Poučme sa konečne

Poučení minulosťou a žitím v prítomnosti vytvárame budúcnosť. Ak sme skutočne poučení a chceme naozaj lepšiu budúcnosť pre slovenské lyžovanie, nemôžeme ostať žiť v SLA.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Budúcnosťou každého národa je bez diskusie mladá generácia – deti. 

Nechápte ma zle, ale budúcnosť slovenského lyžovania nie je Veronika Zuzulová, Petra Vlhová, Matej Falát či bratia Žampovci. Oni sú nádherná prítomnosť. Prežívame ju spolu s nimi a čerpáme aj z ich poučení z minulosti. 

Naša budúcnosť sú deťúrence. Super baby, baby či mladší a starší predžiaci. Sú to vekové kategórie od 5 do 12 rokov. Ich počet na Slovensku? Dnes? Zhruba 1000 mladučkých, neskúsených a nadšených dušičiek s veľkým srdiečkom, ktoré ešte ani nevedia, prečo milujú tento nádherný, ale náročný šport. A ich cca 2000 obetavých rodičov. A to len u lyžiarov zjazdárov. Nemám presné číslo o ostatných lyžiarskych odvetviach. Verím však, že keby som zrátal behy, skoky, snowboard, akrobatické lyžovanie či lyžovanie na tráve, bolo by to oveľa väčšie číslo.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Celkom nový, avšak platný zákon o športe definuje aktívneho športovca jasne. Súčasné vedenie SLA jednoducho len preto, aby získali väčšinový vplyv v hnutí a ovládli národnú asociáciu, vyhodili z evidencie SLA najpočetnejšiu skupinu aktívnych pretekárov – zjazdárov. Viete, kto je tá najpočetnejšia skupina? Super baby, baby, mladší a starší predžiaci. Budúcnosť slovenského lyžovania. Vizionárske vedenie národnej lyžiarskej asociácie (SLA) zrejme nemá vo svojich plánoch budovanie lepšej a úspešnejšej budúcnosti slovenského lyžovania. Tak sa stavajú k budúcnosti. Zobrali im všetky hlasy. Naša budúcnosť nemá v najvyššom orgáne národnej asociácie svoje zastúpenie. Ani jeden hlas. Prečo je to tak, som už ozrejmil.

SkryťVypnúť reklamu

Nechápte ma zle, ale KONEČNE! KONEČNE si to snáď uvedomí a pochopí každý, koho sa to týka. Hlavne členovia SLA. Rodičia. Tréneri. Slušní funkcionári. Aj Ministerstvo školstva SR a Olympijský výbor SR by mali prestať zatvárať oči pred tým, čo sa deje v SLA. Určite by to mohlo zaujímať aj svetovú lyžiarsku federáciu FIS. SLA nie je budúcnosť slovenského lyžovania. Je len otázkou času, kedy SLA zanikne a ostane len trpkou spomienkou a poučením pre budúcnosť. Nič viac.

Dnešný status quo. Zastavené financovanie zo štátneho rozpočtu, odobratie licencie národného športového zväzu, spory o neplatné stanovy, netransparentné riadenie a financovanie. Podozrenia z kupovania delegátov, súdne spory, nevraživosť až nenávisť. Neustále kontroly zo štátnych orgánov. Odstraňovanie neposlušných, neexistencia širšieho dialógu a potláčanie akéhokoľvek náznaku kritiky. Bez jasnej koncepcie rozvoja, plánovania, vzdelávania či marketingu. Obrovská nespokojnosť naprieč celým spektrom lyžiarskeho hnutia. Skokani, bežci, snowboardisti, akrobati, trávari aj veteráni. O nás, zjazdároch, sa vie len „vďaka“ neustálemu hádzaniu polien našim najlepším. Občianske združenie s vedením tak skostnatelým, že si naozaj neuvedomuje nič z toho, čo je pre našu budúcnosť najdôležitejšie. NAŠE DETI... Spomedzi všetkých má táto národná športová asociácia najhoršiu minulosť, ako aj prítomnosť. A podľa nás aj budúcnosť. 

SkryťVypnúť reklamu

Neostáva nám nič iné, len ZACHRÁNIŤ LYŽE...

Zachráňme lyže
Zachráňme lyže (zdroj: zachranme lyze)
Ladislav Smolen

Ladislav Smolen

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Lyžiar telom aj dušou. Bývalý reprezentant v zjazdovom lyžovaní, vyštudovaný tréner a podporovatel mladých slovenských talentov. Človek, ktorému záleží na osude lyžovania na Slovensku. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu