Príbeh: Predajca daroval Billovi Gatesovi noviny, vtedy ešte netušil že bude miliardár

Príbeh: Predajca daroval Billovi Gatesovi noviny, vtedy ešte netušil že bude miliardár
Bill Gates keď nebol slávny ani bohatý (Zdroj: Foto: militarynotes.home.blog)
Písmo: A- | A+

Aj tí najbohatší boli niekedy chudobní. Príkladom je životná lekcia Billa Gatesa. Miliardár prostredníctvom vlastného životného príbehu pochopil, že čo je ozajstné bohatstvo. Viac informácií v príspevku.

 Preklad textu: Lórant  Kulík, foto: mylitarynotes.home.blog

Nemal ani na noviny                                  

Miliardár Bill Gates  keď bol mladý, nemal peniaze na rozdávanie. Na letisku v NewYorku sa ocitol nie v najlepšej finančnej situácii, keď ešte nebol bohatý ani slávny. Videl predajcu novín, ale nemal dosť peňazí. Kamelot Gatesovi ponúkol noviny zadarmo, ale myšlienku nákupu dennej tlače sa snažil Bill oddialiť. Povedal, že noviny nechce, lebo nemá pri sebe dosť peňazí. Kamelot dal Billovi Gatesovi, noviny zadarmo.Situácia sa asi o mesiac zopakovala, predajca novín vtedy daroval aktuálny výtlačok denníka mladému chlapcovi už druhýkrát.

Bohatý Bill Gates vyhľadal kamelota                           

Miliardár po 19 rokoch vyhľadal predajcu novín a sa ho spýtal, či si pamätá príbeh s novinami. Trvalo takmer rok, kým Bill Gates našiel predajcu, ktorý mu dvakrát daroval noviny.

Čokoľvek vám splním čo chcete  

Bill Gates navrhol predajcovi novín, že mu splní čokoľvek, čo si želá. Kamelot povedal, že keď bol chudobným predajcom, tak Billovi Gatesovi ochotne pomohol. Pokúšate sa mi pomôcť teraz, keď ste najbohatším mužom sveta.Kamelot ponuku miliardára odmietol.

Bohatí sú tí, ktorí majú dobré srdce                      

Vtedy si miliardár uvedomil, kto je naozaj bohatý a že najväčším bohatstvom nie sú peniaze. Bohatí sú tí, ktorí majú srdce. Miliardár si uvedomil, že dôležité je dôležité mať dobré srdce, byť dobrým a pomáhať iným keď to potrebujú. Je to najväčšie bohatstvo, čo sa nedá kúpiť za peniaze...

Bill Gates keď nebol slávny ani bohatý
Bill Gates keď nebol slávny ani bohatý (zdroj: Foto:militarynotes.home.blog)
Bill Gates 2021
Bill Gates 2021 

Zdroj:https:/militarynotes.home.blog/2019/12/29/the-story-of-bill-gates-and-a-newspaper-vendor/amp/

Skryť Zatvoriť reklamu