Dáme niečo ľavicové

Vo voľbách 2010 nevolilo cca 41% voličov. Preto si politici robili čo chceli. Prosíme všetkých, poďte voliť a všetkým dajte vedieť, že Vám na budúcnosti Vás, Vašich detí a vnúčat záleží. Sú tu alternatívy.Alebo o tom, že v skutočnosti sa tu veľmi ľavicovosť zatiaľ nenosí. Aj tu je potrebné ponúkať alternatívy. Tieto sú tu len ich treba vidieť a sledovať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (44)

O tom čo ponúka SDĽ svojmum voličovi. (celý program SDĽ a kandidátku nájdete na: www.mojasdl.sk)

Vo voľbách 2010 nevolilo cca 41% voličov. Preto si politici robili čo chceli.
Prosíme všetkých, poďte voliť a všetkým dajte vedieť, že Vám na budúcnosti Vás, Vašich detí a vnúčat záleží.

Ciele politiky SDĽ:
Zabezpečenie Vašich základných istôt, Vašich práv, Vašej životnej úrovne a Vašej budúcnosti.
Zásahy štátu všade tam, kde zlyháva trh, kde sú ohrozené práva, istoty a dôstojný život.
Vytvárať pracovné miesta podporou živnostníkov v službách, doprave, vo využívaní domácich surovín, životnom prostredí, cestovnom ruchu, poľnohospodárov, drevospracovateľov.
Zníženie počtu poslancov NRSR na 87, kde každý okres a kraj by mal zastúpenie.
Podporovať výstavbu bytov a rozvoj stavebníctva ako významnú formu rozvoja hospodárstva a pracovných miest. Posilniť stavebné sporenie ako systém financovania bytovej výstavby.
V priebehu štyroch rokov zvýšenie minimálnej mzdy /na úroveň 500-600 euro/.
Reálne, nielen papierové odbúranie administratívy podnikateľom spojením odvodov a daní, čím sa zjednoduší výber daní a odvodov, zlepší kontrola a zvýši príjem verejných financií.
Podpora materstva dodatkovou dovolenkou a daňovými bonusmi matkám s deťmi.
Podporovať domáce poľnohospodárske a potravinárske výrobky. Sebestačnosť vo výrobe potravín a ich bezpečnosť musí byť záujmom celej spoločnosti. Poľnohospodárov zrovnoprávniť s poľnohospodármi EU a umožniť tým spravodlivú súťaž a vytvorenie pracovným miest.
Slovenský poľnohospodár „chlebodarca" garant kvalitných, zdravých a dostupných potravín.
Zrušenie modelu pár extrémne bohatých ľudí a väčšiny chudobných. Základ je silná stredná vrstva.
Finalizácia lesnej produkcie. Slovensko musí vyrábať výrobky, nie vyvážať surovinu -drevo
Ochrana obyvateľov pred povodňami ako povinnosť štátu a zdroj pracovných miest.
Financovanie škôl na základe potrieb trhu práce a uplatnenia poslucháčov na trhu práce.
Zvýšiť význam odborného školstva, zosúladenie ich výučby s potrebami trhu práce.
Zastaviť proces vytvárania nových nepotrebných škôl, s klesajúcou úrovňou výučby.
Dať perspektívu mladým, ktorí utekajú do zahraničia.
Dať istotu pracujúcim, ktorých znevýhodňuje zlý zákonník práce.
Dať komplexnú starostlivosť chorým, zdravotne i životne postihnutým, ktorých ničia zvyšujúce platby za sociálne služby a lieky.
Dať dôstojný život dôchodcom, ktorým nikto nekompenzoval ich dlhoročnú prácu za nízke mzdy a z toho vyplývajúce nízke dôchodky.
Financovaním vedy zabezpečiť riešenie sociálno-ekonomických a krízových situácií.
Valorizácia dôchodkov podľa inflácie a rastu miezd. Nie o výberovú mieru inflácie. Dôchodca nekupuje len vybranú skupinu výrobkov, ako uvažovali doterajší ministri.
6% DPH na lieky, zdravotnícky materiál, zrušenie doplatkov za lieky sociálne slabším.
Daňový bonus zamestnávateľom, ktorí vytvoria pracovné miesta dlhodobo nezamestnaným, čerstvým absolventom škôl a občanom nad 50 rokov.
Riešenie rómskej otázky vzdelaním, prácou a podmienením sociálnych dávok verejnoprospešnými prácami. Podmienenie prídavkov na deti školskou dochádzkou.
Presun investícií mimo Bratislavy, s dôrazom na budovanie cestnej infraštruktúry, čo zvýši konkurencieschopnosť v SR a zabezpečí zamestnanosť v ostatných častiach Slovenska.
Žiadať zníženie nákladov orgánov EU o 50% znížením aparátu, krátením ciest, seminárov, rokovaní, znížením platov, zrušením doživotných dôchodkov komisárov a funkcionárov EU.
Prijať zákon o preukazovaní spôsobu nadobudnutia majetku ako aj spôsobu nadobudnutia zdrojov na tento majetok u všetkých, ktorí sú platení, čo aj čiastočne z verejných zdrojov a následné riešenie nesúladu príjmov, odvedených daní a majetku.
Právnu výchovu žiakom a študentom, aby vedeli posúdiť každú protiprávnosť konania.
Získavanie financií nie žmýkaním obyvateľov, ale rozumným hospodárením, šetrením na miestach kde je to možné, znižovaním nákladov na štátnu správu a samosprávu, sprísnením a sprehľadnením podmienok verejného obstarávania a stíhaním za jeho obídenie.
Odvíjať plat zamestnancov platených z verejných zdrojov od minimálnej mzdy pevným koeficientom. Zrušiť nepomer príjmov obyčajného človeka a politikov a funkcionárov.
Odmeny v štátnom a verejnom sektore obmedziť a zároveň ich udeľovať len za konkrétnu mimoriadnu činnosť. Zamedziť schvaľovaniu odmien v samosprávach ako pravidelného príjmu starostov a poslancov. Zákaz poskytovať odmeny managerov firiem so štátnou účasťou v prípade mínusových čísel hospodárenia. Limitovať odstupné managerom.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Roky Vás klamali, okrádali a zadlžovali Vás aj Vaše deti. Dáte sa zas?Chceme slúžiť občanovi, nie uchvátiť moc.

UROBTE S SDĽ A SLOVENSKOM 10.3.2012 TÚTO DOHODU

Eduard Krištof

Eduard Krištof

Bloger 
  • Počet článkov:  53
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som úplne obyčajný človek, ktorým som bol vždy a aj ním ostanem. Som absolvent právnickej fakulty UK v Bratislave. Bol som robotník, radový policajt, riaditeľ v polícii, vyšetrovateľ, v súčasnosti som výsluhový dôchodca, zamestnanec a živnostník zároveň. Nad všetkým pre mňa stojí čistý štít. Moje heslo je:"čestne žiť, nikomu neškodiť, dať každému čo mu patrí." Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu