Penta požiadala špeciálnu prokuratúru

aby vyradila jeden z možných dôkazov v akcii Gorila ako možný dôkaz. Akým právom?Právom silnejšieho, právom majetnejšieho, právom poloboha na nebi finančných hviezd Slovenska. Až sem sme to dopracovali. Moc peňazí je nad všetko aspoň v tejto banánovej republike. Čuduje sa potom niekto protestom proti Gorile, kde práve Penta je jedným z hlavných ohniviek celej story?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (13)

V médiách prebehli správy o tom, že finančná skupina Penta požiadala Generálnu prokuratúru o vyradenie spisov, ktoré predložila premierka Radičová ako možný dôkaz pri vyšetrovaní kauzy Gorila. Do vyšetrovania rôznych veľkých káuz zvykol zasahovať kde kto. Minister vnútra, Policajný prezident kôli informovaniu a bombastickým správam pre verejnosť, ale aj z iných dôvodov. Advokáti obvinených – podotýkam obvinených aby misku váh spravodlivosti preklopili na stranu obvineného. Splnomocnenci poškodených aby získali pre svojho klienta čo najväčšie uspokojenie čo sa týka náhrady škody. Samotní obvinení, aby sa vytiahli z pazúrov spravodlivosti /ak vôbec tá naša spravodlivosť ešte nejaké pazúry má/. Poškodení, aby si uplatnili svoje práva, ktoré im nepochybne patria. No a samozrejme rôzne indivíduá, ktoré chcú podporiť jednu či druhú stranu /obvinení-poškodení/.Ale aby sa na ústredný orgán dozoru nad trestným konaním obrátila strana, ktorá ešte nie je ani stranou konania, ktorej niektorí členovia sú maximálne v pozícii podozrivých z poskytovania provízií politikom tak toto je vrchol. Bezprecedentné zasahovanie do právomocí orgánu činného v trestnom konaní v priamom prenose. Už samotné sformulovanie skutočnosti „vyradiť ako dôkaz z konania“ je niečím čo asi ani nemá obdobu. Veď všetky podklady ktoré môžu prispieť k objasneniu veci a riadnemu usvedčeniu páchateľa sú a musia byť súčasťou spisového materiálu aj v prípade že sa preukáže opak tvrdení už len kôli tomu aby mohli byť podkladom pre prípadné zastavenie trestného stíhania ak sa jednoznačne preukáže že sa skutok nestal, nespáchal ho obvinený a pod.
V trestnom konaní sa dôkazové materiály vyhodnocujú tak jednotlivo ako aj v súvislostiach z inými dôkazmi. Vyhodnocuje sa ich vypovedacia hodnota, ako aj zákonnosť ich získania. Ich vyhodnotenie je vecou konkrétneho vyšetrovateľa, dozorujúceho prokurátora a ak sa vec dostane na súd aj príslušného sudcu. Zároveň však trestný poriadok nepozná vyradenie nejakého dôkazu, resp., niečoho čo dôkazom môže byť z trestného konania. Pozná len voľné hodnotenie dôkazov, v rámci ktorého súd neprihliadne na prípadný nezákonný dôkaz. Toto však iste právnici na starne žiadateľa veľmi dobre vedia. Vedia aj kde a akým spôsobom si uplatňovať svoje práva v trestnom konaní. Prečo potom takéto manévre moci?
Je to zastrašovanie vyšetrovateľov, prokuratúry, súdov, verejnosti? Je to záujem očistiť svoje meno? Ako keď jedine preukázaním že to čo sa v Gorile píše nie je pravdou očistí meno všetkých čo tu boli spomínaní. Inak si všetci zaslúžia primeraný trest.
Aká arogancia moci to musí byť takto verejne v priamom prenose žiadať zlikvidovanie dokladu, ktorý môže svedčiť vo veci ktorá priamo ohrozuje základy tejto republiky, základy demokracie, princípy všetkého čo majú viesť 5 a pol milióna ľudí v tejto republike. Minimálne svedčiť v tom, že niečo také obludné ako Gorila existovalo a podľa toho čo sa okolo nej deje aj ďalej existuje a pokračuje.
Ak sila musí stáť za žiadateľom, ktorý si berie právo byť nad všetkým, ktorý žiada napriek tomu že vie že to ani právne ani inak nie je možné čosi takéto zlikvidovať.
Akú podporu musí mať Penta keď si trúfa takto verejne nahlodať všetko čo má byť v tejto republike sväté. Možno ju má u osôb spomínaných v Gorile, ale celkom určite ju má v justícii, kde súd zatiaľ neprávoplatne vydal rozhodnutie o zákaze zverejnenia knihy o Gorile bez toho aby si ju prečítal a posúdil nezákonnosť tejto knihy. Tie prepojenia a chápadlá mafie pardon paprče Gorily asi naozaj siahajú všade.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Takže 10.3.2012 im to natrieme a dúfam že pošleme do zabudnutia všetky chápadlá a paprče Gorily, hoci s jej krmičmi bude tento štát ešte dlho bojovať. 
PS. Ďakujem týmto všetkým ktorí sa pričinili aby sa o Gorile vedelo, aby sa s Gorilou niečo robili a aby sa krmičom Gorily aj jej samotnej akokoľvek sťažil život.

Eduard Krištof

Eduard Krištof

Bloger 
  • Počet článkov:  53
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som úplne obyčajný človek, ktorým som bol vždy a aj ním ostanem. Som absolvent právnickej fakulty UK v Bratislave. Bol som robotník, radový policajt, riaditeľ v polícii, vyšetrovateľ, v súčasnosti som výsluhový dôchodca, zamestnanec a živnostník zároveň. Nad všetkým pre mňa stojí čistý štít. Moje heslo je:"čestne žiť, nikomu neškodiť, dať každému čo mu patrí." Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu