Ďakujem vám Mr. Palin

Oškrabúvať zabité prasa z chlpov by sa aj mne hnusilo, nieto ešte Palinovi!, snažím sa vyhovoriť pred šéfkou. Cestopisný seriál o Slovensku vysielala BBC len nedávno, a my sme sa naň všetci nehorázne tešili. Veď Palina tu v Anglicku pozná každý a hlavne jeho zmysel pre pravdivé vyjadrenie skutočnosti. V tomto prípade sa však obľúbený cestovateľ príliš nesnažil.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (85)

Hovorím šefke v práci, "Nezabudni pozerať dnes večer dokument. Bude o Slovensku!" Zvyčajne som v posteli už o osmej, ale v ten večer som sa ovládla, pretože Británia bude sledovať dokument o Slovensku. Wau! Konečne prídu Angličania na to, že aj my sme na svete. Cestovateľ Michael Palin toho už pochodil po svete. A či už jedol červíky v pralese, alebo sa viezol na streche indického vlaku, vždy to prezentoval ako niečo výnimočné. Dokázal o obyčajných veciach hovoriť s bázňou a bez konca. 
Upiekla som teda koláč, naliala horúci čaj pre seba i manžela a zapol sa posvätne televízor. Keď sa Palin zjavil na obrazovke s lyžiarskymi palicami, ako brázdi Vysoké Tatry, srdce sa mi rozbúšilo hrdosťou. "Tu máte Angličania, čumte na tú krásu, o ktorej ste doteraz nepočuli!", skáčem do reči komentátorovi. Palin poobdivoval Tatry a zablúdil do horskej dedinky. Do záberu vošla tetka v šatke, chlapi v montérkach a flanelkách, ťahajúci za sebou čerstvo zabité prasa. Pozreli sme s mužom na seba: "No a čo, veď nie každý vie, ako vyzerá slovenská zabíjačka," vysvetľujem a ďalej si odkrajujem z koláča. Palin sa pridá ku chlapom a skúša odchlpiť svinskú kožu. Chlapi sa smejú, Palin sa smeje. My tiež. Pomedzi to sa nalieva pálenka, Angličan sa učí točiť klobásy. S mužom sa zabávame na tom, ako mu to nejde. V tom sa Palin zodvihne a nastúpi do prvej električky. Vydáva sa na cestu do Čiech. Skoro mi zabehol koláč v krku, keď som sa dovtípila, že Palin fakt opúšťa Slovensko. 
Stopli sme si to. Takých dobrých päť minút. Koniec zábavy, koniec hrdosti. "Ježišikriste, to nemyslíš vážne!", kričím na manžela, ako keby on bol na vine. Ráno sa ma šéfka pýtala, že čo to bolo. "Nuž čo Carol, odteraz už aspoň vieš, že Slovač musí zabiť prasa, aby prežila!!", cedím ironicky pomedzi zuby a tresnem za sebou dverami. A ozaj, aby som náhodou nezabudla, ďakujem Mr. Palin, že Anglicko konečne videlo skutočnú krásu Slovenska. Ďakujem za nás všetkých.

Katarína Lábiková

Katarína Lábiková

Bloger 
  • Počet článkov:  41
  •  | 
  • Páči sa:  0x

https://wr07.webnode.sk Zoznam autorových rubrík:  Nezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
SkryťZatvoriť reklamu