reklama

Výtvarné umenie: V Košiciach otvorili dvere do budúcnosti

Exteriérovú 3D výstavu sprístupnili pred Magistrátom mesta. Viac info a foto v príspevku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Text a foto: Lórant Kulík

Dvere ako maliarske plátno

Organizátorom bolo ľúto vyhodiť tridsať nepotrebných dverí do kontajnera. Žiaci základných škôl otvorili dvere do budúcnosti. Milovníci štetcov a farieb  prejavili svoju výtvarnú kreativitu a nepotrebné dvere zmenili na 3D maliarske plátno. Výtvarne nadaní študenti namaľovali svoju  predstavu o budúcnosti. Svoje diela prezentovali na exteriérovej výstave na schodoch Magistrátu mesta Košice. Skvelý námet vznikol v Centre voľného času na Orgovánovej ulici v Košiciach.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Výstava oživila exteriér Magistrátu

Pestrofarebné diela žiakov oživili exteriérovú časť pred vchodom do budovy Magistrátu. Ide o jedinečný priestor, ktorý sa hodí na exteriérové výstavy. Magistrát mesta Košice v spolupráci s CVČ, galériami a múzeami, by mohol v budúcnosti  na tomto netradičnom a zaujímavom priestore, organizovať aj ďalšie podobné podujatia.

Exteriérovú výstavu pred budovou Magistrátu mesta Košice si môžete pozrieť  vo fotogalérii.

Fotogaléria:

1.
1. 
2.
2. 
3.
3. 
4.
4. 
4b.
4b. 
5.
5. 
5b.
5b. 
6.
6. 
7.
7. 
8.
8. 
8b.
8b. 
9.
9. 
10.
10. 
11.
11. 
12.
12. 
13.
13. 
14.
14. 
Lórant Kulík

Lórant Kulík

Bloger 
  • Počet článkov:  269
  •  | 
  • Páči sa:  1 573x

Po úspešnom absolvovaní Fakulty elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach som začal v roku 1997 spolupracovať s denníkom Korzo. Od roku 1998 do mája 2018 som aktívne prispieval z publicistickými článkami a reportážnymi fotografiami do rubrík História, Hobby a Varenie, ktoré pravidelne uverejňoval denník Korzár a Košický večer. Moje príspevky na tému Varenie vychádzali v roku 2006 aj v denníku Nový Čas.V regionálnych denníkoch som sa v publicistických príspevkoch venoval numizmatike, filatelii a ďalším záľubám, ktoré som ilustroval vlastnými fotografiami. Rubrika Hobby v od júna 2018 už nevychádza. Tento blog je voľným pokračovaním na uvedené témy. Je určený pre každého, kto má rád históriu, umenie a rád varí. Trojročné štúdium Dejín umenia na UTV Technickej univerzity v Košiciach som úspešne ukončil v roku 2020 a v roku 2021 Žurnalistické praktikum na akademickej pôde UTV UNIZA v Žiline. Od roku 2023 som členom Združenia historikov moderného výtvarného umenia. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

747 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu