátmi do krčmy, aby svoju partnerku ocenil a sčasu na čas ju prekvapil milou drobnosťou. Zabúdajú však na to, že takýto muž, o ktorom si väčšina žien myslí, že ani neexistuje, tiež potrebuje, aby s ním jednali s citom a nehou.

SkryťVypnúť reklamu

Tento muž netúži byť zraňovaný tvrdou neopodstatnenou kritikou, ani preťažovaný neustále sa opakujúcimi scénami plnými afektu. Urobiť ho šťastným si vyžaduje veľa skúseností z plnohodnotných medziľudských vzťahov a schopnosť vytvoriť mu domov. Aj keď vykoná niečo, s čím jeho partnerka nesúhlasí, treba to presne pomenovať bez iracionálnych útokov na jeho identitu. Po tejto stránke nie je vzťah s takýmto mužom práve jednoduchý, no to, čo žiada, vracia späť plnými priehrštiami. Dokáže naučiť láske a diplomacii pri riešení konfliktov a jeho ambícia neustále napredovať sa pre nás môže stať inšpiráciou. Ak sa nám otvorí, život s ním bude veľká radosť.

Kristína Jakubičková

Kristína Jakubičková

Bloger 
  • Počet článkov:  119
  •  | 
  • Páči sa:  145x

Mám rada prácu so slovami. Vyberať to najvýstižnejšie je pre mňa také napĺňajúce, ako keď niekto rád skladá puzzle a nachádza zodpovedajúci diel skladačky. Ja si skladám vety a z nich súvetia a text. Zoznam autorových rubrík:  SpoločnosťPolitikaPsychológiaOsobnostný rozvojVzťahyŽivotné prostredie

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu