Foto-video: Košickí filatelisti sa stretli na Regionálnych oslavách Dňa poštovej známky

Regionálne oslavy Dňa poštovej známky a filatelie 2019 sa konali v Technickom múzeu v Košiciach. Vďaka novému predsedovi a členom výboru patrili tohtoročné oslavy k najúspešnejším. Viac k článku na videách a vo fotoreportáži.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

 Vysoká účasť

Košickí filatelisti sa stretli aj v tento rok 14.12.2019 na tradičných Regionálnych oslavách poštovej známky. Na oslavách sa zúčastnila úspešná košická filatelistka Doc. MVDr. Zuzana Kostecká,PhD. (na snímke). Hostí privítal tajomník klubu Ing. Ján Marenčík (na snímke). K prítomným sa prihovoril nový predseda klubu KF 54-01 Ing. Miroslav Gerec (na snímke a videu). Účasť bola vysoká, na Regionálnych oslavách sa zúčastnili mnohí, ktorí v predchádzajúcich rokoch na podujatie neprišli.

 Prednáška MUDr. Jána Dobrovolského

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

K prítomným sa prihovoril Ing. Zdeněk Baliga, Podpredseda ZSF zodpovedný za novinkovú službu a informačno-propagačný platformadičný program. Vo svojom príhovore ospravedlnil RNDr. Pavla Lazara. Predseda ZSF, ktorý je zodpovedný za sekretariát, financie, medzinárodnú komunikáciu a diplomaciu sa nemohol z časových dôvodov zúčastniť na filatelistických oslavách. Moderátor podujatia Ing. Ján Marenčík privítal v sále prednášajúceho. MUDr. Jána Dobrovolského z Michaloviec. Vo svojom príspevku sa venoval paraolympiáde a športu zdravotne postihnutých vo filatelii. Spomenul aj zakladateľa paraolympiád sir Ludwiga Guttmanna. Časť prednášky si môžete pozrieť na krátkom videu.

Skryť Vypnúť reklamu

 Video: Lórant Kulík 

 Inaugurácia poštovej známky v Košiciach

V priebehu roka sa členovia KF 54-01 zúčastnili na mnohých zaujímavých filatelistických podujatiach.Významná bola inaugurácia poštovej známky, ktorá vyšla pri príležitosti 400.výročia smrti troch svätých košických mučeníkov. Prítomní si pozreli fotoreportáž z akcie. K fotografiám odznel komentár, ktorý pripravila Doc. MVDr. Zuzana Kostecká,PhD. (na videu). Ďalšie detaily o inaugurácii poštovej známky sú dostupné na nasledujúcich videách. Fotoreportáž z inaugurácie si môžete pozrieť kliknutím na nasledujúci odkaz.

Foto-video: Inaugurácia známky

Skryť Vypnúť reklamu

O inaugurácii poštovej známky informoval prítomných Ing. Miroslav Gerec.

Video: Lórant Kulík

Komentár k fotografiám pripravila Doc. MVDr. Zuzana Kostecká,PhD.

Video: Lórant Kulík

 Ocenenia a plány do budúcnosti

Podpredseda ZSF zodpovedný za novinkovú službu a informačno-propagačný platformadičný program Ing. Zdeněk Baliga, odovzdal ocenenia (na snímke vo fotogalérii). Tajomník klubu Ing. Ján Marenčík oboznámil prítomných s tohoročnými výsledkami a s plánmi na budúci rok. Príspevok Ing. Jána Marenčíka si môžete pozrieť na nasledujúcom videu.

Video: Lórant Kulík  

 Košice vo filatelii

Tí ktorí sa zúčastnili na Regionálnych oslavách poštových známok obdržali zdarma 30.vydanie filatelistického zborníka.Sme radi, že KF 54-01 vydal publikáciu aj v tomto roku. Táto dobrá tradícia by mala pokračovať aj v budúcnosti. Zborník vyšiel s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky,“Národný program aktívneho starnutia“. Filatelisti v ňom nájdu veľa zaujímavých príspevkov. Titulku a obsah si môžete pozrieť na nasledujúcich záberoch.

Skryť Vypnúť reklamu
Zborník
Zborník (zdroj: Foto: Lórant Kulík)
Košice vo filatelii-Obsah
Košice vo filatelii-Obsah (zdroj: Foto: Lórant Kulík)

 Spolupráca s Botanickou záhradou UPJŠ

K prítomným sa prihovorila Ing. Agnesa Klímová, vedúca hospodársko- prevádzkového oddelenia Botanickej záhrady UPJŠ. Filatelistom ponúkla priestory, ktoré umožnia filatelistom organizáciu ďalších podujatí. Krátky príhovor Ing. Klímovej si môžete pozrieť na nasledujúcom videu.

