
Samotné mesto ponúka veľa zaujímavých miest, najmä tých náboženských. V prípade záujmu je možné jednoducho si vybehnúť aj do prírody. Na sever Thajska chodievajú turisti najmä za zážitkovými aktivitami ako sú napríklad zipline, objavovanie dažďového pralesa, alebo kúpanie či jazdenie na slonoch. Agentúr čo ponúkajú tieto zážitky je v meste požehnane a každý si naozaj nájde to svoje.

TOP miesta v Chiang Mai
Hneď v prvý deň objavujeme obsah štvorca. Áno, centrum Chiang Mai je ohraničené hradbami so štvorcovým pôdorysom (ďalej len "štvorec"). V ňom sa zároveň nachádza najviac budhistických chrámov. V meste je ich toľko, že sme sa s turistami stretávali naozaj iba pri tých najväčších.


Tie, ktoré treba určite navštíviť sú Phra That Chedi Luang a Wat Phra Singh. Aj keď z fotografií všetky vyzerajú podobne a niekedy až rovnako opak je pravdou. Pri každom chráme sme pozorovali niečo nové, čo sa inde nevyskytlo, každý jeden bol niečím jedinečný a neľutujeme, že sme im venovali toľko času.

Jedným z najnavštevovanejších chrámov je Doi Suthep, turistov je tu naozaj veľa ale napriek tomu je to krásny komplex, ktorý stojí za návštevu. Nachádza sa v kopcoch nad mestom a je zároveň aj peknou vyhliadkou, ak práve nie je nad mestom obrovský oblak smogu.


Kaňon Pha Chór
Ďalší z výletov, ktoré sme si zorganizovali na skútri bola aj návštev neznámeho kaňonu Pha Chór. Nachádza sa až 50 km južne od Chiang Mai. V areáli sa dá absolvovať malá prechádzka až k hlavnej časti kaňonu. K tomu dokonalému pohľadu chýba už len rodinka Flinstonovcov :)

Pai
Našou najväčšou chybou, ktorú sme na severe spravili bolo, že sme si urobili jednodňový výlet do mestečka Pai. Z nášho dňa sme väčšinu presedeli na motorke a točili sa v serpentínach, spolu so spiatočnou cestou vyše 7 hodín.


Veľmi narýchlo sme navštívili Pai kaňon, Pam Bok vodopád v ktorom by sa dalo prefektne okúpať. A jednu zaujímavosť, zlomovú líniu, Land split.

Najkrajšia vyhliadka
S pozorovaním západu slnka to je v Chiang Mai ťažšie, nakoľko všetky vyhliadky sú orientované opačným smerom. My sme si vybrali vyhliadku Doikham panorama viewpoint. Celá táto oblasť bola veľmi pekne upravená.

Večerný život v Chiang Mai
Chiang Mai je veľmi živý aj na večer, okrem množstva barov, podnikov či rôznych večerných festivalov je tu aj veľa trhov. Tie najväčšie určené pre turistov sa nachádzajú východne od "štvorca" a všetok tovar sa tu donekonečna opakuje.
