Work&Travel študent

Chcel by som priblížiť istý nezanedbateľný druh študenta. Lepšie povedané, nejedná sa o samostatný druh študenta, ale skôr o jedno z jeho vývinových štádií (nemusí sa samozrejme dostaviť).

Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)

Študent typu Work&Travel sa vyskytuje predovšetkým v Spojených štátoch amerických. Pochádza prevažne z krajín bývalého východného bloku. Vo väčšine prípadov študuje ekonomickú vedu.Pohľad na študenta typu Work&Travel je často smutný. Jeho motiváciou a neraz aj cieľom sú peniaze (v tomto prípade doláre). Po morálnej stránke je to veľmi jednoduchá forma študenta. Jeho úsmev býva polovičatý. Na jednej strane potrebuje ľudí okolo seba (cesta autom vyjde lacnejšie a podobne) na strane druhej každá ruka predstavuje potenciálne nebezpečenstvo, že mu vyfúkne job. Voľný čas pre neho znamená ušlý zisk. Hodiny nemeria na minúty, ale na doláre. Jedna hodina je približne sedem dolárov. Banálna vec sa pre neho stáva príčinou veľkých hádok: neumytý tanier v kuchyni, dvojminútové meškanie pri odchode do práce či jazda na firemný benzín. Pre niekoľko zelených papierikov či iných východ sa aj najlepší kamaráti pohádajú na smrť. Na prvý pohľad by sa Work&Travel študent mohol javiť ako pracovitý. Avšak pracuje len do okamihu, kým dostáva doláre. Tento typ predstavuje človeka ambiciózneho. Avšak pri opakovanom prekonaní tohto stavu, pri neprestajnej a opakovanej hodne za materiálnym bohatstvom, sa z tohto človeka stáva človek prázdny. Študent tohto typu (aj napriek skutočnosti, že je územčistý Slovák) až prekvapivo málo míňa na alkohol. Šetrí. Inými slovami – je chamtivý. Táto nelichotivá vlastnosť kráča ruka v ruke s lakomosťou a závisťou. Už z tohto veľmi krátkeho opisu je vidieť, že študent v stave Work&Travel trpí nespočetným počtom nerestí. Toto šialenstvo v niektorých prípadoch končí výmenou slastného statusu študenta za doživotného predavača v americkom obchode.

Tomáš Kuzár

Tomáš Kuzár

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zaujímam sa o web, webové technológie, automatizované spracovanie textových dát. Viac na: tomaskuzar.wordpress.com Zoznam autorových rubrík:  Webový projektLiterárna kaviareňNa cestáchSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu