Lepšie časy

Hlavným a jediným dôvodom tohto tzv. uťahovania opaskov je stále narastajúci dlh, ktorý z logického pohľadu nemôže byť nikdy splatený. Ale uvedomuje si niekto komu vlastne tieto peniaze splácame?

Písmo: A- | A+

Prečo sa nás média každý deň snažia presvedčiť o kríze? Či už ekonomickej, sociálnej, zdravotnej... Každý jeden deň počuť v správach pretlak zlých správ z oblasti finančnej situácie našej republiky, ba aj celej Európy. Jediným dôvodom je presvedčiť ľudí, že je nutné zvyšovať dane, cenu energií, cenu potravín, pohonných hmôt, skrátka všetkého čo človek nevyhnutne potrebuje a musí za to platiť. To všetko kvôli nezodpovedným rozhodnutiam našej vlády ( nielen súčasnej ).

V prvom rade našu vlasť zadlžila tak ako si to ani nedokážeme predstaviť. V druhom rade sú to predražené tendre a množstvo pochybných, nazvem to, kšeftov. V neposlednom rade sú to privatizácia a rozpredanie strategických štátnych podnikov. Dnes už Slovensko nemá takmer nič. Iba ak obrovské zásoby podzemnej vody pod Žitným ostrovom. No som si istý, že ak sa nájde kupec tak vláda predá aj to. Keďže do štátnej pokladnice nejdú peniaze zo štátnych podnikov jedinou možnosťou vlády je vyžmýkať peniaze z občanov prostredníctvom daní koľko sa dá a v budúcnosti to nebude inak. Veď prečo by nás nežmýkala keď jej to dovolíme?

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Lepšie časy nenastanú kým sa ľudia nepostavia na odpor a nepovedia STOP ! História pamätá na veľa takýchto udalostí, kedy sa už ľudia jednoducho nemohli pozerať na to čo sa deje. Nevravím, že to hneď musí byť revolúcia, či nedajbože vojna. To v žiadnom prípade. Je nová doba, ktorá ponúka aj civilizovanejšie riešenia.

Hlavným a jediným dôvodom tohto tzv. uťahovania opaskov je stále narastajúci dlh, ktorý z logického pohľadu nemôže byť nikdy splatený. Ale uvedomuje si niekto komu vlastne tieto peniaze splácame? Nie je to Európska únia ani žiadna mocná krajina s obrovským vojskom, ktorej zo strachu musíme splácať dlhy. Za všetkým stojí hŕstka bohatých a vplyvných ľudí, ktorí si myslia, že vlastnia tento svet. Sú to súkromní bankári, od ktorých si požičiavame peniaze s "mastným" úrokom. Sú to obyčajní ľudia z mäsa a kostí. Treba povedať STOP. Veď čo ta hŕstka darmožráčov môže urobiť ?! Zrušia nám štát ? Alebo nás všetkých posadia do väzenia ? Riešenie je jednoduché. Problém je, že sme si vymysleli pravidlá a zákony, ktoré z nás robia otrokov.

Peter Labant

Peter Labant

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som človek, ktorý Vám povie o veciach, o ktorých sa inde nedozviete Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu