Výtvarné umenie: V Košiciach otvorili dvere do budúcnosti

Exteriérovú 3D výstavu sprístupnili pred Magistrátom mesta. Viac info a foto v príspevku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Text a foto: Lórant Kulík

Dvere ako maliarske plátno

Organizátorom bolo ľúto vyhodiť tridsať nepotrebných dverí do kontajnera. Žiaci základných škôl otvorili dvere do budúcnosti. Milovníci štetcov a farieb  prejavili svoju výtvarnú kreativitu a nepotrebné dvere zmenili na 3D maliarske plátno. Výtvarne nadaní študenti namaľovali svoju  predstavu o budúcnosti. Svoje diela prezentovali na exteriérovej výstave na schodoch Magistrátu mesta Košice. Skvelý námet vznikol v Centre voľného času na Orgovánovej ulici v Košiciach.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Výstava oživila exteriér Magistrátu

Pestrofarebné diela žiakov oživili exteriérovú časť pred vchodom do budovy Magistrátu. Ide o jedinečný priestor, ktorý sa hodí na exteriérové výstavy. Magistrát mesta Košice v spolupráci s CVČ, galériami a múzeami, by mohol v budúcnosti  na tomto netradičnom a zaujímavom priestore, organizovať aj ďalšie podobné podujatia.

Exteriérovú výstavu pred budovou Magistrátu mesta Košice si môžete pozrieť  vo fotogalérii.

Fotogaléria:

1.
1. 
2.
2. 
3.
3. 
4.
4. 
4b.
4b. 
5.
5. 
5b.
5b. 
6.
6. 
7.
7. 
8.
8. 
8b.
8b. 
9.
9. 
10.
10. 
11.
11. 
12.
12. 
13.
13. 
14.
14. 
Lórant Kulík

Lórant Kulík

Bloger 
  • Počet článkov:  246
  •  | 
  • Páči sa:  936x

Po úspešnom absolvovaní Fakulty elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach som začal v roku 1997 spolupracovať s denníkom Korzo. Od roku 1998 do mája 2018 som aktívne prispieval z publicistickými článkami a reportážnymi fotografiami do rubrík História, Hobby a Varenie, ktoré pravidelne uverejňoval denník Korzár a Košický večer. Moje príspevky na tému Varenie vychádzali v roku 2006 aj v denníku Nový Čas.V regionálnych denníkoch som sa v publicistických príspevkoch venoval numizmatike, filatelii a ďalším záľubám, ktoré som ilustroval vlastnými fotografiami. Rubrika Hobby v týchto printových médiách už od júna 2018 nevychádza. Tento blog je voľným pokračovaním na uvedené témy. Je určený nielen pre zberateľov, ale pre každého kto voľný čas trávi aktívne, má rád históriu, umenie a rád varí.Trojročné štúdium Dejín umenia na UTV Technickej univerzity v Košiciach som úspešne ukončil v roku 2020 a v roku 2021 Žurnalistické praktikum na akademickej pôde UTV UNIZA v Žiline. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu