Čo je ťažšie?

Po dnešku som už presvedčený, že zarobiť peniaze je jednoduchšie ako ich zmysluplne minúť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

Každú vec, či to je nový počítač,digitálny fotoaparát, televízor, či spôsob prijímania TV signál ... si musíčlovek sám poriadne naštudovať, xkrát prejsť dostupné obchody, povyťahovať odkolegov a známych referencie a skúsenosti a potom sa ažrozhodnúť pre kúpu. Taký široký sortiment a na všetko super reklama vieporiadne skomplikovať rozhodovanie. A ani po absolvovaní toho celéhoskúmania a preverovania ste si nie istí, že to dobre dopadne. Dnes som sana vlastnej koži o tom presvedčil.

Asi tri mesiace ma žena presviedčala, že tie staré dobrématrace, vyformované na naše zadky, užtreba vyhodiť a kúpiť nové. Moc som sa k tomu nemal, lebo som vedel,čo ma čaká. Matrace rôznych konštrukcií, technológií, z rôznych materiálova od rôznych výrobcov a ešte viac dodávateľov sa na mňa vyvalili zostránky vyhľadávača na Internete. Keďsme obehli dostupné obchody s nábytkom, tak po prvom kole sa to ešte viac skomplikovalo. Trvalo pár týždňov, kýmsme sa rozhodli pre tie „pravé“.Samozrejme zdravotné, vhodné na naše chrbtice a...nie najlacnejšie ale ani nietie najdrahšie.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Rozhodli sme sa v rámci„pilotného projektu“ kúpiť najprv jeden, lebo, čo keď to nebude dobrá trefa.Ten sa ale vydaril, tak po jeho odskúšaní sme sa po dvoch týždňoch rozhodlikúpiť aj druhý. Ochotná predavačka náspresvedčila, že za tie isté peniaze nám doporučuje matrac s rovnakýmiparametrami ale v luxusnejšomprevedení. Ešte nám ho ochotne pomohli naložiť aj do auta. Po jeho rozbalenísme však už to prvotné nadšenie nepociťovali. Prílišný zápach po chemikáliáchzaplnil celú izbu. Vraj to po jednom –dvoch dňoch vyprchá, je to lenprostriedok proti plesni a roztočom. Ale nevyprchalo. Ani po 10 dňocha intenzívnom vetraní. Keď som sa chcel dopátrať webovej stránky výrobcu, aby som sa presvedčil o jehodôveryhodnosti a certifikáte na systém kvality (keďže nebol pribalený akopri tom prvom), tak som sa dozvedel, že takéto údaje mi nemôžu poskytnúť, leboje to ich obchodné tajomstvo. Tak toto som už nevedel stráviť. Samozrejme, žesom žiadal o jeho výmenu za ten, ktorý sme si pôvodne vybrali a malisme od toho výrobcu dobrú skúsenosť.

SkryťVypnúť reklamu

Fajn, všetko OK. Dnes si majiteľobchodu prišiel prevziať ten vyreklamovaný matrac a zároveň doviezol nový.Potešili sme sa, ten nezapáchal. Pomohol som mu s tým jeho do dodávkya už chcel štartovať, keď žena pribehla ku dverám, že ani tento nový nieje v poriadku. Vrátili sme sa tedado domu a zistili sme , že tento má pre zmenu na dvoch miestach predratýlátkový poťah. Tak si ho pekne odniesol naspäť do auta. V pondelok dovezieďalší.

Už sa teším na budúci rok, keď mačaká zateplenie stien domu a výmena kotla na plynové kúrenie. Na koľkýkrát sa mi to podarí?

Peter Laučík

Peter Laučík

Bloger 
  • Počet článkov:  28
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som zrelý muž s vyhraneným názorom na život... a predsa som vďaka mojej dôvere ešte vždy občas prekvapený (alebo, žeby naivný?). Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu