Aký je rozdiel medzi voličmi SAS a Smeru?

Mňa osobne ranč Richarda Sulíka kdesi v Austrálii vôbec neirituje. Aj keď je táto „horúca novinka" obľúbenou témou tlačoviek Fica či Pellegriniho a zelení chlapci o nej s radosťou točia videá.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (24)

Je ranč u protinožcov najväčším problémom tejto krajiny?

Nepatrím k tým, čo závidia druhým majetok získaný zákonným spôsobom. Je každého osobná vec, ako minie svoje poctivo zarobené peniaze. Oveľa viac ako nejaký ranč politika na opačnom konci zemegule ma však fascinujú myšlienkové pochody niektorých voličov opozície. Nevidia problém v tom, že na chate pri Leviciach sa naša politická a právna „elita" baví o likvidácii špeciálneho prokuratora, nevyrušuje ich ani to, že ich idol Robo je schopný obetovať životy mnohých z nich a to len kvôli svojim preferenciám. Slovné spojenie ako „marenie vyšetrovania" im zrejme tiež veľa nehovorí. Mnohí ľudia v regiónoch sú mentálne nastavení tak, že sa sústredia len na svoje vlastné prežitie. Minule ma na sociálnej sieti zaujal komentár jednej pani, ktorá sa vyjadrila, že jej je úplne jedno, či nejaká Jankovská sedí alebo nie, keďže chlieb kvôli tomu lacnejší nebude. No veľmi zjednodušene by sme mohli povedať, ze možno mala pani pravdu... Aj keď pravidelné rozkrádanie verejných financií sa raz určite odzrkadlí aj na cene tohto chleba.

Títo ľudia veria svojmu presvedčeniu. Dokážu ich zdvihnúť zo stoličky Matovičove daňové reformy, Sulíkov ranč, raňajky s Kočnerom ale stretnutie na chate pri Leviciach si podľa nich zvýšenú pozornosť nezaslúži. Rovnako ani fakt, že predseda Smeru len tak oželie 50 000 eur, ktoré mu očividne chýbať nebudú. Koľko rokov musí pracovať priemerný volič „sociálnej demokracie", kým sa mu podarí takúto sumu ušetriť? Niektorým sa to nepodarí ani za celý život...
Napriek všetkému však vnímajú Roberta Fica ako politického štvanca a veria tomu, že honom na jeho osobu sa terajšia vláda snaží zakryť svoje vlastné prešľapy.

Ficovi zrejme nezáleží na jeho voličoch

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Každý normálny a trochu empatický človek by nikdy neklamal o vážnej chorobe, ktorú sám prekonal. A ktorej dôsledky podľa vlastných slov pociťoval ešte nejakú dobu. Možno by tým zachránil život aj mnohým svojim voličom, ktorí síce neskúmajú vzťah medzi príčinou a následkom, ale zato veria všetkému, čo povie ich vodca. Sú ľudia, ktorí nezištne pomáhajú v nemocniciach, pričom často riskujú svoj vlastný život. A sú aj takí, ktorí všetku svoju energiu vkladajú do organizácie protivládnych demonštrácií. Čo na tom, že nemocnice môžu skolabovať? Oni svoj cieľ predsa dosiahli.

Obrázok blogu

Fico plánuje zostavovať novú vládu

Skryť Vypnúť reklamu

„My sa veľmi jasne ucházame o víťazstvo v parlamentných voľbách a chceme zostaviť novú vládu. To hovorím s plným presvedčením, pretože takýto scénar je pravdepodobný. A za seba garantujem, ako tu stojím, nebudem podporovať žiadny revanž. Nebudem podporovať tieto metódy, ktoré zaviedla táto vláda. Pretože mne by ani vo sne nedošlo, aby sme dali kamery a odpočúvali nejakého opozičného politika v nejakej miestnosti, kde sa baví s advokátmi o ľuďoch, ktorých ten opozičný politik bráni telom". A čo tak krátke osvieženie pamäte, pán preceda? Neboli Matovič, Lipšic či Kiska sledovaní za vašej vlády?
Ako spoznáte, že manipulátor klame? Jednoducho, otvára ústa... A keď mu dokážete opak, začne agresívne útočiť. „Ja pána Kočnera nepoznám, ani nemám možnosť s ním hovoriť. A preto nemá žiaden význam v tejto situácii rozoberať rozhovor, ktorý tam bol". Z prepisov rozhovoru však vyplýva niečo iné, pán Fico.
Fico hovorí o zostavovaní novej vlády s takou istotou, ako keby mal v prieskumoch 30 %. Ale pred nim sú predsa ešte strany SAS a HLAS. Zrejme podvedome tuší, že Hlas sa rozhodne pre povolebnú spoluprácu so Smerom. Inými slovami, kto dá hlas Pellegrinimu, automaticky posilní Fica.

Skryť Vypnúť reklamu
Obrázok blogu
(zdroj: Refresher)

Aký je rozdiel medzi voličmi SAS a Smeru

S Kočnerom sa však dokázateľne stretával aj leader SAS Richard Sulík. Predsa len je tu však malý rozdiel. Sulík nič nezapiera a svoje konanie verejne oľutoval. Na prvý pohľad sa zdá, že každá strana v slovenskom parlamente má svoje pevné hodnoty, na ktoré nedá dopustiť. Sociálne cítenie a snaha pomáhať iným je vnímaná ako veľmi pozitívna cnosť. Ale čo ak politici presadzujúci sociálnu rovnosť nevedia zdokladovať pôvod svojho majetku, prichádzaju do styku s pochybnými osobami či podporujú zlodejiny svojich nominantov? Čo by sa stalo, keby čiste hypoteticky vyšlo na svetlo božie, že čelní predstavitelia SAS sa tajne stretávajú s oligarchami, že ich predseda žije v byte daňového podvodníka alebo sa snaží z pozície moci vybaviť neoprávnenú výhodu pre svoju priateľku? Predpokladám, že v ďalších voľbách by si ani nevrzli. Ich voliči by im to hneď zrátali a určite by ich slepo neobhajovali spôsobom, akým zvyknú dôchodcovia obhajovať Roberta Fica.

Skryť Vypnúť reklamu

Podporujú útoky voči vedcom či prezidentkinej dcéte

Útoky na slovenských vedcov nie sú žiadnou náhodou. Agresívna antivakcerská kampaň zo strany ľavicových aj pravicových extrémistov si vyžiadala svoju daň. Stačí sa tiež pozrieť, kto odsúdil nedávne neprofesionálne konanie poslanca Tomaša Tarabu. Na „veľké prekvapenie" nás všetkých Tarabu podporili Fico, Blaha a spol., zatiaľ čo väčšina predstaviteľov vládnych strán jeho konanie odsúdila. Aj keby Ficovi a jeho družine OČTK nakoniec nič nedokázali, všetky vyššie menované morálne prešľapy sú dostatočným dôvodom na to, aby sa navždy stiahli z verejného života.Ľudmila Križanovská

Ľudmila Križanovská

Bloger 
  • Počet článkov:  32
  •  | 
  • Páči sa:  62x

Zaujimam sa o témy ako psychológia, osobný rozvoj, zdravie. Dlhé roky som pracovne pôsobila v Uk a teraz si užívam všetky radosti a starosti, ktoré život na Slovensku prináša.Milujem prechádzky v prírode, rovnako ako aj blogy Irenky Simunekovej. :) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu