Dve mladučké Rusky sa rozhodli ukázať svetu, aký vyzerá ozajstný každodenný život v ich rodnej krajine.
Daria a Nataša sú rozhľadené a odvážne ženy, ktoré sa neboja kriticky vyjadrovať na adresu svojho prezidenta Putina, ani na celý politický systém. Dnes žijú obidve v zahraničí, lebo sa boja (a zrejme ani nechcú) natrvalo vrátiť do Ruska.

„Zlatý" kruh Ruska je v skutočnosti chudobná oblasť
Nataša pochádza z ruského ďalekého východu. Podľa jej slov je ázijská časť Ruska miestom, kde na každom rohu vládne zúfalstvo a smútok. Ľudia ochádzajú za lepším životom do Moskvy alebo do zahraničia. Mnohé dediny tak ostávajú opustené a postupne chátrajú. Mladé dievča tu má len dve možnosti. Buď porodí množstvo detí vo veľmi mladom veku alebo odíde študovať do väčších miest v kraji ako Khabarovsk či Vladivostok. Nataša sa rozhodla pre druhú možnosť. Sympatická dievčina si pôvodne myslela, že mala len smolu, že sa narodila v menej rozvinutom regióne a v iných častiach krajiny je kvalita života lepšia. Až po návšteve mesta Vladimír, ktoré sa nachádza v „zlatom" kruhu Ruska, zistila, ako veľmi sa mýlila. Cesta vlakom do Moskvy odtiaľ trvá len dve hodiny, ale miestni obyvatelia tu napriek tomu žijú vo veľkej chudobe. Rovnako ju sklamalo ďalšie veľké mesto Nižný Novgorod, od ktorého mala veľké očakávania. Namiesto toho tam všade videla ošumelé sivé budovy či 8O ročné autobusy. K Nataši sa pridala aj Dária, ktorej príbuzní žijú v meste Vladimír, a teda vie, ako vyzerá život priemerného Rusa v tejto oblasti. Ľudia tam podľa nej tvrdo makajú, ale keďže platy sú v krajine smiešne nízke, nič si za nich nemôžu dovoliť kúpiť. Do Moskvy sa Dášini príbuzní dostanú raz do roka, lebo cena lístka je pre nich privysoká.

Ľudia zo západu považujú ošumelé bytovky za zaujímavé a autentické
S ich názorom sa však dievčatá v žiadnom prípade nestotožňujú. Podľa nich sa nejedná o žiadne minimalistické bývanie, ale o nutné zlo. Tieto byty sa často dedia z generácie na generáciu, prípadne si ľudia na ich kúpu vezmú hypotéku, ktorú splácajú do staroby. Dária vyrastala v jednej takej bytovke (nazývanej chruščovka ) a má panický strach z toho, že by takto žila aj v dospelosti. V lete bolo v ich bytovke extrémne horúco a keď pršalo, voda sa im dostala do vnútra.
Večne živý Lenin a vojenský symbol Z
Centrá mnohých ruských miest zdobí nielen súdruh Lenin v nadživotnej veľkosti, ale aj vojenský symbol Z (zlo).
Písmeno Z vraj slúži ruskej armáde, aby dokázala rozpoznať svojich vlastných vojakov, pretože Ukrajinci používajú vojenskú techniku rovnakej výroby. Nič to však nemení na tom, že tento symbol je zneužívaný na šírenie kremeľskej propagandy, pričom ho nájdeme na budovách, školách, či nemocniciach. Na propagandu Rusko dokonca zneužilo detkých onkologických pacientov v hospici, ktorí zo svojich tiel vytvorili písmeno Z.

Danko, Fico, Blaha a Harabin by v tejto zasľúbenej zemi bojovali každý deň o prežitie
Pokiaľ by sa naši chlapci, samozrejme, nezačali živiť ako ITčkári. To je údajne jediná profesia, kde sa dajú aj v Rusku zarobiť slušné peniaze. V krajine je vraj nedostatok programátorov, keďže veľká časť z nich opustila zasľúbenú zem práve kvôli mobilizácii. Takže treba zabudnúť na právnické tituly a prihlásiť sa na kurzy programovania....
Priemerný plat v meste Vladimír je len 200 dolárov (181 Eur). Jedna z Dariinych sesterníc zarába 30,000 rubľov (331 Eur), čo je považované za veľmi slušný plat v danej oblasti. Priemerný plat v Natašinom rodnom meste Spassk je o niečo vyšší (272 Eur), ale strava na ďalekom východe stojí viac ako v európskej časti Ruska. Obidve dievčatá sa však zhodnú na tom, že ľudia v Rusku žijú vo veľmi chudobných podmienkach.
V Moskve je to trochu lepšie, ale aj tak dosť zle
Platy v Moskve sú trochu iná kapitola. Dariina blízka priateľka pracuje v Moskve ako veterinárka a zarobí 36,000 rubľov (397 Eur). Pracuje však 12 hodín nonstop ( 5x do týždňa). 136 Eur pritom minie len na dopravu, zamestnávateľ jej neprispieva ani na stravu. Osobitnú kategóriu tu predstavujú ITčkári a politici, táto skupina ľudí dokáže zarobiť až 150,000 rubľov (1,655 Eur), čo je považované za fantastický plat. Priemerný plat v Moskve je 661 Eur, za nájom jednoizbového bytu však zaplatíte okolo 435 Eur. Väčšina Rusov preto nemá nasporené žiadne peniaze, keďže výplata im vystačí akurát na stravu a nevyhnutné výdavky. Okrem toho v krajine neexistujú žiadne potravinové banky, ktoré by pomohli ľuďom v núdzi.
Dedinskí opilci, ktorí mlátia svoje manželky a matky
Nataša vníma mnohé ruské dediny ako zničené zabudnuté miesta, kde sa nachádzajú ošumelé domy. Prípadne sa tam nachádza ešte jedna krava a opilec, ktorý mláti svoju ženu alebo matku. Preto zostala v nemom úžase, keď prvýkrát videla videá z európskych dedín, ktoré boli na veľmi vysokej úrovni. A prečo sú ruské dediny v takom zúfalom stave?
Podľa dievčat je tomu tak preto, lebo ruská vláda kradne spoločné peniaze, za ktoré si papaláši stavajú zlaté zámky.
Z Vladivostoku sa viete dostať do Japonska pomerne rýchlo, ale málokto si to finančne môže dovoliť
Let z Vladivostoku do Japonska trvá jednu hodinu. Žiaľ, len veľmi malé percento obyvateľov Prímorského kraja si môže dovoliť zaplatiť takýto výlet. Okrem toho Rusi potrebujú do krajín ako Japonsko či Južná Kórea víza.
Väčšina demokratického sveta vníma Rusko ako autoritatívny štát. Dievčatá sú presvedčené, že kým bude Putin pri moci, Rusko sa iným štátom neotvorí a radoví Rusi tak ostanú aj naďalej v izolácii. Keď sa to náhodou raz zmení, životná úroveň stúpne a ľudia tam budú konečne ocenení za svoju prácu. Keď sa k moci dostanú tí správni ľudia, budú však musieť najprv zaplatiť odškodné Ukrajine...