reklama

Košice na každý deň: Návod na použitie mesta na dvanástich ilustráciách

a ďalších 366 tipov na každý deň od Milana Kolcuna vo VKJB v Košiciach. Viac info a foto v článku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Text, foto a video: Lórant Kulík

Sprievodca, spisovateľ, prekladateľ, moderátor Milan Kolcun, nedávno predstavil svoju najnovšiu publikáciu Košice na každý deň – 366 tipov na použitie mesta. Súčasťou knihy je 12 úspešných výtvarných diel.

Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach na Hviezdoslavovej ulici, nainštalovala výstavu výtvarných diel ilustrátorov. Sú súčasťou najnovšej publikácie Milana Kolcuna. Autorove  texty dopĺňajú výtvarné diela z ateliéru dvanástich  ilustrátorov a ilustrátoriek. Kniha pôsobí súrodovo, harmonicky a vyvážene. Grafička Katka Rybnická, dokonale zladila grafické prvky publikácie s obrazovou prílohou.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ilustrátori a ilustrátorky

Ilustrátorov je celkovo dvanásť: Barbora Idesová, Katarína Štefanková, Katarína Rybnická, Lada Zoldak, Maroš Juhás, Veronika Trnková, Svetlana Fialová, Ondrej Pastirik, Samuel Velebný, Anna Hájková, Erik Sikora a Radoslav Repický.

Zobrazuje bytosti z mytológie

Mladá ilustrátorka Barbora Idesová žije v Českej republike. Na svojich dielach často zobrazuje bytosti z vlastnej mytológie. Umenie vníma ako prostriedok na spájanie ľudí a rozdávanie radosti iným.Ilustráciu mladej umelkyne (na snímke), nájdete aj v knihe  366 tipov na použitie mesta.

Džumelec

Ďalším ilustrátorom je Erik Sikora, absolvent ŠÚV v Košiciach, AVU v Prahe a FUTU V Košiciach. Vystupuje ako Džumelec, lebo slovo umelec je málo džabacie, džuravé a džavotavé. Ťažiskom záujmu Maroša Juhása je architektúra, výjavy prejavy a fenomény vo vzťahu ku časopriestoru.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Dvanásť výtvarníkov, dvanásť rôznych štýlov a smerov

Umelci vytvorili jedinečné a neopakovateľné diela (na snímkach), vo vlastnom štýle. Autor publikácie Milan Kolcun si vybral 12 ilustrátorov, čo z výtvarného hľadiska zvyšuje atraktivitu diela. Publikácia 366 tipoch na použitie mesta, predstavuje dvanástich výtvarníkov, dvanásť štýlov a dvanásť rôznych pohľadov. Vďaka pestrým ilustráciám, kvalitne spracovaným textom, kniha pôsobí dynamicky a dokáže zaujať čitateľa.

Ak sa chcete dozvedieť viac o knihe a ilustráciách, tak si môžete výstavu pozrieť vo VKJB do 9.mája na Hviezdoslavovej ulici v Košiciach, alebo na videu a fotogalérii.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Video z výstavy:

Fotogaléria:

1.
1. 
2.Košice na každý deň-výstava-Výstava ilustrácií
2.Košice na každý deň-výstava-Výstava ilustrácií (zdroj: Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach)
4.
4. 
5.
5. 
6.
6. 
7.
7. 
8.
8. 
9.
9. 
10.
10. 
11.
11. 
12.
12. 
13.
13. 
14.
14. 
15.
15. 
16.
16. 

Zdroj: Výstavné panely

Lórant Kulík

Lórant Kulík

Bloger 
  • Počet článkov:  269
  •  | 
  • Páči sa:  1 573x

Po úspešnom absolvovaní Fakulty elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach som začal v roku 1997 spolupracovať s denníkom Korzo. Od roku 1998 do mája 2018 som aktívne prispieval z publicistickými článkami a reportážnymi fotografiami do rubrík História, Hobby a Varenie, ktoré pravidelne uverejňoval denník Korzár a Košický večer. Moje príspevky na tému Varenie vychádzali v roku 2006 aj v denníku Nový Čas.V regionálnych denníkoch som sa v publicistických príspevkoch venoval numizmatike, filatelii a ďalším záľubám, ktoré som ilustroval vlastnými fotografiami. Rubrika Hobby v od júna 2018 už nevychádza. Tento blog je voľným pokračovaním na uvedené témy. Je určený pre každého, kto má rád históriu, umenie a rád varí. Trojročné štúdium Dejín umenia na UTV Technickej univerzity v Košiciach som úspešne ukončil v roku 2020 a v roku 2021 Žurnalistické praktikum na akademickej pôde UTV UNIZA v Žiline. Od roku 2023 som členom Združenia historikov moderného výtvarného umenia. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

79 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

747 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu