Mám rád rebelky

Pôvodne som dal názov článku „mám rád rebelov“. Uvedomil som si ale, že k jeho napísaniu ma inšpirovali niektoré články na blogu, ktoré napísali v týchto dňoch práve ženy.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (68)

Takže som názov zmenil. Okamžitenaskočila červená vlnovka. Kontrola pravopisu na textovom editore maupozornila, že slovenčina slovorebelky nepozná. Tak to už naštvalo aj mňa. Veď jednu takúmám predsa aj doma. Aj keď mi práve svojím, povedané jemnejšie, nekonformnýmmyslením občas dvíha adrenalín (som predsa len muž), musím uznať, že práve to,že je taká, ma na nej priťahuje už viac ako 30 rokov.

Rebelky sú mi sympatické tým, žeprejavujú nahlas odlišné názory na normy, ktoré uznávajú ich mamy, otcovia,babky, učitelia, jednoducho autority, ale aj väčšina prispôsobivých kamarátok,kamarátov, rovesníkov. Je to prejav toho, že sami rozmýšľajú nad svojímživotom, ktorý chcú žiť. A pokiaľ si myslia, že niečo treba zmeniť, tak sao to pokúšajú. Napriek riziku, že si „rozbijú ústa“. To, že po čase sa v mnohýchveciach vrátia k pôvodným stereotypom, to je už iná pesnička. Alekaždopádne je to prejav ich životaschopnosti.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Rebelky majú dnes živnú pôdu.Nároky na ženy sa menia ale predsudky a stereotypy pretrvávajú. Takže jetu zjavný rozpor. Ženy sú vzdelanejšie ako muži, sú schopné robiť viacvecí naraz, sú trpezlivejšie ako muži, sú menej ješitné ako muži, sú schopnébyť ekonomicky úspešnejšie ako muži a to aj bez korupcie. Takže neviem,dokedy ten patriarchát vydrží.

Včera som sa pobavil na jednomtakom rebelskom článku. Teda hlavne na diskusii. Je neuveriteľné, ako prevažnemuži, diskutéri, jednoznačne odsúdili článok mladej blogerky o istejmladej žene, ktorá využíva svoje veľmi dobré vzdelanie, znalosť svetovýchjazykov, dobrých spôsobov a v neposlednej miere krásy, na robeniespoločnosti solventným mužom zo zahraničia, ktorí jej za príjemne strávený časplatia nadštandardné , nazvem to honoráre. Z tých občas až zúrivýchdiskutérov páchlo veľmi silne farizejstvo. Možno, že to ani nebol skutočnýpríbeh, len pokus o rebéliu autorky článku. Veď sú to práve muži, ktorív mnohých prípadoch zneužívajú, fyzicky, psychicky, sexuálne vlastné ženy, milenky, kolegyne. Nuž ale, na takútosebavedomú ženu by si netrúfli. Pritom ani náhodou neobhajujem jej spôsobzarábania peňazí. Ale uznávam, že každý má právo sa rozhodnúť o svojomživote a každý si je strojcom vlastného šťastia.

SkryťVypnúť reklamu

Normálnosť. To slovo je odvodenézrejme od slova norma. A norma je niekým určená. Napríklad cirkvou, alebo je prijatá samovoľne väčšinouspoločnosti, tou šedou väčšinou. Väčšia ľudí ju rešpektuje, časť sa len tvári, že ju rešpektuje, ale rebelkyvoči nej zaujmú verejne kritický postoj. Normu treba podrobiť analýzea prípadne ju zmeniť. Aj o tom bol dnes jeden zaujímavý článok.

Peter Laučík

Peter Laučík

Bloger 
  • Počet článkov:  28
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som zrelý muž s vyhraneným názorom na život... a predsa som vďaka mojej dôvere ešte vždy občas prekvapený (alebo, žeby naivný?). Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu