Google+: Ako začať

Google+ je nová sociálna sieť od spoločnosti GOOGLE... V službe Google+ môžte využívať všetky potrebné aplikácie spoločnosti google ako sú napríklad: Google docs, Gmail, Google kalendáre a iné. Spoločnosť Google preto vytvorila aj vlastnú sociálnu sieť s množstvom vymožeností, ktoré zaujmú hlavne ľudí, ktorí tvoria, alebo potrebujú viac informácií a možností, ako im poskytujú iné sociálne siete. V tomto článku sa budeme venovať úplnému začiatku na Google+ a samozrejme sa zoznámime so základnými funkciami.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)
Googe+ projekt
Googe+ projekt (zdroj: Google)

Registrácia:

Spoločnosť Google obmedzila možnosť registrácie na Google+ na pozvánky. To znamená, že každý musí byť pozvaný niekým koho pozná a kto už je na Google+ zaregistrovaný. Tak spoločnosť Google veľmi pekne zaistila to, že pokiaľ sa tam niekto už registruje, priamo tak pozve aj svojich známych, ktorí budú reagovať a komunikovať s ďalšími známymi. Pozvánku na google+ môžte využiť aj na tomto linku: POZVÁNKA ...

Ako úplne prvá podmienka pre prihlásenie sa do služby Google+ je mať Gmail, alebo resp. byť zaregistrovaný v systéme Google. To ale rýchlo vyriešite, pokiaľ nemáte účet google Vás vyzve aby ste si ho vytvorili. Ďalšia podmienka je mať viac ako 18 rokov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Keď už obdržíte pozvánku a máte účet v systéme Google prvý krok je vyplniť základné registračné údaje a potvrdiť, že súhlasíte s podmienkami, to je dnes už ale banalita, na ktorú sme si už zvykli.

Obrázok profilu:


Pri registrácii je dôležité vybrať si profilový obrázok. Ja osobne navrhujem Vašu tvár, nie žiadne obrázky Garfieldov a podobne, pretože to pomôže Vašim známim nájsť Vás rýchlejšie. Keď nahráte svoj profilový obrázok môžte si vybrať v online editore ktorú časť danej fotky chcete zobrazovať...

Prepojenie so službou Picasa (online foto albumom):

Hneď po registrácii Vás systém vyzve k prepojeniu účtu so službou Picasa. Toto prepojenie je nevyhnutné, pretože Google+ využíva službu Picasa na všetky Vaše obrázky, albumy, profilové obrázky a podobne. Preto ponúka len dve možnosti: Prepojiť účet, alebo sa nezaregistrovať.

SkryťVypnúť reklamu

Samozrejme ak nie ste registrovaný v službe Picasa, systém Vám konto automaticky vytvorí už tým, že sa registrujete v Google+.

Vstup do rozhrania Google+:

Keď už absolvujete všetky potrebné úkony na registráciu dostanete sa na jednoduchú STREAM stránku, kde po čase uvidíte všetky príspevky ľudí, ktorých máte v okruhoch (Circles). V ľavom hornom roku vidíte svoj obrázok, ktorý ste si vybrali, ďalej stream vašich okruhov. Zaškrtnutím daného okruhu na tejto stránke vidíte len príspevky daného okruhu.

Nasleduje tzv. SPARKS, ktorú si vysvetlíme nižšie. Ďalej Rozhovor. Zhovárať sa môžte formou chatu, telefonátu, alebo videohovoru so všetkými Vašimi známymi zo služby Google, ktorí s Vami zdieľajú informácie.

SkryťVypnúť reklamu

V strede máte okienko, ktoré Vám ponúka možnosť zdieľať status, obrázok, odkaz, video a Vašu polohu.

Na pravej strane sa nachádzajú ďalšie dôležité funkcie. Google tam neumiestnil žiadne reklamy, ako iná sociálna sieť, ale ponechal tento panel pre užívateľov. Hneď z hora máte možnosť vidieť Vašich pridaných známych, ďalej ľudí, ktorých možno poznáte, možnosť poslať pozvánky a možnosť otvoriť live videomiestnosť. Všetky tieto služby si tiež vysvetlíme bližšie.

Služba Sparks:


Služba Sparks je veľmi zaujímavá vymoženosť Google+. Pokiaľ Vás niečo zaujíma napíšete to do okienka, pridáte záujem a budete sledovať aktuálne informácie, na príklad aj o sme.sk, či Vašom obľúbenom hercovi, filme, či dianí vo svete.

SkryťVypnúť reklamu

Fotografie:

V hornom panely sa nachádzajú prekliky na Stream, fotografie, Profil, Okruhy a Hry. Po kliknutí na fotografie sa Vám zobrazí podstránka, ktorá zobrazuje fotoalbumy ľudí, vo Vašom okruhu, fotografie, ktoré ste pridali telefónom, fotografie na ktorých ste označený a Vaše albumy. Fotografie pridávate veľmi jednoducho pomocou prepracovaného upload managera.

Profil:

Po kliknutí na položku Profil Vás systém okamžite vyzve aby ste vyplnili základné informácie o Vašej osobe. Samozrejme tak, ale urobiť nemusíte, ale pomôže to Vašim známim overiť si to, že ste to naozaj Vy a tak isto Vás vyhľadať, či poskytnúť informácie ľuďom, ktorí Vás ešte nepoznajú.

Okruhy:

Základom Google+ sú tzv.okruhy. Začínate so 4 základnými okruhmi: Priatelia, Rodina, Známi a Sledovanie.

Princíp pridávania do okruh je taký, že pokiaľ si Vy pridáte osobu do okruhov sledujete jeho činnosť, no on nie je nútený si pridať Vás a naopak. Tak sa môže stať, že máte viac ľudí v okruhoch, ktorý sledujú Vašu činnosť ako tých, ktorých sledujete vy. Je to práve kvôli tomu, že budete sledovať príspevky ľudí, ktorí Vás zaujímajú a zas naopak.

Pozvanie na pripojenie k Vám v službe Google+:

Pozvánky odošlete veľmi jednoducho Vašim známym. Vypíšete ich e-mail a potvrdíte tlačidlom pozvať. Obdržia tak pozvánku a priamo možnosť pridať si Vás k okruhom.

Googe+ Hry:

Googe+ nezaháľal a už spojazdnil aj Googe+ Hry. Táto možnosť Vám ponúka populárne hry spoločnosti Zynga ako poker, spoločnosti Woonga - diamond dash, ale aj jednu z najpopulárnejších hier pre iPhone Angry Birds a to všetko samozrejme zdarma.

Pozvánky:

Možnosť "pozvánky" nájdete na stránke Stream. Tak ako v predošlom kroku máte možnosť vyplniť pole s e-mailom, alebo jednoducho okopírovať odkaz na vašu online pozvánku a ten dať na Váš blog, facebook profil, youtube účet, alebo poslať v správe priateľom. Tak sa s Vami spoja najrýchlejšie. Pozor. Momentálne Google obmedzil možnosť pozvánok na 150, ale pochybujem, že to niekto z nás tak skoro minie.


Článok, ktorý Vás oboznámil s úplným začiatkom na Google+ končí a môžte sa tešiť na detailné predstavenie podfunkcií a nejaké tipy a triky v ďalších častiach tohto seriálu Google+...

Pre tých, ktorí by si ma chceli pridať v službe google+:

Ladislav Miko

Ladislav Miko

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Rád píšem o veciach, ktoré ma zaujímajú. Rád cestujem a neznášam faloš. Zoznam autorových rubrík:  FacebookNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu