Nekonečný príbeh Let´s dance

Už nejaký ten čas dokresľuje tak trochu špecifickú atmosféru nedeľného večera v mnohých slovenských rodinách televízna show Let´s dance. Show na Markíze pomaly končí. Nepatrím k jej skalným fanúšikom, nepozerám ju pravidelne a celú, ale myslím, že som videla dosť na to, aby som si mohla dovoliť zhodnotiť niektoré jej pozitíva a negatíva. Samozrejme zo subjektívneho hľadiska, ktoré nemusí odrážať názor väčšiny jej divákov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)

Podľa môjho názoru ide o jeden z tých show programov, na ktoré sa ešte dá občas aj pozerať. Narozdiel od Showdance, či Slovensko má talent a im podobných programov... Jednoznačne pozitívne hodnotím tanečnú stránku programu. Myšlienka zapojiť známe osoby do „seriózneho“ tancovania spolu s profesionálmi, odbornou porotou a kvalitnými moderátormi, nie je zlá. Naozaj jednotlivé tanečné čísla patrili k tomu, na čo sa v tomto programe dalo pozerať. Dokonca aj v prípade, že tanečné výkony neboli oslňujúce, často išlo o zábavnú show a okrem toho bolo celkom zaujímavé sledovať, ako sa ľudia, ktorí sa zviditeľňujú v iných oblastiach, dokážu popasovať s touto výzvou. Z toho, ako sa s tým popasovali, ale aj z ich reakcií na tréning, hodnotenie poroty, výkony kolegov atď. , sme sa mnohokrát o nich dozvedeli o dosť viac, ako z článkov bulvárnych novinárov.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

K pozitívam programu patrí podľa môjho názoru aj pomerne dobre vybraté zloženie poroty. Páčia sa mi odborné názory jej členov, ktoré nechcú byť za každú cenu vtipné, ani nechcú nasilu konvenovať vkusu divákov. Výnimku z tohto pravidla predstavuje jedine pán Bednárik, ktorý porušuje oba atribúty spomenuté v predchádzajúcej vete, takže v jeho za každú cenu „vtipných a originálnych“ výpovediach sa  často úplne stráca akákoľvek pointa aj ratio. Takisto som nepochopila význam vstupov pána Ďurovčíka, ktorého hodnotenia postrádajú akúkoľvek výpovednú hodnotu a takisto aj humor. Myslím, že si ich mohli tvorcovia pokojne odpustiť a bolo by to na prospech tejto show.

Skryť Vypnúť reklamu

Čo sa týka moderátorov programu – Adela a Pyco patria asi momentálne k našej moderátorskej špičke. Pyco sa mi veľmi páči aj v tomto programe, myslím, že je primerane „veľavravný“, kultivovaný, vtipný, ale ponecháva priestor najmä hosťom a porotcom. Adela ma trochu sklamala. Myslím, že jej je už trochu priveľa v poslednom čase a primerane k tomu občas akoby už vyčerpala arzenál svojho humoru a začína tárať dve na tri. Možno by niekedy v jej prípade menej bolo viac. Občas mám dokonca pocit, že nemá celkom rovnako „srdečný“ postoj ku všetkým súťažiacim, a čo je horšie a moderátorke by sa to nemalo stávať, nedokáže to veľmi skryť. Skrátka mám pocit, že Adele by prospela teraz nejaká dlhšia moderátorská pauza (aspoň čo sa televízie týka).

Skryť Vypnúť reklamu

Súťažiacich by som chcela kritizovať najmenej, pretože v podstate si vážim ich snahu, výkony aj odvahu prezentovať sa v úplne inej oblasti, ako je tá, v ktorej sú „doma.“ Nemôžem si však odpustiť pár slov na adresu pani Mázikovej. Vlastne neviem pochopiť, kto tejto „dive slovenského showbiznisu“ vlastne posiela hlasy. Dobre, uznávam, že má veľa energie a optimizmu na svoj vek a ani nevyzerá na ten vek najhoršie (aj keď mám radšej prirodzene a s gráciou stárnuce typy žien), ale to sebavedomie, s ktorým predvádza totálne trapnú show, je naozaj nepochopiteľné. Jej a zrejme ani mnohým divákom nevadí, že na tom nie je absolútne nič vtipné, originálne, múdre, ani zaujímavé, avšak uráža to dobrý vkus a znižuje úroveň celého tohto programu.

Skryť Vypnúť reklamu

Veľmi sa mi páči tanečné umenie najlepšieho tanečného páru – Pocisková, Modrovský. Okrem toho, že veľmi pekne tancujú, sú to aj sympatickí a skromní mladí ľudia, ktorí sa nepotrebujú na nič hrať. Modrovského som mala rada už počas prvej série, kedy tancoval so Zuzanou Fialovou a upútal ma svojou chlapčenskou úprimnosťou, jednoduchosťou a skromnosťou. Síce Nela nie je v tancovaní tak celkom amatérkou, tento druh tanca je aj pre ňu zrejme úplne nový.

Na záver sa chcem ešte vyjadriť k pomeru tancovania a ostatných zložiek tohto programu, ako sú dokrútky z tréningov, vyjadrenia súťažiacich a porotcov, rozhovory s moderátormi atď. Myslím, že ten pomer by bol tak 1:10, čo nepovažujem za celkom zodpovedajúce. Jednoducho tých rečí, klebiet, názorov a hodnotení sa mi tam zdá priveľa. A to už nehovorím o reklame. Viem, že sponzori si žiadajú svoje, ale prerušovať program po každých snáď 10-15 minútach skoro rovnako dlhým blokom reklamy, sa mi už zdá na úkor sledovanosti a kvality programu. Program, ktorý by mohol byť vtesnaný do 1,5 – 2 hodín a mal by nejakú dynamiku a spád sa takto natiahne na 4 hodiny, počas ktorých človek vybaví 5-6 telefonátov, umyje kuchyňu, vykúpe deti, uvarí večeru...a aj tak o moc nepríde.

Dobre, nebudem to už viac naťahovať, aby som nebola ako pani EM a nerobila si tu veľkolepú sebaprezentáciu. Možno veľa z Vás to vidí inak, berte to ako jeden z možných pohľadov na tento program. Napriek všetkým výhradám, je to už pomaly  jeden z mála programov, keď sa človek prebieha po kanáloch SKT, ktorý sa ešte občas dá pozrieť. A ešte si človek popri ňom aj vybaví kopec záujmov a povinností...

Katarína Kubišová

Katarína Kubišová

Bloger 
  • Počet článkov:  15
  •  | 
  • Páči sa:  0x

zamestnaná žena, matka, manželka, priateľka..., ktorá skúša ponúknuť svoj pohľad Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu