Pach čínskeho bolševika

Do Bratislavy zavítala Čína. Prišla s celou svojou parádou - mávatkami, tajnou políciou, potlačovaním práv. Slovenská polícia tomu prinajlešom prihliadala, v niektorých momentoch bolo evidentné, že slovenskú políciu riadia "okartičkovaní" Číňania. Uja vítajúceho Chua, som síce nezazrel, ale aj tak som videl dosť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (125)

Video pre tých, ktorí si dokážu pripomenúť dávnejšie roky. Záznam je z mobilu, a tak, žiaľ, kvalita obrazu tomu zodpovedá. Zvuk však je dostatočne autentický na to, aby vykreslil atmosféru.

Na záberoch čínski "demonštranti" za prítomnosti Číňanov s visačkami "Uvítací výbor" napadli slovenského aktivistu s transparentom. Začali ho mlátiť, dievča, ktoré sa ho zastalo, začali mlátiť tiež. Dialo sa to tak 8-10 metrov od zásahovej jednotky polície. Tí sa na to pozerali. Jeden z policajtov (ku koncu sa na zábere na moment objaví) sa nakoniec unúval urobiť pár krokov - násilníci sa presunuli, policajt sa znechutene vrátil - policajti neukázali najmenší záujem zadržať ich.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Podobná situácia sa o chvíľu opakovala o pár metrov ďalej znova. A znova. A znova. A ešte niekoľkokrát.

((bitka aktivistu))

(Vďaka, Kika, aj za tento záznam.)

Čínski "vlastenci" napádali aj starších ľudí. Na zhromaždení som si všimol pána exposlanca Osuského - dôstojnosť a rozvaha primerané jeho veku, žiaden bitkár, žiaden adrenalínový demonštrant vyhľadávajúci konflikty. Košeľu vzadu mal roztrhanú na franforce do polovice chrbta. Dôvodom útoku na neho bol zrejme fakt, že držal v ruke letáčik s nápisom "Ľudské práva v Číne"...

Zavanul na mňa pach bolševizmu v jeho najrýdzejšej podobe. Nabudúce prídem s transparentom "Ľudské práva na Slovensku". Pozdravujem pána Kaliňáka.

SkryťVypnúť reklamu

Zajtra (v piatok) budeme o 17.00 h demonštrovať pre ministerstvom spravodlivosti. Témou síce bude voľba predsedu Najvyššieho súdu, ale dúfam, že príde pár slov povedať aj Ondro Dostál, ktorého polícia dnes zatkla... Videl som to. Masa policajtov nasadzovala putá Ondrovi a jeho kolegovi povaleným na zem. Vedľa stál čínsky "vítač", ktorý tak "nešikovne" manipuloval transparentom, že silno bodal tyčou do nôh spútavaných aktivistov. Zo desať policajtov sústredených na prácu si nič nevšimlo...

UPDATE: Omylom (a mojou nedôslednosťou) som bol pokladaný za autora zverejneného videa, takže to dávam na pravú mieru. Záznam pohotovo na mobil urobila kolegyňa Kristína Pauková. Ja sa objavím ako jedna z postáv na zázname - celú akciu som videl zblízka z iného uhla.

Peter Kunder

Peter Kunder

Bloger 
  • Počet článkov:  42
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

288 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

69 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu