Košice na každý deň: Návod na použitie mesta na dvanástich ilustráciách

a ďalších 366 tipov na každý deň od Milana Kolcuna vo VKJB v Košiciach. Viac info a foto v článku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Text, foto a video: Lórant Kulík

Sprievodca, spisovateľ, prekladateľ, moderátor Milan Kolcun, nedávno predstavil svoju najnovšiu publikáciu Košice na každý deň – 366 tipov na použitie mesta. Súčasťou knihy je 12 úspešných výtvarných diel.

Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach na Hviezdoslavovej ulici, nainštalovala výstavu výtvarných diel ilustrátorov. Sú súčasťou najnovšej publikácie Milana Kolcuna. Autorove  texty dopĺňajú výtvarné diela z ateliéru dvanástich  ilustrátorov a ilustrátoriek. Kniha pôsobí súrodovo, harmonicky a vyvážene. Grafička Katka Rybnická, dokonale zladila grafické prvky publikácie s obrazovou prílohou.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ilustrátori a ilustrátorky

Ilustrátorov je celkovo dvanásť: Barbora Idesová, Katarína Štefanková, Katarína Rybnická, Lada Zoldak, Maroš Juhás, Veronika Trnková, Svetlana Fialová, Ondrej Pastirik, Samuel Velebný, Anna Hájková, Erik Sikora a Radoslav Repický.

Zobrazuje bytosti z mytológie

Mladá ilustrátorka Barbora Idesová žije v Českej republike. Na svojich dielach často zobrazuje bytosti z vlastnej mytológie. Umenie vníma ako prostriedok na spájanie ľudí a rozdávanie radosti iným.Ilustráciu mladej umelkyne (na snímke), nájdete aj v knihe  366 tipov na použitie mesta.

Džumelec

Ďalším ilustrátorom je Erik Sikora, absolvent ŠÚV v Košiciach, AVU v Prahe a FUTU V Košiciach. Vystupuje ako Džumelec, lebo slovo umelec je málo džabacie, džuravé a džavotavé. Ťažiskom záujmu Maroša Juhása je architektúra, výjavy prejavy a fenomény vo vzťahu ku časopriestoru.

SkryťVypnúť reklamu

Dvanásť výtvarníkov, dvanásť rôznych štýlov a smerov

Umelci vytvorili jedinečné a neopakovateľné diela (na snímkach), vo vlastnom štýle. Autor publikácie Milan Kolcun si vybral 12 ilustrátorov, čo z výtvarného hľadiska zvyšuje atraktivitu diela. Publikácia 366 tipoch na použitie mesta, predstavuje dvanástich výtvarníkov, dvanásť štýlov a dvanásť rôznych pohľadov. Vďaka pestrým ilustráciám, kvalitne spracovaným textom, kniha pôsobí dynamicky a dokáže zaujať čitateľa.

Ak sa chcete dozvedieť viac o knihe a ilustráciách, tak si môžete výstavu pozrieť vo VKJB do 9.mája na Hviezdoslavovej ulici v Košiciach, alebo na videu a fotogalérii.

SkryťVypnúť reklamu

Video z výstavy:

Fotogaléria:

1.
1. 
2.Košice na každý deň-výstava-Výstava ilustrácií
2.Košice na každý deň-výstava-Výstava ilustrácií (zdroj: Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach)
4.
4. 
5.
5. 
6.
6. 
7.
7. 
8.
8. 
9.
9. 
10.
10. 
11.
11. 
12.
12. 
13.
13. 
14.
14. 
15.
15. 
16.
16. 

Zdroj: Výstavné panely

Lórant Kulík

Lórant Kulík

Bloger 
  • Počet článkov:  246
  •  | 
  • Páči sa:  936x

Po úspešnom absolvovaní Fakulty elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach som začal v roku 1997 spolupracovať s denníkom Korzo. Od roku 1998 do mája 2018 som aktívne prispieval z publicistickými článkami a reportážnymi fotografiami do rubrík História, Hobby a Varenie, ktoré pravidelne uverejňoval denník Korzár a Košický večer. Moje príspevky na tému Varenie vychádzali v roku 2006 aj v denníku Nový Čas.V regionálnych denníkoch som sa v publicistických príspevkoch venoval numizmatike, filatelii a ďalším záľubám, ktoré som ilustroval vlastnými fotografiami. Rubrika Hobby v týchto printových médiách už od júna 2018 nevychádza. Tento blog je voľným pokračovaním na uvedené témy. Je určený nielen pre zberateľov, ale pre každého kto voľný čas trávi aktívne, má rád históriu, umenie a rád varí.Trojročné štúdium Dejín umenia na UTV Technickej univerzity v Košiciach som úspešne ukončil v roku 2020 a v roku 2021 Žurnalistické praktikum na akademickej pôde UTV UNIZA v Žiline. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu