„A keď sa to skončilo, tak sa spýtala, čo dokázala naša analýza?“

(Slobodná Európa) Nie pop, ale náš obecný rozhlas zabíja kultúru ľudových piesní. Niektoré prerobené dychovky znejú s klávesmi tak hrozne, až si ich v izbe spievam spolu s rozhlasom. Mojim favoritom je song, v ktorom po potôčku plávajú, perečka si zmáčajú, Zuzičkine husičky. A pekne gagocú.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Stáva sa mi to často. Počujem slovné spojenie, ktoré si automaticky spojím s piesňou, a ideš! V hlave si v tom momente spievam eM, to the I, to the Š-Ká-Ó (Miško!) z Vecovej pesničky Branči Kováč. Netreba ma do toho nútiť. Stačí, že predo mnou spomeniete nejakého Michala. Vy si budete hovoriť ďalej, a ja sa po strofe v mysli k vám opäť pripojím.

Najhoršie to bolo cez leto. Ľudia fičali na Egovi, žili len raz, a ja som sa nedokázala zbaviť spojenia Ego-neEgo, z hrušky dole, ktoré zaznelo v Lokal TV. Išlo ma roztrhnúť, pretože rádio na brigáde hralo Ega každý deň. Vysvetľujte potom ľuďom okolo vás, odkiaľ to máte, prečo to povedala Rytmausova mama a prečo si to vy musíte spievať.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A tak si píšem diplomovku. Pre istotu bez hudby, aby ma to nelákalo tvoriť si vlastné texty. Prepracovala som sa do štvrtej kapitoly. Veselo píšem o tom, čo dokázala naša obsahová analýza regionálnych novín.

Analýza dokázala hov..!

To nie ja, to spieva Slobodná Európa. Myslím, že kým dopíšem kapitolu o analýze, bude sa jej zo mňa čkať. Keď dokončím svoju prácu, tak sa v závere nad sebou poriadne zamyslím.

„Čo dokázala naša analýza? Analýza dokázala h....“

Kristína Lišková

Kristína Lišková

Bloger 
  • Počet článkov:  104
  •  | 
  • Páči sa:  0x

To nie vy musíte veriť líškam. Líšky musia veriť vám. Zoznam autorových rubrík:  POÉZIA z priečinkovLÍŠKA PÍŠELÍŠKA fotí a horujeBOOK LOOK - recenzie podľa mňaOMRVINKYOMRVINKY II.SPAM

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu