Prečo sa oplatí mať narodeniny

Keď som mala dvadsiateho druhého dvadsaťdva rokov, myslela som si, že zdvojením môjho obľúbeného čísla sa mi nasledujúci rok stane niečo prevratné. A stalo sa. Prevrátil sa mi žalúdok, vzťah, aj hrnček, ktorý naštrbil svoju keramickosť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Dnes je Deň zeme. Všetko je po starom. Pes zjedol obed a všade po dvore teraz máme slíže z polievky. Chodím si po trávniku, biela ako vždy. Do vetra mi trčí len červený nos, ktorý som si priniesla zo slnečnej Jilemnického 25-ťky. Spolu z odznakom. V podstate je všade ticho, každý pracuje, aj ja zajtra budem. Dnes nie, lebo dnes mám narodeniny.

Písalo mi Takko. Dostala som 20%-tnú zľavu na celý svoj nákup. V chladničke ma čaká Acidko od sestry. Je síce malinové, ale je to acidko. Prišlo ku mne ešte v týždni s odkazom, že si môžem vybrať narodeninový darček konzumného štýlu. V mojom svete má darček už presné hrany – nanuk, a jedine nanuk.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na Pokeci som si mohla aktivovať nejakú službu. Len teraz a nikdy inokedy. No inokedy som bez nej vyžila tiež, a preto ju dávam preskočiť. Od Moniky mi prišla správa. Dvojmo. Som pre ňu raketa a teší ma to. Vlastne som dve rakety, a dve rakety, to je takmer celý vesmír.

Lucia ma spomenula na blogu. A poslala mi aj video. Keď raz môj notebook uváži, že byť hluchým tri týždne mi nerobí žiadnu radosť, pustím si ho. Do skrine som archivovala piatu fľašu červeného vína. Vína nie je nikdy dosť, a po konzumácií mojich zásob by prekonalo aj to búrlivé v telke. Črevne určite.

Na pošte mi nik nedal narodeninovú zľavu, ani neurobil univerzálnu priehradku univerzálnou. Nevadí, aspoň mi tak skrotili narodeninové maniere. Aj dnes mi písal môj nápadník, ktorý si ma vybral podľa profilu. Bez ohľadu na jeho vek sa mi páčila veta o tom, že celý náš život je pokračujúci seriál väčších či menších rizík, a naše stretnutie by bolo jedno z tých menších.

SkryťVypnúť reklamu

Dnes mám dvadsaťštyri rokov. Neviem, či sa na ne cítim, lebo pocity tohto veku som tabuľkovo spracované nenašla. Vonku je apríl, v skrini čokoláda Milka. Neopila som sa, nedostala som darček od milenca, ani bozk od niekoho, kto sa mi páči. Na lýtkach mám svalovicu a v priečinku Blog nový príspevok. Automaticky som ako jeho dátum napísania uviedla 22. 4. 1989. Pretože tieto čísla sú dnes moje čísla.

24! 24! 24!

Berte nanuky do ruky. Dnešok už zajtra nebude.

Kristína Lišková

Kristína Lišková

Bloger 
  • Počet článkov:  104
  •  | 
  • Páči sa:  0x

To nie vy musíte veriť líškam. Líšky musia veriť vám. Zoznam autorových rubrík:  POÉZIA z priečinkovLÍŠKA PÍŠELÍŠKA fotí a horujeBOOK LOOK - recenzie podľa mňaOMRVINKYOMRVINKY II.SPAM

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu