Keď je bežná cesta domov iná

Štvrtok 18:00. Ako väčšina takýchto štvrtkov cestujem aj dnes domov. Práve som nastúpil do autobusu, zložil som si veci a pripravil si ako takú polohu nato, aby som si ako zvyčajne, za tie 2 hodinky čo trvá cesta, aspoň trošku po náročnom dni pospal. Zrazu však nastúpi dievča, s ktorou sa poznám maximálne z videnia a predtým sme sa ani poriadne nepozdravili.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Začne sa bežná debata, že či idem zo školy atď. Som si myslel, že ok trošku pokecáme a potom si kus pospím a ona si dá napr. sluchatká a začne počúvať hudbu ako ostatné dievčatá. Namiesto toho, sme sa tak zakecali, že som len tak kukol na mobil a vidím že už hodinu cestujeme. Nebolo to len také rozprávanie o blbostiach, ale témy, ktoré zaujímali mňa aj ju.

Verím na veľa vecí a tiež verím, že nič nie je náhoda. Aj to, že si sadla ako posledná a to presne ku mne v plnom autobuse asi tiež nebola náhoda.

Taktiež mám občas pocit, že s niekým rozprávate, ale nevedie to k nikomu. Oki, je mi jasné, že občas sa len ten druhý potrebuje vyrozprávať, ale keď ja mám počúvať príbeh, ktorý sa týka ľudí, ktorých vôbec nepoznám a toten s tou a s tým a tak a tam toto robil, tak toto ja maximálne nemusím. Cením ľudí, ktorí rozprávajú a rozprávajú zmyselne, chápete sa a daný rozhovor Vás niekam možno aj posunie alebo odkryje nejaký nový zmyselný pohľad na vec.

Občas fakt spoznáte človeka s ktorým si fakt ako keby padnete do oka a viete sa rozprávať tak, ako by ste sa poznali už roky, pritom ste ho spoznali práve v ten deň a nič o ňom neviete. Ja som tiež čakal, že dnes bude zase cesta domov bežná, avšak, a som za to rád, dnes bola cesta domov iná.

Frederik Krucovčin

Frederik Krucovčin

Bloger 
  • Počet článkov:  30
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Volám sa Fredi, pracujem vo Volkswagene a občas Vám prinesiem môj uhol pohľadu k nejakej tej problematike. Váš konštruktivný názor si rád prečítam v diskusii, veľakrát mi to už pomohlo otvoriť oči a pochopiť veciam. Tak že, budem rád ak sa k daným veciam vyjadríte aj vy. Škoda, že na počítadlo návštev som zabudol na začiatku môjho blogovania. Nevadí :) Mimochodom ma nájdete blogovať aj na Tumblri Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu