Fotopostrehy z Košíc: Samoobslužné zdieľanie kníh s nepretržitou prevádzkou

Ak chcete môžete doniesť, ale môžete si zobrať knihu a nič neplatíte.Viac info a foto o zdieľaných knihách v príspevku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Text a foto: Lórant Kulík

Pracovníci mestskej časti Košice Staré mesto osadili knihobúdky v širšom centre mesta. Exteriérové uzatvárateľné poličky s knihami v tvare domčeka so šikmou strechou sú vyrobené z dreva, už na prvý pohľad pôsobia príjemne. Najnovšie knihobúdky nájdete pri Tip-Tope (na smímke), pri Mlynskom náhone v Parku Angelium a na Tyršovom nábreží. Projekt vznikol s podporou mestskej časti Košice Staré Mesto, v spolupráci so spisovateľkou Jankou Šingovskou  a riaditeľkou Knižnice pre mládež mesta Košice Kamilou Prextovou. Košickí knihomoli sa určite nudiť nebudú.V zdieľaných knihobúdkach (na snímke), si určite nájdu svoje obľúbené knižky. Drevené mini domčeky sú samoobslužné a fungujú v nepretržitej prevádzke.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Za skvelý nápad a realizáciu patrí poďakovanie všetkým pracovníkom mestskej časti Košice Staré Mesto, a ďalším spolupracovníkom, ktorí sa podieľali na realizácii projektu.

Košické knihobúdky si môžete pozrieť v krátkej fotogalérii.

Fotogaléria:

1.
1. 

2.
2. 
3.
3. 
4.
4. 
5.
5. 
Lórant Kulík

Lórant Kulík

Bloger 
  • Počet článkov:  246
  •  | 
  • Páči sa:  949x

Po úspešnom absolvovaní Fakulty elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach som začal v roku 1997 spolupracovať s denníkom Korzo. Od roku 1998 do mája 2018 som aktívne prispieval z publicistickými článkami a reportážnymi fotografiami do rubrík História, Hobby a Varenie, ktoré pravidelne uverejňoval denník Korzár a Košický večer. Moje príspevky na tému Varenie vychádzali v roku 2006 aj v denníku Nový Čas.V regionálnych denníkoch som sa v publicistických príspevkoch venoval numizmatike, filatelii a ďalším záľubám, ktoré som ilustroval vlastnými fotografiami. Rubrika Hobby v týchto printových médiách už od júna 2018 nevychádza. Tento blog je voľným pokračovaním na uvedené témy. Je určený nielen pre zberateľov, ale pre každého kto voľný čas trávi aktívne, má rád históriu, umenie a rád varí.Trojročné štúdium Dejín umenia na UTV Technickej univerzity v Košiciach som úspešne ukončil v roku 2020 a v roku 2021 Žurnalistické praktikum na akademickej pôde UTV UNIZA v Žiline. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
SkryťZatvoriť reklamu