Vojna proti Európe

● Veľakrát sa stane, že premrháme príležitosť... tak, ako Židia, ktorí v Izraeli neustále čakajú na mesiáša a on tam pritom už dávno bol.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

---------------------------------------------------------------------------------

Obrázok blogu

----------------------------------------------------------------

Obrázok blogu

-----------------------------------------------------------------------

Obrázok blogu

---------------------------------------------------------------------------

Obrázok blogu

-------------------------------------------------------

Obrázok blogu

------------------------ námet - Michal Jaščur, Drahoslav Mika, Mate Cvetko

Obrázok blogu

---------------------------------------------------------------------

Obrázok blogu

--------------------------------------------------------------------------

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

________________________________________________________________________________________

V USA veľmi rozhodne bojujú proti snahe niektorých firiem získať monopolné postavenie. Dve politické strany môžu mať monopol aj naďalej.

 Do Európy prichádza v poslednom čase veľa migrantov... aj migrifičov.

_____________________________________________
v parlamentnom bufete

FICO - "Penzistov mám veľmi rád... študenti cestujú zadarmo, niektoré súkromné podniky dostali milióny... a všetkým pracujúcim som daroval dobrý pocit, že to môžu zacálovať."

KAŽIMÍR - "Budeme rozdávať, až kým nebude naša spoločná pokladnica prázdna. Potom si občania môžu posielať peniaze navzájom poštou."

KALIŇÁK - "Najväčšiu žiadzu a drzosť z našich politikov má nepochybne suverén a frajer Matovič. Mohol by sa pokojne volať aj Mačovič."

MATOVIČ - "Premiér je ako Jánošík... náš najväčší zbojník."

PROCHÁZKA - "Politici zo všetkých opozičných strán sa naozaj veľmi snažia, ja nerobím vôbec nič, hrám mŕtveho chrobáka, ale aj tak mám stále najvyššie volebné preferencie. Na Slovensku to funguje tak, spomeňte si na Mečiara."

VEDÚCI BUFETU - "Mne je teda naozaj šuma-fuk, že kto nám vládne, ak budeme mať 8%-ný rast hospodárstva, môže to byť aj sám Lucifer... alebo hoc aj Dzurinda!"

________________________
program na dnes

NA ZÁPADE NIČ NOVÉHO: Reportáž. Nevieme prečo, ale v niektorých štátoch Európy majú stále vo zvyku lákať na svoje územie ľudí inej rasy, kultúry a vierovyznania.

GRAND HOTEL: Seriál o migrantoch z Afriky, ktorí si predstavovali Európu, ako luxusný hotel, ale skončia u nás v starej ubytovni.

ČIERNA MAČKA, BIELY KOCÚR: Slovenská verzia Rómea a Júlie po príchode afrických utečencov.

MANDOLÍNA KAPITÁNA CORELLIHO: Starý vojak z Gréckeho ostrova Kefalónia si už ani nebrnkne, mandolínu mu zabavila nemecká banka.

KROK DO TMY: Dokument. Na európsku pevninu vstúpila noha prvého afrického migranta.

ŽIVOT NA ÚTEKU: Seriál o bývalých úspešných podnikateľoch.

VNÚTORNÝ NEPRIATEĽ: Hlavný hrdina hororu pán Jerguš Bryndza je z polovice Maďar.

HRDINA PROTI SVOJEJ VÔLI: Rado Procházka, predseda strany Sieť, sa ani veľmi nesnaží, napriek tomu veríme, že nás tu všetkých zachráni.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

PLANÉTA OPÍC: Gorila je už nerozlučne spojená s Bratislavou, určitou útechou môže byť iba to, že v Hong Kongu majú King Konga. Škaredé opice v thrilleri ovládli celú zemeguľu, svojich vyvolených však rozmaznávajú, na dlani nosia.

MADAGASKAR: Dokumentárny film o čiernych Slovákoch, potomkoch nášho Mórica Beňovského, ktorí teraz migrujú na Slovensko.

VRAŽDA V ORIENT EXPRESE: Posledná nádej Európy práve zomrela vo vlaku plnom migrantov.

DOMOV, SLADKÝ DOMOV: Tá naša krajinka všetkým sa zapáči - aj orol lieta si tuná na tryskáči.

CHITTY CHITTY BANG BANG: Predvolebná televízna debata. To je zase vzájomného osočovania a ohovárania "či ty - či oni" a tiež rôzne "beng - bang"

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

KING KONG: Aj veľká americká Gorila drží niektorých ľudí pevne v hrsti.

HOLLYWOOD TANCUJE A SPIEVA: Dokument o dávnych, pradávnych, šťastných, zlatých časoch, keď USA boli ešte hospodárskou, finančnou a kultúrnou veľmocou.

ČIERNY KRÁSAVEC: Romantický film o migrantoch z Afriky.

Obrázok blogu

PIRÁTI Z KARIBIKU: Podnikatelia zo Slovenska sa záhadne strácajú niekde v oblasti Bermudského trojuholníka. Podarí sa to už nášmu parlamentu alebo šumnej herečke Keire Knightley, vyriešiť radikálnym rezom?

KÝM SI SPAL: Strana Sieť je založená už viac ako rok, keby však nebolo poslanca Matoviča, o jej lídrovi Radovi Procházkovi by sme ani nechyrovali. Veľmi dojímavý film.

SPOMIENKY NA BUDÚCNOSŤ: Z televíznej diskusie vyplýva, že po mega-populistoch Mečiarovi, Dzurindovi a Ficovi logicky našim premiérom bude iste Igor Matovič.

________________________
galéria slávnych

SkryťVypnúť reklamu
Ctibor Filčík a Jela Lukešová vo filme Čisté ruky
Ctibor Filčík a Jela Lukešová vo filme Čisté ruky 

Výborný Ctibor Filčík, napriek svojim nesporným kvalitám, bol viac divadelný a rozhlasový, ako filmový a televízny herec. V 60-tych rokoch minulého storočia spisovateľka Krista Bendová písala pre deti príbehy o Osmijankovi. Atrament na papieri zrejme ani nestihol zaschnúť a Ctibor Filčík ich hneď prečítal v rozhlase. Vždy som už pol hodinu pred začiatkom rozprávky na dobrú noc, sedel pripravený pri starom dedovom rádiu. To rádio bolo vtedy asi väčšie ako ja. Keď som počúval magnetizujúci hlas inteligentného herca Ctibora Filčíka, cítil som od samého blaha mravenčenie po celej hlave, ako keby mi niekto ískal vo vlasoch.

Gusto a Magda Husákovci
Gusto a Magda Husákovci  

Filčíkovou životnou družkou, ako je známe, bola prvá manželka Gustáva Husáka, herečka z filmu "Vlčie diery" Magda Lokvencová. V tom čase mala už dvoch potomkov. Počas bašovania Gusta Husáka sťaby tajomníka a prezidenta v časoch zúriacej normalizácie, zaviedli v krajine zvýšenie príspevkov na deti a tiež výhodné pôžičky mladomanželom. Mnohým rodinám to vtedy v biede zrejme pomohlo, lebo nasledoval taký malý československý "baby boom". Ratolestiam narodením v tomto období sa medzi ľudom hovorí aj "Husákové deti". Môj obľúbený herec Ctibor Filčík spolu so svojou životnou partnerkou Magdou Lokvencovou, vychovávali Husákove deti už o celých 20 rokov skôr.

________________________________________________________________________________________
+ bonus

Zhruba pred 800 rokmi primigrovala do Európy lacná pracovná sila zo severnej Indie. Aj po stáročiach úporných snáh (na našom území to bolo v najväčšej miere za panovania cisárovnej Márie Terézie) o integráciu sú títo občania Európskej únie ešte stále vykorisťovaný a diskriminovaný.

Paš o paňori: “Pri vode stála, malá cigánka a mne sa páčila. Joj mamo, joj mamo, daj mi trochu vody, mamo, daj mi trochu vody, mamo, daj mi trochu vody. Stála sama pri vode a čakala na mňa.” zdroj

video nemeckej televízie z 28. 8. 2015 - vojna proti európe -

video českej televízie z r. 2008 - uloupené kosovo -

_______________________________________________________________________________________
zdroj obr. 1 2 3 4 5 -

Viliam Kusi

Viliam Kusi

Bloger 
  • Počet článkov:  104
  •  | 
  • Páči sa:  0x

píšem kusou slovenčinou Zoznam autorových rubrík:  trochu menej vážne

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu