bouffier a mr.messie

E. Bouffier sadil duby. Nevedel komu patrí pôda a bolo mu to jedno. Záležalo mu iba na tom, aby čím starostlivejšie zasadil svoje žalude.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

E. Bouffier sadil duby. Nevedel komu patrí pôda. Bolo mu to jedno. Záležalo mu iba na tom, aby čím starostlivejšie zasadil svoje žalude. Roky sadil stromy na pustatine vo veľmi starom regióne Prímorských Álp ďaleko od ľudí. Kedysi mal gazdovstvo na rovinách. Keď mu umrel jediný syn a po ňom aj žena, utiahol sa do samoty. Postupne v nej našiel zaľúbenie a žil v spoločnosti svojich oviec a svojho psa. Bol presvedčený, že tento kraj umiera pre nedostatok stromov. Po rokoch na pustatinách začal mohutnieť les, háje a v studniach sa znova objavila voda. Lenže tá úžasná premena prebiehala tak pomaly, že nikoho neprekvapila, pretože sa stala zvykom. Keby ľudia tušili, že je za tým človek, určite by mu robili protivenstvá.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Mr. Messie rád zapratáva svoj príbytok odpadkami, ktoré ale nepovažuje za odpadky, pretože sú to uistenia o tom, že mu nikdy nič nebude chýbať. Je možné, že mu len nikto neukázal možnosť ako svoju zberateľskú vášeň priviesť do zmysluplného konca. Vnímať škrečkovanie ako filtračný minisystém – smetiar jednotlivec, čistič, odbremeňovač bremena kde sa na 1m² tlačí 10 nervóznych yorkshierskych teriérov a 3 čivavy.

Nasadený obojok v džungli prebytku nemôže byť bez vodítka. Tak ako pre autistov predstavuje svet bez pravidiel nepredstaviteľnú úzkosť a neistotu, tak je to u človeka zhŕňaja prázdna skriňa. Nie ryža, obilie, olej, či cukor, ale maxi balenia wc papiera a do komínov naukladané naškrobené záclony zo second handu odniekiaľ z drevákova.

SkryťVypnúť reklamu

Akú pečať nadobudne psí m²?

Ani Bouffier ani Messie nevie prečo to robí. Je to ako keď bádateľ celý život blúdi pralesom, lebo je skalopevne presvedčený, že nájde stratené mesto veľkej civilizácie kdesi v južnej Brazílii. Jediný dôkaz o jeho existencii je černozem uprostred džungle, kde ju nikto nebol predpokladal. Teda organicky zúrodnená neúrodná zem pralesa je dielom humanoida, tak ako studňa, ktorá sa vplyvom človeka môže plniť a tiež vyschýnať.

Rodiny sebectvom vydráždené na najvyššiu mieru, nepochopiteľná nevraživosť, ktorá oberá o pokoj a znásobuje ich túžbu uniknúť zo svojej pustatiny bez vody, smetných košov pre psie hovienka a slobodnej vôle. Zvýšený tlak v stiesnenom priestore na hraniciach svetla. Keď pastier začne rozdeľovať dobré bukvice od zlých nedostatok pevnej viery a vodítka zanechá len obojok, ktorý svrbí a omína.

SkryťVypnúť reklamu

Bouffier vysadil ešte pred prvou sv. vojnou vyše 10 000 javorov, ktoré mu uhynuli. Na druhý rok vysadil buky a tie mu vzišli všetky.

Úzkosť a neistota na 1m² obsadenom zúrivými čivavamy vyplýva z konfrontácie psích nárokov na priestor pre život aj cit v nose, teda schopnosť rozoznať pravdu od klamstva. Recept na šťastný psí život.

Kristína Janigová

Kristína Janigová

Bloger 
  • Počet článkov:  32
  •  | 
  • Páči sa:  4x

Slavistka(FFPU) a lazníčka:) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

277 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
SkryťZatvoriť reklamu