Aj takto sa dá likvidovať demokracia a prikŕmiť Gorilu

O tom, že máme doslova niekoľko dní pred voľbami a tie by mali byť tým najvyšším záujmom každého z nás. Každého komu záleží na tom, aby sa niečo zlepšilo a aby niečo okrem dlhov zostalo aj pre nadchádzajúce generácie. A o tom, prečo to nie je aj kôli nie nestranným, neslušným a nedemokratickým médiám možné.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

V nedeľu boli v jednotlivých televíziách diskusné relácie. Nič nenormálne . Veď sú každý týždeň. A tak ako v predchádzajúcich týždňoch, tak aj teraz v týchto reláciách jednotlivé televízie nesklamali, išli za tým čo majú zaplatené a kým sú zaplatené. Preferovali opakovane ľudí z parlamentných strán. Znovu a znovu im dávajú možnosť hlavne čo sa týka verejnoprávnej televízie za naše peniaze buď obhajovať svoj program, alebo očisťovať meno svojej strany od humusu, ktorý na nich sedí z akcie Gorila, alebo si len tak zvyšovať preferencie na úkor všetkých ostatných strán ktoré sa pokúšajú priniesť niečo nové.
Aj napriek tomu, že hlavne verejnoprávna televízia, ale aj ostatné televízie by mali informovať nestranne a objektívne ani v jednej z týchto relácií nevystúpil oponent zo strán starších, ktoré sú buď mimo parlamentu, alebo sú úplne nové. A to v jednom s najsledovanejších časov ktoré tieto televízie majú a ktoré svojimi diskusnými reláciami roky budovali.
Kde sú strážne psy našej demokracie? Mali by to byť médiá. Ale naše médiá nemajú gule na to aby do bitky vyzvali aj ľudí mimo ringu. A tak v tom ringu bojujú chromí a chorí, s grambľavými a neschopnými a za povrazmi je viacero borcov schopných sa im postaviť a aj ich v priamom súboji poraziť. A z tých chromých a chorých budeme mať víťaza. Hovorí sa tomu jednooký kráľ.
To si naozaj televízie myslia že občan nie je zvedavý aj na názor iných ako parlamentných strán? Občania by si radi vypočuli aj názory iných len nemajú tú možnosť. Gorila ich do médií, ktoré sú kúpené a obsadené jej zástupcami nevpustí. Veď by jej mohol klesnúť prísun banánov /rozumej prítoku peňazí z našich daní, možností ďalej rozkrádať čo sa dá, možností brať provízie, štátne zákazky/ . K tomuto je každé médium dobré. Ako to viacerí písali , médiá sa stali úplatnými prostitútkami.
To si naozaj televízie myslia, že tieto mimopralametnené strany si zaslúžia priestor len v reláciách vysielaných po 21 hodine? Celkom je 26 strán, pričom pár parlamentných má niekoľkokrát viacej priestoru v televízii, ktorá je najlepším masírovačom mozgov ľudí. No a je tu jedna /99 percent/, ktorá preplatila mediálny priestor tak, že ľudia už aj zabudli na to čo je to rovnosť šancí a demokracia.
To si naozaj televízie a hlavne Tá verejnoprávna myslia, že toto je prejav demokracie a slušnosti voči nám všetkým? Že chceme neustále počúvať o tom čo SMER, SDKU, KDH, MOST HÍD,SAS, SNS veď mali dostatok šancí ukázať svojou činnosťou a aj v médiách svoj záujem o ľudí, počas niekoľko rokov čo sa pohybujú v parlamente? Teraz všetky neúnavne deklarujú to ťo mali už dávno robiť.
Áno televízie vedia, že keď budú vysielať a podstrkávať tých, čo najlepšie mažú budú mazať aj naďalej. Majú istotu. No a tí ako sme už videli niekoľkokrát si neublížia navzájom, veď sú poprepájaní všetkými tými kauzami a kauzičkami tak, že to nerozpletie ani sto Lipšicov , lebo aj on je súčasťou tohto nerovného boja. Televízie sa neboja, že by pre presadenie demokracie niečo predsa len riskovali. No a sem tam na zaslepenie očí , predsa len niečo podhodia na sledovanie aj tým, ktorí po tom volajú, to akože v rámci toho objektívneho a vyrovnaného spravodajstva a publicistiky.
Aj do roku 1989 v televízii bola len takáto objektivita. Vtedy tu diktovala všemocná KSČ a teraz objektivitu diktujú peniaze.

Eduard Krištof

Eduard Krištof

Bloger 
  • Počet článkov:  53
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som úplne obyčajný človek, ktorým som bol vždy a aj ním ostanem. Som absolvent právnickej fakulty UK v Bratislave. Bol som robotník, radový policajt, riaditeľ v polícii, vyšetrovateľ, v súčasnosti som výsluhový dôchodca, zamestnanec a živnostník zároveň. Nad všetkým pre mňa stojí čistý štít. Moje heslo je:"čestne žiť, nikomu neškodiť, dať každému čo mu patrí." Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu