Ako zahodiť nepríjemné spomienky a stať sa šťastnejším

Snáď každý z nás už zažil v minulosti pocit krivdy. O to viac je to nepríjemné, ak ide o blízkeho človeka...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Niekto sa so situáciou vysporiadal veľmi rýchlo, iný sa k nepríjemnému zážitku pravidelne vracia vo svojich spomienkach. Ak patríte k tým prvým, úprimne blahoželám. Život máme len jeden a každý okamih je jedinečný. Vďaka svojej vnútornej sile si dokážete dokonale užívať prítomný okamih a nevraciate sa mysľou neustále do minulosti. Hovorí sa, že odpustenie dokáže zázraky, uzdravuje choroby a robí náš život krajším a plnonohodnotnejším. Naopak, keď si so sebou nesieme krivdy z minulosti, klesá nám celková energia a chuť do života. Nie je ľahké bojovať sám so sebou a súčasne s celým svetom... Veľa ľudí nechce odpustiť, lebo má pocit, že ten druhý si to nezaslúži. Možno je to pravda, ale faktom je, že odpúšťame hlavne kvôli sebe. Aby sme si upratali v hlave a mohli sa tak pohnúť v živote ďalej. Z vlastnej skúsenosti viem, že ľudia, ktorí nám v minulosti uškodili, tak častokrát konali preto, lebo inak nevedeli. Nemusel tam byť nevyhnutne zlý úmysel z ich strany. Ak pochopíme prečo dotyčný konal tak ako konal, prestaneme vidieť veci len zo svojho pohľadu. Aj keď ich motív môže na prvý pohľad vyzerať ako osobný, v skutočnosti môže ísť len o nevedomých jedincov, ktorí bojujú sami so sebou. A osud to zariadil tak, že naše cesty sa nejakým spôsobom skrížili...

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Obrázok bloguPocit ublíženosti nie je ničim príjemným. Ak sa mu poddáme, nepríjemný zážitok tak zažívame opakovane každý deň.
A čo je na tom najhoršie, tá osoba, ktorá nám či už vedome alebo nevedome uškodila, si každý večer s pokojom líha do postele. A my sme tí, ktorí sa neustále pre niečo zožierame. Druhej strane je to však úplne jedno. Či si to priznáme alebo nie, ten človek zohráva aj naďalej podstatnú úlohu v našom živote, lebo ho/ju stále nosíme v mysli. A je pritom jedno, či mu/jej venujeme pozitívne alebo negatívne pocity. STAL SA PÁNOM NAŠICH ZIVOTOV..

Môže to byť kolega z práce, šéf, učiteľ, spolužiak, rodič, partner, dieťa, súrodenec, kamarát, či sused, ktorý nás poohováral. Keď nejde o blízkeho človeka, nemusíme s tou osobou udržiavať žiaden kontakt. Je však minimálne slušne odpovedať na pozdrav a neprechovávať voči dotyčnému žiaden hnev či nenávisť. A úplne najhoršie, čo môžeme v takejto situácii urobiť, je túžba po pomste.... To nás stiahne na úplné dno..

Ľudmila Križanovská

Ľudmila Križanovská

Bloger 
  • Počet článkov:  32
  •  | 
  • Páči sa:  63x

Zaujimam sa o témy ako psychológia, osobný rozvoj, zdravie. Dlhé roky som pracovne pôsobila v Uk a teraz si užívam všetky radosti a starosti, ktoré život na Slovensku prináša.Milujem prechádzky v prírode, rovnako ako aj blogy Irenky Simunekovej. :) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu