Slnečné dievča

Keď človek stretňe peknú ženu bontón káže, abi sa jej pozeralo do očú. Ale ak hrá krásavica vo filme je dovolené pozerať sa v kiňe na úplňe celé plátno. Ňežné špeciálne filmové efekti sa používali už v ňemom filme.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Ich zlatí vek však nastal až v 60-tich rokoch minulého storočja. (Približňe v čase keď do módi prišli minisukňe.) V každej národnej kinematografii natočili aspoň jeden film, ktorí ňebol založení na ďeji aňi na ňičom inom, iba na sexepíle hlavnej predstaviťeľki. Najšarmantňejšja bola asi Francúzka BB. O Brigitte som si ťjež dlho mislel, že je najväčšja najivka (hereckí tip) všetkích čjas. To som ešťe ňepoznal Ann Lönnberg.

Obrázok blogu
(zdroj: zdroj obr.)

Film z r. 1968 Κορίτσια στον ήλιο – Koritsia ston ilio (Ďjevča /ďjevčatá/ na slnku), Girls in the Sun (Ďjevčatá v slnku) je veľmi poetickí, ľahkí, letní film. Kamarát Drahoslav Mika má takí aforizmus, citujem: “Čo je to romantika? – Láska bez sexu”. Koritsia ston ilio je veľmi romantickí film. Iďe tam zhruba o to, že turistka z Anglicka Annabel (Ann Lönnberg) sa zaľúbi do starého neohrabaného, drsného, škaredého, negramotného pasťjera (Giannis Voglis). On do ňej trochu vjac. Približňe polovica filmu sa odohráva pri mori, druhá polovica v Aténach. Annabel vje po grécki iba počítať a grécki bača nevje anglicki aňi ceknúť. Vďaka jazikovej barjére (ktorá ale láske vôbec ňeprekáža) je polovica dialógov v angličťiňe a takmer celí film je zahraní očami. Vnútorné hraňje je použité naozaj v takom rozsahu, že je to isťe svetoví rekord. Je to mozajka poskladaná z dlhších scén a záberov. Medzi kamjenkami mozajki sú väčšje medzeri. Dlho všetko zostáva v platonickej roviňe, ďej medzi rjadkami sa teda ňekĺže len po povrchu ťela, ide hlbšie pod kožu. Kamera nám ukáže len pár letmích letních bozkov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
zdroj obr.
zdroj obr. 

Anne Lönnberg (1948 – s koreňmi vo Švédsku) pochádza z Berkeley v Kalifornii. Na začjatku karjéri strávila ňjekoľko rokov v Grécku. Bívala tam s jedním gréckim režisérom, len teraz ňevjem presňe s ktorím a hrala v gréckich filmoch. Potom dostala ponuku z Paríža. Tam robila modelku, či skôr fotomodelku a samozrejme hrala vo filmoch. Hrala napr. vo filme “Sedem nocí v Japonsku” s Michaelom Yorkom (1976) v Bondovke s Rogerom Moorom z r. 1979 “Moonraker” aj “Neznesiťeľná ľahkosť biťja” (1988) podla Kunderu. Okrem toho hrala ťjež v americkích filmoch a televíznich seriáloch, ale iba vedľajšje až epizódne úlohi. Naspjevala pesňički na ňjekoľko LP platní. Teraz žije v Burgundsku vo Francúzsku, jej dom stojí v loňe prírodi a Ann tam chová dosťihové koňe. Na Ann Lönnberg je ňeprehljadnuťeľná vnútorná čistota, úprimnosť a otvorenosť, ňječo čo tam je od prírodi a ňedá sa zahrať. Duša ktorého chlapa bi ňepookrjala, srdce sa neroztopilo…? Takích ľuďí, ako je Anne Lönnberg, veru treba ukazovať vo filmoch a v časopisoch, UNESCO bi ju malo vihlásiť za svetové kultúrne ďeďičstvo.

Zdá sa, že Giannis Voglis / Γιαννης Βογλης (1937) je v Grécku dosť často obsadzovaní ďivaďelní, filmoví a televízni herec. Ťažko bi som asi našjel ňječo v čom tam ňehral.

pesňičku zo soundtracku k filmu spjeva Maria Dimitriadi a Fefe Aliberti / Μαρία Δημητριάδη, Φεφε Αλιμπέρτη (Κορίτσια στον ήλιο, Koritsia ston ilio - Aνν Λόμπεργκ, Γιάννης Βόγλης, Anne Lönnberg, Giannis Voglis)

SkryťVypnúť reklamu


spev Maria Dimitriadi / Μαρία Δημητριάδη (Κορίτσια στον ήλιο, Koritsia ston ilio - Aνν Λόμπεργκ, Γιάννης Βόγλης, Anne Lönnberg, Giannis Voglis)


soundtrack – Stavros Xarhakos / Σταύρος ξαρχακος – slnečné ďjevčatá / sun girls (Greece)
(Κορίτσια στον ήλιο, Koritsia ston ilio - Aνν Λόμπεργκ, Γιάννης Βόγλης, Anne Lönnberg, Giannis Voglis)


soundtrack – Stavros Xarhakos / Σταύρος ξαρχακος (Κορίτσια στον ήλιο, Koritsia ston ilio - Aνν Λόμπεργκ, Γιάννης Βόγλης, Anne Lönnberg, Giannis Voglis)


..... foto ...............video .

____________________
epilóg 2012 - (Κορίτσια στον ήλιο, Koritsia ston ilio - Aνν Λόμπεργκ, Γιάννης Βόγλης, Anne Lönnberg, Giannis Voglis)

SkryťVypnúť reklamu


__________________
Anne Lonnberg v Ραντεβού με μια άγνωστη / Schôdzka s neznámou (1968) (Aνν Λόμπεργκ)

Viliam Kusi

Viliam Kusi

Bloger 
  • Počet článkov:  104
  •  | 
  • Páči sa:  0x

píšem kusou slovenčinou Zoznam autorových rubrík:  trochu menej vážne

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu