Budúcnosť našich športovcov

Už je to necelých päť rokov čo sa venujem spoločenským tancom ,ktorý je jeden z haldy finančne náročných športov. Ale keď človek zacíti chuť niečoho čo má rád a napĺňa ho to, musí sa tomu venovať stále viac a viac. Zrazu sa ocitá v inom svete. Proste ho to robí šťastným.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Je to ako droga.

Práve droga sa považuje za opozitum športu. Rodičia posielajú svoje nezrelé deti na čerstvý vzduch, aby decko nesedelo zase za počítačom. Vyjde na ulicu kde ho kamaráti ponúknu cigaretami či dúškom lacného alkoholu.

V lepšom prípade decká začnú športovať. No ale aby to malo nejaký zmysel, musia sa do toho vložiť s maximálnym nasadením. A keby sa to nasadenie aj našlo, kariéry mladých perspektívnych športovcov skrachujú kvôli nedostatku financií. Darmo máme mnoho talentov v našej malej krajine keď ich nemá kto vychovať. A keď chýbajú potrebné prostriedky, naša budúca hokejová reprezentácia nebude mať ani korčule, nie to ešte medaily.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Počul som od mnohých ktorý ešte športovali za predošlý systém a dostávali dostatočnú finančnú podporu od štátu alebo od iných zdrojov. Lenže v dnešnej dobe je málo sponzorov ktorý by podporovali individuálneho športovca ešte v deckom veku. Žijeme v dobe keď sa renovujú zimné štadióny za mnohonásobok pôvodnej ceny a samozrejme nezabúdajme, že je kríza. Takže mladé talenty bez bohatého zázemia veľa šance nemajú.

Môžeme sa len ticho prizerať ako sa rozplývajú sny našich najbližších a baviť sa na rozhádaných politikoch ktorý tomuto celému systému velia.

Gabriel Krivanek

Gabriel Krivanek

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som len jeden z mnohých, ale potrpím si na tom, aby ma oslovovali mojím menom. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu