Fotoreportáž: Trhovisko na Dominikánskom v Košiciach opäť otvorené

Písmo: A- | A+

Trhoviská v Košiciach sú opäť oficiálne otvorené od utorka (23.3). Úrad verejného zdravotníctva SR povolil návštevu trhovísk za prísnych hygienických podmienok, ktoré musia dodržať predajcovia aj kupujúci.Viac info v príspevku.

Text a foto: Lórant Kulík

  Obmedzenia neodradili kupujúcich

Po dlhom čase sa v Košiciach otvorili nekryté a čiastočne kryté trhoviská. Povinný dvojmetrový rozstup, dezinfekcia rúk a jednosmerný pohyb neodradil predajcov, ani kupujúcich.

Najväčšie trhovisko v Košiciach sme navštívili v sobotu (27.3). Záujem bol veľký, predajná plocha bola takmer plná (na snímkach). Vzhľadom na nepriaznivú pandemickú situáciu bolo na Dominikánskom menej predajcov ako obvykle. Pred Veľkou Nocou ponúkali bahniatka, zlatý dážď, vajíčka, med, orechy a ďalšie suroviny (na snímke). Remeselníci predávali drevené úžitkové a dekoračné predmety.

  Tešili sa z predaja

Trhoviská boli od decembra zatvorené, čo sa prejavilo v sobotu na lepšej návštevnosti trhu. Predajcovia sa vrátili na trh pri Merkúri aj na Terase. Fungovanie trhu upravuje vyhláška k činnosti maloobchodných prevádzok a služieb. Košičania po troch mesiacoch mohli opäť nakupovať na Starom pľaci, čo mnohých potešilo. Ako to vyzeralo na Dominikánskom trhu v sobotu, si môžete pozrieť vo fotoreportáži.

 Fotoreportáž:

0.
0. 
1.
1. 
2.
2. 
3.
3. 
4.
4. 
5.
5. 
6.
6. 
7.
7. 
8.
8. 
9.
9. 
10.
10. 
11.
11. 
12.
12. 
13.
13. 
Skryť Zatvoriť reklamu