Foto-video galéria s článkom: Regionálne oslavy Dňa poštovej zámky a filatelie 2018

V predvianočných Košiciach sme 15.12.2018 prijali pozvanie na Regionálne oslavy Dňa poštovej známky a filatelie 2018.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Z tradičných osláv KF-54-01 v Technickom múzeu v Košiciach  sme pripravili príspevok, ktorý sme okrem fotografií doplnili aj videami.

Video:Lórant Kulík

Tradičný program

V úvodnej časti hostí slávnostne privítal tajomník klubu Ing.Ján Marenčík, prítomní bol aj Prof.MVDr. Imrich Maraček,DrSc.a Doc.MVDr. Zuzana Kostecká,PhD.(na snímke).Sála bola takmer plná,členovia KF 54-01 a pozvaní hostia sa tešili na pestrý program.Na slávnostnom stretnutí sa zúčastnil Zdeněk Baliga, člen Rady ZSF zodpovedný za vydávanie spravodajcu.Predseda Zväzu slovenských filatelistov Miroslav Ňaršík patrí k stálym hosťom Regionálnych osláv Dňa poštovej známky.Vo svojom príhovore zhodnotil doterajšie výsledky a predstavil plán práce pre rok 2019.Členovia KF 54-01 si vďaka usilovnej práci svoje predsavzatia napĺňajú, vďaka čomu sú medzi najlepšími.Výstavná, prednášková a publikačná činnosť klubu je úspešná, KF 54-01 je pekným príkladom aj pre ostatné pobočky.Doterajšie úspechy a aktivity KF 54-01 boli súčasťou ďalšieho programu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Video:Lórant Kulík

Secesia vo filatelii

Známy košický filatelista Ing.Miroslav Gerec(na videu),vždy dokáže prítomných zaujať zaujímavou prednáškou.Nebolo to ináč,ani v závere roka 2018.Vo svojom príspevku sa Ing.Gerec zameral na secesnú tvorbu,dobre známeho umelca z obdobia prvej ČSR.Zdôraznil, že legendárny A.Mucha patrí k najúspešnejším tvorcom poštových známok a bankoviek z obdobia prvej Československej republiky.Prednášajúci prítomných oboznámil s legendárnymi dielami secesného umelca,ktoré úzko súvisia s návrhmi dobre známych poštových známok a bankoviek prvej ČSR.

Video:Lórant Kulík

Odovzdali ocenenia

SkryťVypnúť reklamu

Filatelisti si prevzali ceny, čo už tradične patrí k najdôležitejším bodom programu.Cenu ZKF Východoslovenského regiónu si prevzal Andrej Janovský.Pri príležitosti okrúhleho životného jubilea si prevzal ocenenie MUDr.Juraj Pálka (na snímke) za celoživotnú prácu v organizovanej filatelii.Medzi ocenenými je aj Ing.Ján Marenčík (na snímke vľavo), člen výboru-tajomník KF 54-01 a predseda revíznej komisie Lehotský.

Na regionálnych oslavách Dňa poštovej známky a filatelie 2018 si prevzal ocenenie MUDr.Juraj Pálka
Na regionálnych oslavách Dňa poštovej známky a filatelie 2018 si prevzal ocenenie MUDr.Juraj Pálka (zdroj: Foto:Lórant Kulík)

 Video:Lórant Kulík

Prezentácia zborníka

Prítomní hostia obdržali najnovšie číslo zborníka Košice vo filatelii č.29.Najnovšie vydanie prezentoval Ing.Ján Marenčík, člen výboru, tajomník KF-54-01.Prítomných oboznámil s pestrým obsahom (na snímke).Pripomenul, že publikáciu vydali spolu s Ministerstvom dopravy,vedy a výstavby Slovenskej republiky v spolupráci s edičným strediskom UVLF v Košiciach v náklade 150 kusov.

SkryťVypnúť reklamu
Najnovšie číslo zborníka Košice vo filatelii č .29.
Najnovšie číslo zborníka Košice vo filatelii č .29. (zdroj: Foto:Lórant Kulík)
Obsah už ako obvykle aj v roku 2018 bol pestrý.Publikácia vyšla vďaka finančnej podpore Ministrstva dopravy a výstavby.
Obsah už ako obvykle aj v roku 2018 bol pestrý.Publikácia vyšla vďaka finančnej podpore Ministrstva dopravy a výstavby. (zdroj: Foto:Lórant Kulík)
Pamätný list
Pamätný list (zdroj: Foto:Lórant Kulík)

Video:Lórant Kulík

Budúcnosť ďalších publikácií

Tajomník klubu Ing.Marenčík prítomných informoval, že na budúci rok vydajú posledné 30.číslo zborníka, ktoré venujú histórii klubu.Táto informácia nás znepokojila najmä preto,že publikácia je spracovaná profesionálne a má dlhoročnú tradíciu.Vyzývame nielen podnikateľov a firmy,ale každého kto má možnosť aby finančne podporil vydávanie novších čísiel aj v ďalších rokoch.Bola by veľká škoda, ak by zborník v roku 2019 zanikol.Veríme,že sa situácia zmení k lepšiemu a filatelistické zošity budú vychádzať aj v ďalších rokoch.