 Video: Lórant Kulík  

 Diskusia a záver

Do diskusie sa prihlásil Ing.Ladislav Göőz a ďalší (na snímke vo fotogalérii). Na záver sa Ing. Miroslav Gerec poďakoval organizátorom a prítomných pozval na občerstvenie a na pohárik vína. Krátky príhovor Ing. Gereca si môžete pozrieť na videu, za ktorým nasleduje fotoreportáž.

 Fotoreportáž:

1.
1. (zdroj: Foto: Lórant Kulík)
2. Ing. Ján Marenčík vľavo, Ing. Zdeněk Baliga vpravo
2. Ing. Ján Marenčík vľavo, Ing. Zdeněk Baliga vpravo (zdroj: Foto: Lórant Kulík)
3. Predseda KF 54-01 Ing. Miroslav Gerec
3. Predseda KF 54-01 Ing. Miroslav Gerec (zdroj: Foto: Lórant Kulík)
4. MUDr. Ján Dobrovolský
4. MUDr. Ján Dobrovolský (zdroj: Foto: Lórant Kulík)
5.
5. (zdroj: Foto: Lórant Kulík)
5.
5. (zdroj: Foto: Lórant Kulík)
7.
7. (zdroj: Foto: Lórant Kulík)
8.
8. (zdroj: Foto: Lórant Kulík)
9. Doc. MVDr. Zuzana Kostecká,PhD.
9. Doc. MVDr. Zuzana Kostecká,PhD. (zdroj: Foto: Lórant Kulík)
10.
10. (zdroj: Foto: Lórant Kulík)
11.
11. (zdroj: Foto: Lórant Kulík)
12.  Ing. Zdeněk Baliga vľavo
12. Ing. Zdeněk Baliga vľavo (zdroj: Foto: Lórant Kulík)
13. Ing. Ladislav Göőz vpravo
13. Ing. Ladislav Göőz vpravo (zdroj: Foto: Lórant Kulík)
14. Ing. Agnesa Klímová
14. Ing. Agnesa Klímová (zdroj: Foto: Lórant Kulík)
15. MUDr. Juraj Pálka ( v strede )
15. MUDr. Juraj Pálka ( v strede ) (zdroj: Foto: Lórant Kulík)
16.
16. (zdroj: Foto: Lórant Kulík)
17.
17. (zdroj: Foto: Lórant Kulík)
18.
18. (zdroj: Foto: Lórant Kulík)
19.
19. (zdroj: Foto: Lórant Kulík)
20.Predseda klubu KF 54-01 Ing. Miroslav Gerec ( na snímke v strede) s manželkou
20.Predseda klubu KF 54-01 Ing. Miroslav Gerec ( na snímke v strede) s manželkou (zdroj: Foto: Lórant Kulík)
21. Ing. Ladislav Göőz vľavo
21. Ing. Ladislav Göőz vľavo (zdroj: Foto: Lórant Kulík)
22.
22. (zdroj: Foto: Lórant Kulík)
Lórant Kulík

Lórant Kulík

Bloger 
  • Počet článkov:  222
  •  | 
  • Páči sa:  424x

Po úspešnom absolvovaní Fakulty elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach som začal v roku 1997 spolupracovať s denníkom Korzo. Od roku 1998 do mája 2018 som aktívne prispieval z publicistickými článkami a reportážnymi fotografiami do rubrík História, Hobby a Varenie, ktoré pravidelne uverejňoval denník Korzár a Košický večer. Moje príspevky na tému Varenie vychádzali v roku 2006 aj v denníku Nový Čas.V regionálnych denníkoch som sa v publicistických príspevkoch venoval numizmatike, filatelii a ďalším záľubám, ktoré som ilustroval vlastnými fotografiami. Rubrika Hobby v týchto printových médiách už od júna 2018 nevychádza. Tento blog je voľným pokračovaním na uvedené témy. Je určený nielen pre zberateľov, ale pre každého kto voľný čas trávi aktívne, má rád históriu, umenie a rád varí.Trojročné štúdium Dejín umenia na UTV Technickej univerzity v Košiciach som úspešne ukončil v roku 2020 a v roku 2021 Žurnalistické praktikum na akademickej pôde UTV UNIZA v Žiline. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu