Spolupráca EU: Nezabránil tomu ani Covid 19, aby v partnerskej obci Hidasnémeti odovzdali trhovisko Buzita

Počas pandémie 11.9.2021 slávnostne odovzdali trhovisko Buzita v obci Hidasnémeti. Viac info, foto v príspevku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Text a foto: Lórant Kulík

Foto 1a: Gyöngyi Máté

Vďaka Európskej únii a spolufinancovaniu Európskeho fondu regionálneho rozvoja má obec Hidasnémeti nové kryté trhovisko (na snímke). Projekt realizovali spoločne s obcou Buzita. Na slávnostnom odovzdávaní nového trhoviska bol prítomný predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka (na snímke) a Jozef Mohňanský, starosta obce Buzita.

Nová krytá tržnica

Obec Hidasnémenti má novú krytú tržnicu (na snímke), kde sa ľudia môžu stretávať. Okrem predaja čerstvej zeleniny je tržnica ideálna na organizovanie rôznych kultúrnych a spoločenských podujatí. Môžu sa tu konať burzy starožitností, swap kníh a ďalšie zaujímavé akcie. Stavba je krytá, návštevníkov nemôže prekvapiť ani horšie počasie.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Drevená konštrukcia

Projekt stavby vyhotovil Otto Janík – vedúci statik a autor projektu. Drevená konštrukcia je vzhľadná a objekt je v súlade s architektúrou. Nielen projektanti, ale aj remeselníci odviedli profesionálnu prácu.

Tržnica v obci Hidasnémeti  je vhodným príkladom pre mestá a obce

V mnohých mestách dodnes nie je krytá tržnica. Na klasických otvorených trhoviskách (na snímke), sú väčšinou stoly rozložené v dlhých radoch. Aj obyčajný trh môže byť funkčný, moderný a ekologický. Efekt je výraznejší, ak sa stavba realizuje z prírodných materiálov, akým je drevo. Trhovisko v malej pohraničnej obci Hidasnémeti môže poslúžiť ako príklad pre iné mestá a obce.

SkryťVypnúť reklamu

Nové  kryté trhovisko v obci Hidasnémeti si môžete pozrieť vo fotogalérii

Fotogaléria:

1a.
1a. 
1b.Rastislav Trnka pri odovzdávaní nového trhoviska v pohraničnej obci Hidasnémeti
1b.Rastislav Trnka pri odovzdávaní nového trhoviska v pohraničnej obci Hidasnémeti (zdroj: Máté Gyöngyi)

2.
2. 
2b.
2b. 
3.
3. 
4.
4. 
5.
5. 
6.
6. 
7.
7. 

Klasické riešenie trhoviska na Dominikánskom v Košiciach

8.Starý pľac v Košiciach
8.Starý pľac v Košiciach 
Lórant Kulík

Lórant Kulík

Bloger 
  • Počet článkov:  246
  •  | 
  • Páči sa:  936x

Po úspešnom absolvovaní Fakulty elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach som začal v roku 1997 spolupracovať s denníkom Korzo. Od roku 1998 do mája 2018 som aktívne prispieval z publicistickými článkami a reportážnymi fotografiami do rubrík História, Hobby a Varenie, ktoré pravidelne uverejňoval denník Korzár a Košický večer. Moje príspevky na tému Varenie vychádzali v roku 2006 aj v denníku Nový Čas.V regionálnych denníkoch som sa v publicistických príspevkoch venoval numizmatike, filatelii a ďalším záľubám, ktoré som ilustroval vlastnými fotografiami. Rubrika Hobby v týchto printových médiách už od júna 2018 nevychádza. Tento blog je voľným pokračovaním na uvedené témy. Je určený nielen pre zberateľov, ale pre každého kto voľný čas trávi aktívne, má rád históriu, umenie a rád varí.Trojročné štúdium Dejín umenia na UTV Technickej univerzity v Košiciach som úspešne ukončil v roku 2020 a v roku 2021 Žurnalistické praktikum na akademickej pôde UTV UNIZA v Žiline. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
SkryťZatvoriť reklamu