Video:Lórant Kulík

Prehliadka výstavy a občerstvenie

SkryťVypnúť reklamu

Na záver nasledovala individuálna prehliadka výstavy k 100.výročiu Československa v poštovej známke, ktorú si členovia klubu pozreli v budove Technického múzea. Akciu slávnostne ukončil J.Marenčík a prítomných pozval na spoločenské stretnutie a občerstvenie.

Fotogaléria:

Poštovú prehriadku už tradične obsluhuje Viliam Gaál(na snímke vpravo).V pozadí v hnedom saku Ing.Ladislav Göőz
Poštovú prehriadku už tradične obsluhuje Viliam Gaál(na snímke vpravo).V pozadí v hnedom saku Ing.Ladislav Göőz (zdroj: Foto:Lórant Kulík)
Použitie jubilejných pečiatok je neodmysliteľnou súčasťou Regionálnych osláv Dňa poštovej známky a filatelie
Použitie jubilejných pečiatok je neodmysliteľnou súčasťou Regionálnych osláv Dňa poštovej známky a filatelie  (zdroj: Foto:Lórant Kulík)
Sála bola takmer plná.V popredí MUDr.Juraj Pálka s manželkou
Sála bola takmer plná.V popredí MUDr.Juraj Pálka s manželkou (zdroj: Foto:Lórant Kulík)
Ing.Ján Marenčík (na snímke vľavo),Miroslav Ňaršík (vpravo)
Ing.Ján Marenčík (na snímke vľavo),Miroslav Ňaršík (vpravo) (zdroj: Foto:Lórant Kulík)
Košickí filatelisti vždy dokážu zabezpečiť dobrú účasť na akciách
Košickí filatelisti vždy dokážu zabezpečiť dobrú účasť na akciách (zdroj: Foto:Lórant Kulík)
K publiku sa prihovoril predseda Zväzu slovenských filatelistov Miroslav Ňaršík
K publiku sa prihovoril predseda Zväzu slovenských filatelistov Miroslav Ňaršík  (zdroj: Foto:Lórant Kulík)
Prítomní si už zvykli na profesionálne spracované prednášky Ing.Miroslava Gereca
Prítomní si už zvykli na profesionálne spracované prednášky Ing.Miroslava Gereca (zdroj: Foto:Lórant Kulík)
Doc.MVDr. Zuzana Kostecká, PhD.(na snímke vľavo), Prof. MVDr. Imrich Maraček, DrSc.(vpravo)
Doc.MVDr. Zuzana Kostecká, PhD.(na snímke vľavo), Prof. MVDr. Imrich Maraček, DrSc.(vpravo) (zdroj: Foto:Lórant Kulík)
Ocenenie si prevzal aj Ing.Ján Marenčík
Ocenenie si prevzal aj Ing.Ján Marenčík (zdroj: Foto:Lórant Kulík)
Filatelisti si vždy nájdu čas koncom roka, aby sa stretli s kolegami.V popredí Ing.Miroslav Gerec s manželkou
Filatelisti si vždy nájdu čas koncom roka, aby sa stretli s kolegami.V popredí Ing.Miroslav Gerec s manželkou (zdroj: Foto:Lórant Kulík)
Na záver pozval Ing.Ján Marenčík prítomných na pohár vína
Na záver pozval Ing.Ján Marenčík prítomných na pohár vína (zdroj: Foto:Lórant Kulík)
Lórant Kulík

Lórant Kulík

Bloger 
  • Počet článkov:  246
  •  | 
  • Páči sa:  933x

Po úspešnom absolvovaní Fakulty elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach som začal v roku 1997 spolupracovať s denníkom Korzo. Od roku 1998 do mája 2018 som aktívne prispieval z publicistickými článkami a reportážnymi fotografiami do rubrík História, Hobby a Varenie, ktoré pravidelne uverejňoval denník Korzár a Košický večer. Moje príspevky na tému Varenie vychádzali v roku 2006 aj v denníku Nový Čas.V regionálnych denníkoch som sa v publicistických príspevkoch venoval numizmatike, filatelii a ďalším záľubám, ktoré som ilustroval vlastnými fotografiami. Rubrika Hobby v týchto printových médiách už od júna 2018 nevychádza. Tento blog je voľným pokračovaním na uvedené témy. Je určený nielen pre zberateľov, ale pre každého kto voľný čas trávi aktívne, má rád históriu, umenie a rád varí.Trojročné štúdium Dejín umenia na UTV Technickej univerzity v Košiciach som úspešne ukončil v roku 2020 a v roku 2021 Žurnalistické praktikum na akademickej pôde UTV UNIZA v Žiline. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu