My a svet

Opisovať situáciu v SLA nie je úplne to isté, ako opisovať situáciu v slovenskom lyžovaní. Nie tak, ako ju vníma svet. Je paradoxom, že sa slovenskému lyžovaniu darí ako nikdy predtým a v SLA je najhoršia situácia od jej vzniku.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

To, že sa dlho o SLA nepísalo neznamená, že je všetko v poriadku. Skôr naopak. Len sme si uvedomili, že je to na pôde SLA boj s veternými mlynmi. O situácii v SLA už toho bolo popísané viac ako dosť. V zlom. Bohužiaľ.

O slovenskom lyžovaní naopak. Celý svet, nielen lyžiarsky, nám závidí. A to je bez nadsázky pravda. Veď aj má čo. Obdivuhodné výsledky, ale aj fair-play a veľmi sympatický prejav s veľkou dávkou pokory našich najlepších nám všetkým dodáva sebavedomie a národnú hrdosť. A to ešte svet nevie ďalšiu dôležitú vec. Na Slovensku vďaka obetavosti rodičov rastú rovnako šikovné a odhodlané talenty ako boli Veronika, Peťa, bratia Žampovci či Matej Falát.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Všetci sú to nasledovania hodné vzory. Ako po stránke športovej, tak aj ľudskej. Veď ono sa to ani oddeliť nedá. A preto si myslím, že sú to vzory nielen pre naše deti, ale aj pre nás. Pre nás teda sú. A veľké. Kto vie, či si to niekto vôbec vie predstaviť, lyžovať na takej úrovni. Je potrebné veľké odhodlanie, sebazaprenie, obetovanie, cieľavedomosť. Sprevádzané bolesťou, únavou, rizikom a stále sa to nemusí podariť. Pokora a disciplína. Či každodenné odriekanie. Tlak konkurencie, médií, fanúšikov. Vysoké ciele s nejasným koncom. Aj napriek tomu idú ďalej a pokračujú vo svojej práci. Berme si príklad z ich odhodlania a viery. Ak sú vzormi, tak inšpirujú. Ak inšpirujú, tak tvoria odkaz. Odkaz svetu. Že o slovenskom lyžovaní bude vďaka nim počuť svet aj naďalej.

SkryťVypnúť reklamu

A aj preto sa u nás oplatí „ZACHRÁNIŤ LYŽE“

Obrázok blogu
Ladislav Smolen

Ladislav Smolen

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Lyžiar telom aj dušou. Bývalý reprezentant v zjazdovom lyžovaní, vyštudovaný tréner a podporovatel mladých slovenských talentov. Človek, ktorému záleží na osude lyžovania na Slovensku. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu