Zabudol som na Slovensko

Za posledné roky som sa stal temer závislým na internete. Fascinovali ma čerstvé informácie predovšetkým o dianí na Slovenku. Neváhal som čakať do polnoci, aby som si mohol vychutnať aktuálne vydanie internetových novín. Počas dňa som priebežne sledoval, či náhodou nepribudni nejaké nesmierne dôležité flashové správy.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)

Každý nový deň pre mňa znamenal strach o vývoj výmenného kurzu našej meny. S napätím som sledoval pravidelné odhady medziročnej inflácie a samozrejme som nikdy nevynechal zvesti o evidovanej miere nezamestnanosti. Som pokojný typ človeka, ale neraz som pocítil aj náhle zvýšenie krvného tlaku (tento jav som začal pozorovať predovšetkým po júnových voľbách).

Ale zrazu nastal zlom. Ocitol som sa bez pravidelného prídelu internetu. Dokonca som upustil od čítania pravidelných tlačených periodík, lebo im po dočasnej zmene krajiny nerozumiem ani slovo. Môj život sa radikálne zmenil. Pripadám si ako v detskom tábore, kde je veľa zábavy, výlety a kadejaké hry.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Hlavné mesto som vymenil za trochu rozľahlejšiu dedinu uprostred švédskych lesov. Človek sa ani neunúva prejsť sa do parku, lebo značná časť tohto malého mesta sa podobá viac na park ako na nejakú mestskú štvrť. Budovy v blízkom okolí nemajú viac ako dve poschodia a navyše sú umiestnené tak rozprávkovo vedľa seba – aby si nezavadzali a zároveň, aby neboli zbytočne veľmi roztrúsené.

Deň sa dňom pomaly zabúdam sa Slovensko. Nemám ani tušenia, ako sa majú devízové trhy. Ba ani len neviem, ako sa darí KDH. Znovu som sa stal na chvíľu dieťaťom. Mám, čo jesť, mám, kde spať. Čo viac si môžem priať?

Tomáš Kuzár

Tomáš Kuzár

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zaujímam sa o web, webové technológie, automatizované spracovanie textových dát. Viac na: tomaskuzar.wordpress.com Zoznam autorových rubrík:  Webový projektLiterárna kaviareňNa cestáchSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
SkryťZatvoriť reklamu