Slušní ľudia.

Ako často tieto dve slová opakovali vo svojich vystúpeniach na tribúnach predstavitelia spoločenských zmien v tom revolučnom období 1989.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Slušní ľudia. Konečne aj na nich príde rad. Na tých, ktorípoctivo pracovali, odvádzali dane. Vlastne vtedy budovali socializmus.Zakladali si rodiny, vychovávali deti. Tí, ktorí nepodvádzali, nekradli,nešpekulovali, dodržiavali pravidlá hry, zásady, ktoré im vštepovali rodičia,starí rodičia. Neboli členmi strany (tej, ktorá bola vedúcou silou spoločnosti)a ak aj boli, tak len ako radoví členovia platiaci si členské príspevky.Neangažovali sa, pretože nechceli riešiť rozpor s vlastným svedomím.A samozrejme, že ťahali za kratší koniec. Na rozdiel od tých, ktorí takútodilemu neriešili a v rámci vtedajších možností profitovali.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Spomenul som si na tie vyhlásenia z 89-teho, prisledovaní TV spravodajstva, ako sú niektorí ľudia, ktorí sú dlhé roky vo výkonetrestu, schopní platiť drahýchprávnikov, obhajcov. A koľko prostriedkov to stojí štát, zamestnávať celéštáby vyšetrovateľov, prokurátorov, sudcov. A slušní ľudia zas len poctivoplatia dane a nestačia sa čudovať, ako sa všetci zúčastnení tohto teátranavzájom zamestnávajú. Až už občas nikto nevie, kto je na ktorej strane.

Tí, ktorí bolivtedy na tých tribúnach a hovorili niečo o slušných ľuďoch, tak týchuž dávno zmietla prvá vlna tsunami, ktoré po zemetraseniach vždy trebaočakávať. A tých tvrdohlavejších a vytrvalejších zmietli tie ďalšievlny. A slušní ľudia zas len ťahajú za kratší koniec.

Peter Laučík

Peter Laučík

Bloger 
  • Počet článkov:  28
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som zrelý muž s vyhraneným názorom na život... a predsa som vďaka mojej dôvere ešte vždy občas prekvapený (alebo, žeby naivný?). Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu