Vyvinul sa nový "druh" ľudí. "Nadľudia", ktorí sa tešia obľube a považujeme ich za elitu spoločnosti, určujú do veľkej miery sociálne dianie a ich vplyv dokonca prerastá i na úroveň ovplyvnenia sebahodnoty druhých.
Koho zaraďujeme k elite? Tých, ktorí vyznávajú a praktizujú zdravý životný štýl, športujú, starajú sa o svoju postavu, dodržiavajú diétne opatrenia, majú reprezentatívny vzhľad, štíhlu siluetu, mladosť. K elite patria atraktívni sebavedomí ľudia vykonávajúci nasledovné povolania: modeling, fitness tréner a trénerka, výživový poradca či poradkyňa, športovec a športovkyňa, a ďalší. V pomyselnom spoločenskom rebríčku významnosti im patrí prvé miesto. Zahŕňame ich nevysloveným obdivom ale aj závisťou, predstavujú pre nás tých najviac príťažlivých a populárnych.
O niečo menej uznania venujeme osobám, ktoré sa "uspokojili s priemerom". Svojmu vzhľadu nevenujú ani zďaleka toľko pozornosti, lebo "nestíhajú", "nechce sa im", majú "dôležitejšie povinnosti" (zväčša starostlivosť o ratolesti).
Najnižšia miera pozornosti a ocenenia, niekedy hraničiaca až s podceňovaním, odmietaním či výsmechom, sa vo všeobecnosti dostáva ľuďom vo vyššom veku, tým so zdravotnými obmedzeniami či "kilami navyše".
Prečo takto spoločnosť funguje? Kde sa tento prístup preferovania určitého typu ľudí berie a prečo tak významne ovplyvňuje spoločenské dianie? Zmení sa to niekedy? Ktorá časť spoločnosti má kľúč k spokojnosti a šťastnému životu? Tí atraktívni a obľúbení alebo skôr "bežní smrteľníci", ktorí sa nehanbia odpočívať vo svojom "strede", žijú "priemerný nudný usadlý" život, nenaháňajú lajky ani limity, nesúperia a netlačia sa na výslnie snažiac sa odlíšiť od ostatných?
Vyrovnanosť, celistvosť, sila a integrita osobnosti sa prejavuje v radostnom očakávaní a žití "nudného stereotypného usadlého života", v akceptácii kozmetických "chybičiek", v tichej radosti z každodennosti a v bdelej pozornosti a pripravenosti pomáhať ostatným.