Keby...

Stojím na terase, v ruke pohár vína, vonku už začína svitať. V izbe mi hrá dáka hudba, tuším že niečo s husľami. Ako tak stojím a počúvam do podvedomia sa mi začínajú dostávať rôzne myšlienky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Nič nové pomyslel som si, stalo sa to u mňa už pravidlom keď moja myseľ zažíva tú pravú bohémsku rozkoš, začína sa meniť. Stáva sa z nej niečo iné,takpovediac lepšia myseľ ako tá moja obyčajná. Dovolím si povedať, že je to niečo ako stav nadmyslenia alebo návšteva v inej realite. Zapálim si cigaretu a začínam polemizovať i snívať nad rozličnými problémami zároveň . Nie sú to bežné problémy s ktorými sa stretávame každý deň. Sú to čisto filozofické záležitosti, našťastie. V hlave mi prúdi naozaj obrovské množstvo takýchto vecí. No jedna na mňa doslova kričí nech ju vyriešim. Ide o známy problém typu keby.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Je to len jednoduché slovo skladajúce sa zo štyroch písmen. Avšak všimli ste si čo všetko s nami dokáže toto slovo urobiť ? Sami uznajte čo by sa stalo keby... to nikto nevie. Zo mňa napríklad vôbec nemusel byť mladý filozofujúci mladý človek naopak mohol sa zo mňa stať vraždiaci sociopat keby... . Keby dokážeme meniť svoje rozhodnutia a skutky ktoré sme kedy vykonali. Môžeme iba snívať o tom čo by sa dialo ak by toto slovo nadobudlo čo i len o trochu reálnejšieho významu a možnosť meniť to čo už bolo a my by sme mohli meniť veci dávno minulé. Zmenili by ste sa ? chceli by ste sa stať lepšími ? vaša originálna osobnosť ako taká by zanikla, svet by bol iný až príliš dokonalý nemyslíte? S dobrým a dokonalým svetom by to vôbec ale nebolo to najlepšie riešenie. Veď predsa len napríklad odkiaľ by brali niektorý básnici, spisovatelia románov a umelci všeobecne brali svoju inšpiráciu. Predsa len z problémov či už je to vojna alebo nešťastná láska je často inšpirácia najlepšia. Áno dokážeme sa inšpirovať aj šťastím ale keby... .Množstvo vecí by sa bez problémov skomplikovalo. Utópia ako ju poznáme by sa stala našou každodennou realitou. Kto z vás by chcel aby to bolo takto ? Ja určite nie, a preto odo dneška slovo keby skúsim vyškrtnúť. Je zbytočné si s týmto slovom predstavovať lepší svet a depresívne rozmýšľať nad tým čo by sa stalo keby niečo spravíme lepšie. Ja som si celkom obľúbil krutú a nie vždy správnu realitu. Je to tak lepšie ako snívať nad tým čo by bolo keby to bolo inak. Ako sa rozhodnete vy? Bude schopný existovať aspoň týždeň bez tohto slova ? Nechám to na vás, predsa len ja stále stojím vonku na terase a začína mi byť riadna zima. Moja myseľ už sa vrátila späť. Tak načo čakať, idem si užívať tú našu realitu, ale keby....

Marcel Kuna

Marcel Kuna

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Študent ktorý stále hľadá sám seba Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu