Tretí najbohatší muž sveta chce pridať Tiffany do svojho portfólia

Americká firma Tiffany & Co. potvrdila, že dostala návrh na kúpu vo výške 14,5 miliardy dolárov od najväčšej luxusnej skupiny na svete LVMH.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Klenotník zatiaľ ponuku neprijal, ale ani neodmietol. LVMH si tak bude ešte nejaký čas musieť počkať.

Spoločnosť LVMH eviduje medziročný nárast tržieb o 15%. Zisk sa jej podarilo zvýšiť o 14% vďaka silnému predaju v Ázií, najmä v Číne, ktorá sa stala jej najväčším trhom. Silné výsledky pomohli okrem toho zvýšiť aj cenu akcií, ktorá medziročne narástla o viac ako 50%.

Skupina LVMH obsahuje 70 rôznych spoločností vrátane módnych značiek ako Christian Dior a Louis Vuitton, výrobcu exkluzívnych vín Moët & Chandon či luxusné značky hodiniek Hublot a TAG Heuer.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Preto je pochopiteľné, že sa LVMH zaujíma práve o Tiffanyho, ktorého segment luxusných šperkov sa dobre hodí do jej obchodného portfólia. Navyše, Tiffany by skupine pomohol upevniť pozíciu na čínskom trhu, pretože dopyt po luxusnom tovare v tejto krajine kontinuálne rastie.

Trhová hodnota francúzskeho koncernu, ktorého CEO Bernard Arnault patrí medzi trojicu najbohatších ľudí sveta, sa v súčasnosti šplhá na takmer 200 mld dolárov s mierou zadlženosti iba 28%. Z hľadiska finančnej pozície je akvizícia na dobrej ceste a v dlhodobom horizonte by mohla prispieť k zvýšeniu ceny akcií vďaka pokrytiu trhu s vysoko žiadaným luxusným tovarom.

Martin Krištoff

Martin Krištoff

Bloger 
  • Počet článkov:  70
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Pracoval som ako hlavný analytik spoločnosti CFD World. Viac ako dva roky som pôsobil ako finančný analytik u obchodníka s cennými papiermi CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s. Venujem sa dlhodobo portfolio managementu a analýzam akciových titulov z hľadiska fundamentálnych a technických ukazovateľov. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu