Môže byť toto vôbec pravda?

O ovládnutí zdravotníctva, o nemorálnych ale nie nezákonných súvislostiach ohľadne  systému zdravotníctva, ohľadne  financovania zdravotníctva, ohľadne liekovej politiky. Vo svojom príspevku som vychádzal zo základných  informácií  z článku p. Františka Múčku v týždenníku Trend. Po pregooglení súvislosti  a po preverení niektorých faktov som dospel k tomu že to možné je, takže:

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

V sektore zdravotníctva , do ktorého ide takmer 8 % HDP dokázala jediná finančná skupina ovládnuť vládu, zdravotné poisťovníctvo,zmeniť systémovo zákony a ovládnuť finančné toky. Táto finančná skupina už teraz ovláda každú časť reťazca vrátane poisťovní, lekární, polikliník, laboratórií, časti nemocníc . Áno išlo aj o managerske ovládnutie Všeobecnej zdravotnej poisťovne spolu s Dôverou Penta rozhoduje o platbách za 93 % všetkých občanov Slovenska. Na ovládnutie zostali už len výrobcovia a vývoj liekov a zdegenerované štátne nemocnice. Po ich ovládnutí s našimi životmi a zdravím budú zametať páni len z jednej skupiny. A pri takomto ovládnutí myslím, že budú vládnuť čisto v zmysle trhových pravidiel. Keď môžem, trhnem čo môžem. Navyše zákonnou úpravou boli veci zmenené tak, že zákon dal poisťovniam voľné ruky pri výbere poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. A keďže poisťovníctvo ovláda jedna skupina ovláda tým aj poskytovateľov. Či si to pripustíme, či nie. Poskytovateľom, lekárňam a nemocniciam môžu byť alebo z časti už boli vypovedané dvomi najväčšími poisťovnami zmluvy, zadržiavané platby, znižované platby, vzhľadom k nesolventnosti môžu byť likvidované oddelenia v konkurenčných zdravotníckych zariadeniach a premiestňované do tých naklonených skupine a pod. Toto môže viesť až k ich likvidácii, alebo modernému spôsobu výpalníctva. Prípad vhodný aj na riešenie Protimonopolného úradu. Z tohoto pohľadu zisk poisťovne Dôvera ktorý presiahol 16 miliónov Euro bude iba malým všimným.
Čo sa týka prípravy štátnych nemocníc na privatizáciu resp. ovládnutie cestou konkurzov a predajov týmto spôsobom, pokusy tu sú - vytvorenie akciových spoločností, možnosť konkurzov, exekúcií, deklarácia oddlženia nemocníc a ich oddlženie a potom ponuka na predaj, veď sú stále neziskové. Kto však nemocnice kúpi a dovolí si robiť konkurenciu finančnej skupine, ktorá má už v zdravotníctve takmer všetko? Takže cena bude zodpovedať ponuke a ponuka bude trhová a bude to len cena finančnej skupiny. 
Otázka znie kde v tejto situácii dofrasa je Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, ktorý by mal regulovať a kotrolovať všetko čo sa týka financovania zdravotníctva? Je tu, dokonca ho platíme z našich peňazí pre finančnú skupinu. Jeho riaditeľ je však údajne pôvodom z tejto finančnej skupiny. Zabezpečí riadny dohľad a záchranu zdravotníctva?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Toľko výňatok z článku. A teraz ešte moje skromné otázočky:
Naozaj všetci odobrníci na zdravotníctvo sú z jednej a tej istej finančnej supiny?
Kde je vláda: Je pravicová a nevadí jej tento monopol deformujúci Trh. Prečo nekoná? Lebo Gorila.
Kde je opozícia, ktorá má biť na poplach a dať najavo všetkým že toto je proti všetkému zdravému rozumu. Prečo aj tento malý bodík nevyužije v predvolebnom boji. Prečo? Lebo Gorila. 
Je tu podozrenie z prepojenia opozície aj koalície? Alebo je toto už iné zviera?

Eduard Krištof

Eduard Krištof

Bloger 
  • Počet článkov:  53
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som úplne obyčajný človek, ktorým som bol vždy a aj ním ostanem. Som absolvent právnickej fakulty UK v Bratislave. Bol som robotník, radový policajt, riaditeľ v polícii, vyšetrovateľ, v súčasnosti som výsluhový dôchodca, zamestnanec a živnostník zároveň. Nad všetkým pre mňa stojí čistý štít. Moje heslo je:"čestne žiť, nikomu neškodiť, dať každému čo mu patrí." Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu