Zväzujúca bezmocnosť

Celonočná adorácia pred sviatosťou oltárnou. Nekonečný únik zo sveta rozbrojov a zhonu. Upokojujúce šero planúcich sviečok, kaplnka a polohlasne spievajúce hrdlá. Kde tu rozoznávam známe tváre. „Boh je Láska a zákon lásky na Boh dal ...“ Dobre známa pieseň. Upokojujúca, každým veršom odbremeňuje človeka od každodenných myšlienok. Na malý okamih sa svet zastavil.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Občas sa otvoria dvere. Ľudia pomaličky vchádzajú a vychádzajú. Niektorí pobudnú pár chvíľ, iní celú noc. Tu sa nepočíta čas, tu nemá hodina šesťdesiat minút. Sedím v poslednej lavici. Zo zvyku, z túžby po neviditeľnosti. Vnáram sa do tajomnej atmosféry pozemského neba.

Buchot. Nečakané prerušenie harmonických tónov. Niekoľko ľudí zhromaždených pri lavici niekoľko radov predo mnou. Epileptický záchvat. Neznáme dievča leží trasúc sa celým telom na zemi. Muž vedľa mňa bleskurýchle vyletí z lavice, automaticky uteká na pomoc ležiacej dievčine. Na polceste však skamenie. Jeho oči odkrývajú jeho myšlienky. Tak veľmi by chcel pomôcť. Nevie však, čo sa od neho očakáva. Dav okolo nehybne stojí. Obarený hlúčik sa prestrašene díva na zem na chvejúce sa dievča. Bolestné ticho prezrádza bezmocnosť.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Človek často nesie túžbu pomôcť hlboko v sebe. Vidí krivdu i bolesť. Trápenie blížneho ho nenechá ľahostajným. Pomoc však neprichádza. Niežeby nechcela. Nie pre egoizmus či nezáujem. Ruky jej zväzuje nevedomosť. Povedz blížny, ako Ti môžem pomôcť. Rozprávaj mi o sebe, nech viem, kto si a čo môžem pre Teba urobiť.  

Tomáš Kuzár

Tomáš Kuzár

Bloger 
  • Počet článkov:  19
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zaujímam sa o web, webové technológie, automatizované spracovanie textových dát. Viac na: tomaskuzar.wordpress.com Zoznam autorových rubrík:  Webový projektLiterárna kaviareňNa cestáchSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu